Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Lekarze których nie polecamy
lukmat 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 47
Doczy: 22 Gru 2010
Posty: 46
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 14 Mar, 2011   Lekarze których nie polecamy

Nie polecam dr A.Szkandery z przychodni na Strusia w Wa-wie. Po rtg stawów i obejrzeniu zdjęć stwierdził, że wszystko jest w porządku przepisał leki przeciwbólowe i odesłał z niczym do domu. Po 2 dniach byłem prywatnie w Klinice Damiana i tam lekarz tylko zerknął i od razu zobaczył postępującą martwicę głowy kości udowej.
_________________
lukmat
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Nie 06 Lis, 2011   

Ja nie polecam Dr.Szymanika z Krakowskiego Scanmedu,byłem u niego prywatnie z diagnozowaną martwicą kości udowej,polecił zrobić mi konsultacje neurologiczną twierdząc że nie moge poddać się operacji ponieważ jestem chudy,ale kazał go oczywiście odwiedzać płacąc za to słono,a Dr.Mielnikowi moja budowa ciała w ogóle nie przeszkadza a więc kto ma racje?
 
     
KarolinaO 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 45
Doczya: 20 Lis 2012
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 20 Lis, 2012   

Niestety w przypadku diagnostyki stawu biodrowego nie moge polecić Dr Leszka Junga. W ciągu 2 lat odbyłam kilka wizyt w jego gabinecie prywatnym, nie uzyskując odpowiedzi co jest przyczyną bólu w stawie biodrowym. Ostatecznie poradził mi abym szukała pomocy za granicą. Po pierwszej wizycie u specjalizty polecanego na tym forum, który obejrzał moje zdjęcie rtg sprzed 2 lat dowiedziałam się, że mam konflikt udowo-biodrowy typu CAM. Czekam na artroskopię.
 
     
Pszemek 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 38
Doczy: 26 Gru 2012
Posty: 10
Skd: Oświęcim, Wrocław
Wysany: Sob 29 Gru, 2012   

dr. Andrzej Karuś - 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie. Nie polecam tamtejszego oddziału chirurgii urazowej i ortopedii z tym właśnie lekarzem na czele. Wiedział co mi dolega, jednak nie chciał mi powiedzieć co mi jest ponieważ nie leczą tego u nich na oddziele. Przetrzymał mnie na oddziele dwa tygodnie, po których zostałem zwolniony do domu z 220 miejscem w kolejce oczekujących na endoprotezę z zaleceniem zmiany zawodu i oszczędniejszego trybu życia. Na szczęście trafiłem na Śląsk do dr. Mielnika i nie muszę już nic zmieniać w swoim życiu.
_________________
Damy radę!!!
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 24 Cze, 2013   

Ja miałem przygodę z dr.-T.M,z Piekarskiej urazówki,będąc na oddziale 4 dni po zabiegu,w godzinach popołudniowych,niefortunnie zachwiałem się idąc o kulach,nie była to wywrotka,ale mało brakowało,akurat ten lekarz miał wtedy dyżur,zgłosiłem to pielęgniarką,a one dr.który sprawiał wrażenie że jest tam za karę,powiedział mi żebym to zgłosił mojemu operatorowi :crazy: nie zlecił kontrolnego zdjęcia,nie obejrzał mojego bioderka, powiedział że jak mnie boli,a tak było,to on powie pielęgniarką aby dały mi coś przeciwbólowego.Uważam że takie zachowanie lekarzy,i podejście do pacjentów należy piętnować.
Ostatnio zmieniony przez mariusz Czw 23 Sty, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 25 Cze, 2013   

mariusz napisa/a:
dr.który sprawiał wrażenie że jest tam za karę,


podczas mojej wizyty kontrolnej sprawiał dokładnie takie samo wrażenie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 22 Lip, 2013   

Ja niestety nie polecam lekarzy z Krynickiego szpitala a dokładnie z ortopedii , po 5 dniach miałem tomograf miał być po 2 .Jadąc na tomograf bo w tym szpitalu go nie ma a ze względu na mój stan zdrowia miała jechać pielęgniarka i lekarz był tylko sanitariusz gdzie po tomografie z kontrastem ciśnienie poszło w kosmos 240/160 chyba.Wyciąg na chorą noge założyli bo kazał szpital z Krakowa by ją wyrównać , po tygodniu leżenia w tym szpitalu na ból dostałem apap.Do krakowskiego transportowali mnie karetką 150 km.Z tego powodu mam nogę krótszą 2 cm gdyż po 2 tyg. kości zaczeły się zrastać, tak poinformowali i informują mnie lekarze do dziś dnia z krakowskiego szpitala.I to co zostało mi w pamięci najbardziej słowa ordynatora w poniedziałek "pan pojedzie, we wtorek operacja" , a w Krakowie się operacji nie podjęli ze względu na stan, żaden lekarz( złamane zmiażdżone kości i grożba krwotoku )
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pon 22 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mandzito 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 26 Sie 2014
Posty: 1
Skd: Www
Wysany: Wto 26 Sie, 2014   

Z przykrością musze ostrzec przed fizjoterapeutą Ernestem Wiśniewskim. Klinika Po Urazie.
To ksiegowy i menedzer liczacy pieniadze i zyski a nie terapeuta z powolania. Zamiast ulgi przynosi pacjentom uczucie, ze zostali zrobieni w konia.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 26 Sie, 2014   

Mandzito napisa/a:
Z przykrością musze ostrzec przed fizjoterapeutą Ernestem Wiśniewskim. Klinika Po Urazie.
To ksiegowy i menedzer liczacy pieniadze i zyski a nie terapeuta z powolania. Zamiast ulgi przynosi pacjentom uczucie, ze zostali zrobieni w konia.

