Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Konferencja Światowy Dzień Fizjoterapii - NASZE WYSTĄPIENIE!
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 02 Wrz, 2012   Konferencja Światowy Dzień Fizjoterapii - NASZE WYSTĄPIENIE!

Kochani Bioderkowicze.

W najbliższy piątek tj. 7 września w Konstancinie Jeziornej (ul. Gąsiorowskiego 12/14, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji) podczas Konferencji z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii ( http://fizjoterapeuci.org...enia/dzienfizjo ) nasza Fundacja BIODERKO ma wystąpić z krótkim programem, w którym będą zawierały się postulaty i spostrzeżenia NAS pacjentów biodrowych odnośnie leczenia i terapii. Chcemy poruszyć bardzo ważne kwestie, między innymi braku współpracy środowiska lekarskiego z fizjoterapeutami co finalnie sprowadza się do tego, iż to my pacjenci najwięcej na tym tracimy. Nie mniej ważnym jest aspekt kiepskiego systemu, który daje nam ograniczone mozliwośc rehabilitacji - albo skutecznie ale drogo bo prywatnie; albo za "darmo" (w ramach funduszu NFZ) za to kiepsko i krótkoterminowo i nierzadko w bardzo odległym czasie. Zresztą, takich istotnych elementów które trzeba poruszyć jest o wiele więcej. Konferencja jest wspaniałą okazją i w zasadzie pierwszą taką okazją, która nam pacjentom daje prawo głosu przed szerokim gremium lekarzy i fizjoterapeutów. To moment, w którym każdy z nas pacjentów ma prawo powiedzieć, co jest dla nas ważne, co nas boli, co chcielibyśmy zmienić, ale tez co doceniamy i co uważamy za dobre w realiach polskiej fizjoterapii. A takich plusów troszkę jest :)

Kochani, po co to piszę? Po to by dać Wam ową wyjątkową okazję i zarazem zapytać Was kto spośród nas Bioderkowiczów chciałby zabrac głos i wypowiedzieć się przed tak waznym audytorium w imieniu nas wszystkich? To niewątpliwie ważny moment, zarówno dla naszej Fundacji (która otrzymała taką szansę i zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu), oraz wszystkich pacjentów, którzy na co dzień zmagaja sie nie tylko z chorobą ale i systemem, który nie zawsze ułatwia nam życie.
Domyslam się, że wielu, bardzo wielu miałoby w tym aspekcie mnóstwo do opowiedzenia :) Ja czekam na jednego śmiałka, który odważnie i dumnie przedstawi słuchaczom konferencji zdanie nas - PACJENTÓW :)
To nasza chwila, nasz moment! Skorzystajmy z niego najlepiej jak się da. Opowiedzmy o nas! :)
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

Katja napisa/a:
Chcemy poruszyć bardzo ważne kwestie, między innymi braku współpracy środowiska lekarskiego z fizjoterapeutami co finalnie sprowadza się do tego, iż to my pacjenci najwięcej na tym tracimy.

Wiele razy ten temat był poruszany lecz niestety nadal nic się nie zmienia dlatego bardzo mocno trzymam kciuki aby to była ta pierwsza kropla, która drąży skałę i ruszy lawina :)
Katja napisa/a:
Ja czekam na jednego śmiałka, który odważnie i dumnie przedstawi słuchaczom konferencji zdanie nas - PACJENTÓW :)

Super pomysł!! W końcu to My chcemy i My potrzebujemy porządnej terapii jak i My często odczuwamy skutki braku takowej. Żałuję, że mieszkam tak daleko bo z chęcią bym się wybrała - może nie jako ten śmiałek bo doświadczenie mam niewielkie - ale jako słuchacz lecz mam nadzieję, że znajdzie się ktoś odważny :) W końcu to wielka szansa aby powiedzieć głośno to o czym tu cały czas piszemy. Nasz głos wśród takiego zacnego grona jest bardzo ważny.
Z niecierpliwością czekam na relacje z konferencji.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

Aga.t masz rację. Wiele się mówi, wiele narzeka, a w temacie mało się zmienia. Dlatego tak podkreślam, że to okazja dla nas jako pacjentów by móc uświadomić lekarzom czy fizjoterapeutom co jest problemem, na co trzeba zwrócić uwagę.