Bardzo proszę o dokładniejsze opisanie sytuacji. Co takiego zrobił ten terapeuta albo czego nie zrobił, że dostał negatywną ocenę.
 
     
cegla94 
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 29
Doczya: 09 Lis 2014
Posty: 7
Skd: Poznań
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   

Jeżeli chodzi o diagnozowanie chorób bioder bardzo nie polecam dr Janusza Kołodziejczyka z Poznania. Mam biodro(a całkiem możliwe, że oba) do okołopanewkowej osteotomii wg Ganza(w wyniku dysplazji), do tego torbiel na prawej kości udowej i płyn w lewym biodrze. Pan doktor otrzymał moje RTG, następnie dostałam od niego skierowanie na fizjoterapię i skierowanie na rezonans magnetyczny. Na drugiej wizycie poinforomowałam Pana doktora o tym, że rehabilitacja nic mi nie pomogła, a wręcz przeciwnie - noga bolała mnie jeszcze bardziej i zakres ruchów był mniejszy. Pokazałam również wynik rezonansu. Pan doktor kazał mi ćwiczyć i zacisnąć zęby, bo "jak będzie pani ćwiczyć to stan nogi na pewno się poprawi". Żadnej recepty na leki przeciwbólowe, nic. Konsultowało mnie później dwóch innych ortopedów i jak się okazało stan mojego biodra nie jest najlepszy, od razu skierowano mnie do prof. Czubaka, i gdybym posłuchała w/w zaleceń, prawdopodobnie zniszczyłabym sobie nogę do końca.
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   

cegla94, może dr Kołodziejczyk tak bardzo się nie mylił. Powinnaś poszukać polecanego fizjoterapeutę. Poczytaj też historię Sheridan TUTAJ . Na operację zawsze będzie jeszcze czas.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   

To zależy od ćwiczeń jeśli miała je na NFZ to tu popieram Profesora zjechała by sobie nogę do końca. taka rehabilitacja jej nie pomoże może tylko więcej szkody narobić. Wiem z doświadczenia. Chodziłam na taka rehbilitację zanim się dowiedziałam co mi się z biodrem stało. Na szczęście mój lekarz Ortopeda mi zabronił inaczej jeśli trochę dłużej by to potrwało na osteotomie bym się nie nadawała. Dokńczyli by swojego dzieła i rozwalili by mi nogę do końca. tak samo było by już po osteotomii w placówkach na NFZ nie mają pojęcia o prowadzeniu ludzi po osteotomii. To są specyficzni pacjenci. Jeśli szukasz rehabilitanta to w placówkach NFZ go nie znajdziesz tu popieram koleżankę.

jak będziesz jeszcze na wizycie u Profesora spytaj się go czy zabieg można jeszcze odłożyć i spróbuj z doświadczonym fizjoterapeutą. Ale porozmawiaj jeszcze z Profesorem bo im bardziej biodra są zniszczone tym mniejsza szansa na Osteotomie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
cegla94 
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 29
Doczya: 09 Lis 2014
Posty: 7
Skd: Poznań
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   

mprzepiora, diagnozowało mnie później dwóch ortopedów: dr Maciej Habrych w Poznaniu i dr Andrzej Reetz w Grudziądzu(on również leczył moją nogę w dzieciństwie). Obaj stwierdzili, że jeżeli w najbliższym czasie nie zrobię osteotomii to pozostanie mi tylko endo, a tego jak na razie lepiej uniknąć.
Teraz, 25 listopada, mam wizytę u profesora, zobaczę co on mi powie i wtedy się zobaczy ;-)
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   

cegla94, może źle to ujęłam. Jasne, że konsultacja u prof. Czubaka to priorytet.
Jednak równocześnie mogłabyś skonsultować swój stan u polecanego fizjoterapeuty. Wówczas miałabyś obraz całości i możliwość podjęcia racjonalnej decyzji.
Faktycznie rehabilitacja na NFZ czasem może przynieść więcej szkód niż zysków. Sama się o tym przekonałam. Jednak rehabilitacja z doświadczonym fizjoterapeuta, indywidualna, ukierunkowana na Twój problem może przynieść ulgę w bólu a może nawet odsunąć w czasie operację. Dlatego byłoby idealnie gdybyś skonsultowała sie u profesora jak również u polecanego fizjoterapeuty.
 
     
cegla94 
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 29
Doczya: 09 Lis 2014
Posty: 7
Skd: Poznań
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   

mprzepiora, tak zrobię, dzięki za radę ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.