Na razie, poza Agą.t widzę ciszę w temacie... mam nadzieję, że lada moment to sie zmieni :) Bo to chyba nie tylko ja jestem wielkim reformatorem ale wiekszości z nasz zapewne zależy na poprawie systemu leczenia czy dostępie do taniej a skutecznej rehabilitacji.
Działamy?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

Jak Katja napisała konferencja jest doskonałą okazją, aby poruszyć to co wymaga zmian, aby zabrać głos jako pacjenci.
Samo nic się nie zmienia, my możemy zrobić krok który ma szansę zapoczątkować nowe spojrzenie na nas pacjentów.
Jako Fundacja chcemy dać szansę tym, którzy chcą się wypowiedzieć w imieniu nas wszystkich.
Fundacja jest dla nas wszystkich stąd właśnie dajemy szansę pacjentowi i nasze prawo głosu :)
Oczywiście dla osoby, która się zdecyduje wystąpić Fundacja pokryje koszty dojazdu na Konferencję.
To nie będzie długie przemówienie-do 10 minut z prezentacją, która jest już przygotowana tak jak przemówienie.
Kto będzie odważny i ma ochotę wystąpić zabierając głos?
Nutko, Alicjo, Drupinko-może któraś z Was ?
Czasu jest coraz mniej, czekamy na śmiałą decyzję kogoś z Was :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

AgaW napisa/a:
Nutko, Alicjo, Drupinko-może któraś z Was ?

Niestety, ja nie mam szans na wyjazd... a poza tym mam małe doswiadczenie w zakresie fizjoterapii...
Ale widziałabym tu pasiflorę ;-) Iwonka, co Ty na to?
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

Sprawa bardzo ważna, szczególnie dla osób spoza większych miast. Dla nas dostęp do rehabilitacji z prawdziwego zdarzenia jest tylko marzeniem. Co z tego, ze mam w odległości około 20 km Poradnię Rehabilitacyjną, jak jest to skostniała struktura. Pani doktor (specjalista d/s rehabilitacji) stwierdziła, że po endo żadna rehabilitacja nie jest potrzebna. Gdy nalegałam wypisała zabiegi - magnetronik, i podwieszki. Uważam, ze ktoś z Fundacji Katja, Iwonka lub inna dziewczyna przekaże problemy nas - pacjentów.
_________________

 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

Och jakbym chciała zobaczyć reakcje zgromadzonych gości na wystąpienie świadomego pacjenta :sugoi:
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

aga.t. napisa/a:
Och jakbym chciała zobaczyć reakcje zgromadzonych gości na wystąpienie świadomego pacjenta

Świadomego i ODWAŻNEGO ! :mrgreen:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 04 Wrz, 2012   

drupinka napisa/a:
Ale widziałabym tu pasiflorę Iwonka, co Ty na to?
Dziękuję Drupinko i przepraszam bardzo ale ja nie mogę, bo zmieniłam projekt w mojej pracy co wiąże się z większym zaangażowaniem z mojej strony (choć na początku :wink: )
Wystąpi nasza AgaW Gratuluję i szacuneczek Agnieszko należy się wielki za odwagę :*
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 04 Wrz, 2012   

Postaram się godnie nas wszystkich zaprezentować. Będę bardzo potrzebować Waszych kciuków, aby wszystko poszło dokładnie zgodnie z planem :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 04 Wrz, 2012   

pasiflora napisa/a:
Gratuluję i szacuneczek Agnieszko należy się wielki za odwagę

Tak jest! :thumbup:
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 04 Wrz, 2012   

Aga W z całej siły trzymam oba kciuki
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Sro 05 Wrz, 2012   

AgaW napisa/a:
Postaram się godnie nas wszystkich zaprezentować. Będę bardzo potrzebować Waszych kciuków, aby wszystko poszło dokładnie zgodnie z planem :)



Aga jesteś wielka, dziekuję w swoim imieniu :) :flower:
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 05 Wrz, 2012   

AgaW napisa/a:
Będę bardzo potrzebować Waszych kciuków

AgaW, masz nie tylko moje kciuki :super: ale i serducho :dajeserce:
:hug: gratuluję :) powodzenia :) jestem przekonana, że będziesz nas reprezentować bardzo dobrze :hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 05 Wrz, 2012   

Kochani, Aga ma świetnie dopracowany tekst. Głównie dzięki Fizkomowi, to co Aga powie bedzie miało naprawdę wielki oddźwięk :) Mam nadzieję, że całość przemówienia Agi zostanie zarejestrowana na kamerze a my wszyscy będziemy mogli obejrzeć ją w akcji. To duża sprawa dla fundacji, naszego forum jak i każdego z nas osobna. Aga poruszy niesamowicie istotne aspekty.
Wiem, że każdy jest ciekawy co ona takiego powie :) Całośc przemówienia zamieszczę tuś po na naszym forum oraz stronie fundacji. A tymczasem uchylę tylko rabka tajemnicy i zdradzę fragment przemówienia. Ciekawy, i dobitny.
Uwaga, uwaga.....:

".....Najbardziej martwi nas brak współpracy, a nawet jakiejkolwiek chęci czy prób wypracowania porozumienia pomiędzy dwoma grupami zawodowymi: lekarzami a fizjoterapeutami. Godzi to w dobro pacjenta. Ani lekarze ani fizjoterapeuci, tylko my – pacjenci najwięcej na tym tracimy…..... "

Będzie gorąąąąco! :-D

Do dzieła Aga!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.