Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Historia Beci, czyli przed i po Kapoplastyce
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 11 Pa, 2012   

becia73, no to szalejesz kochana skoro już jesteś w stanie góry przenosić. Ostrożnie, jeszcze w tym czasie pooperacyjnym. Już niebawem poszalejesz na maksa ;-)
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Czw 11 Pa, 2012   

Oczywiście że ostrożnie, przecież nie chcę zepsuć tego, co mi naprawili.

Dostałam zgodę na powrót do pracy, od poniedziałku wracam za biurko.

Chodzę już tak prosto, że wczoraj internista powiedział, że zupełnie nie widać, że miałam taką poważną operację :) . Bardzo mnie cieszą takie rzeczy.

Planuję oczywiście kontynuować rehabilitację, ale w ograniczonym zakresie czasowym jeśli chodzi o wizyty w gabinecie, ale sama będę ćwiczyć codziennie, bo zakresy ruchu jeszcze nie wróciły do stanu sprzed operacji.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 11 Pa, 2012   

becia73, widzę że podchodzisz do tematu poważnie, a to me oko bardzo cieszy.
Życzę Ci powodzenia w pracy i rehabilitacji, a Twojej kapo dłuuugowieczności
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Czw 11 Pa, 2012   

Dziękuję :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 11 Pa, 2012   

becia73 napisa/a:
Planuję oczywiście kontynuować rehabilitację, ale w ograniczonym zakresie czasowym jeśli chodzi o wizyty w gabinecie, ale sama będę ćwiczyć codziennie, bo zakresy ruchu jeszcze nie wróciły do stanu sprzed operacji.

i tego postanowienia się mocno trzymaj :)
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

Jestem po kapoplastyce, operacja była w lipcu. Od wczoraj mam dziwne dolegliwości bólowe w udzie operowanej nogi. Jak staję na tej nodze to pojawia się ból w udzie, dokładnie w połowie pomiędzy biodrem a kolanem. Nie pojawia się przy każdym kroku, Tylko czasami. Ktoś miał podobnie? Co to może być?

Dopiero w środę mam wizytę u fizjoterapeuty, ale już świruję, że coś mi się stało z kapą. Doradzicie coś?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

becia73 napisa/a:
Doradzicie coś?

Rada nr 1. Przestań świrować
Rada nr 2. Do fizjoterapeuty - marsz !!!

A tak przez ciekawość zapytam: jesteś 6 miesiecy po operacji. Jak wygladala Twoja dotychczasowa rehabilitacja pooperacyjna?

Fizkom
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

Fizkom, byłam cały początkowy okres pod opieką fachowców, trzy razy w tygodniu przez cztery miesiące, teraz od dwóch miesięcy tylko raz w tygodniu
Terapia manualna, techniki powięziowe, indywidualne ćwiczenia z fizoterapeutą i nic mi już właściwie nie dolegało od wielu tygodni, a teraz nagle coś mnie tam kłuje, bo uczucie jest jak taki ból reumatyczny, nie wiem jak go dokładnie opisać
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

becia73,
OK. Już zamierzałem "pogrozic Ci palcem" i wytknąć brak rehabilitacji po zabiegu.

Z tego co piszesz, raczej nie jest to ból reumatyczny ani nie problem z KAPO.
Uspokuj skołatane nerwy tym bardziej, że ból nie jest ciągły. Poczekaj na wizytę u fizjoterapeuty. Zobaczymy jaką diagnozę postawi po zbadaniu Ciebie. W razie problemów, pytaj na Forum

Powodzenia,
Fizkom
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

Fizkom, dziękuję za dodanie otuchy, na razie wszystkie nie znane mi objawy zapalają mi czerwone lampki alarmowe. Idę w środę dopiero, ale może jutro się uda poza kolejką
a do Profesora jadę 20 lutego to też wypytam skąd te bóle.

dziękuję i pozdrawiam
Becia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

Becia, i ja myślę że wizyta u Fizjo znajdzie przyczynę problemu i szybko ją wyeliminuje. Trzymaj się !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

AgaW, dziękuje, oczywiście muszę się uzbroić w cierpliwość do środy
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

becia73 napisała
Cytat:
Od wczoraj mam dziwne dolegliwości bólowe w udzie operowanej nogi. Jak staję na tej nodze to pojawia się ból w udzie, dokładnie w połowie pomiędzy biodrem a kolanem.
Beciu .
U mnie występują podobne dolegliwości , do tego mam też ból w kolanie . Jednakże ja miałam wykonywany kolejny zabieg na tym samym biodrze , ostatnio 20 m-cy temu operację rewizyjną . Mój terapeuta twierdzi , że mam przykurcz mięśnia biodrowego i zrosty .
Korzystając z wątku beci w nawiązaniu do tematu bardzo proszę Fizkomie o wyjaśnienie ,czy przykurcz mięśnia biodrowego może powodować ból , który utrzymuje się od dłuższego czasu . Co może być przyczyną przykurczu , czy jest szansa na jego zlikwidowanie . Dziękuję za wyjaśnienie i przepraszam , jeżeli napisałam w niewłaściwym wątku .
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 12 Lut, 2013   

Wiesia187 napisa/a:
bardzo proszę Fizkomie o wyjaśnienie ,czy przykurcz mięśnia biodrowego może powodować ból , który utrzymuje się od dłuższego czasu . Co może być przyczyną przykurczu , czy jest szansa na jego zlikwidowanie . Dziękuję za wyjaśnienie i przepraszam , jeżeli napisałam w niewłaściwym wątku .

Tak, przykurcz m.Biodrowego może sprowokować ból, który może utrzymywać się non-stop. Zasadniczym pytaniem jest tylko to, czy ból o którym Ty piszesz pochodzi właśnie z tej struktury. Odpowiedź jest możliwa tylko po dokładnym badaniu. Sam fakt istnienia przykurczu w/w mięśnia nie tłumaczy możliwości powstania bólu na przedniej powierzchni uda i w obrębie jego struktur.
Podobnie sprawa ma się z likwidacją rzeczonego przykurczu. I o ile to ostanie nie nastręcza większych problemów terapeutycznych (wyjątek: Osteotomia wg. Ganza) to o wiele trudniejsza jest odpowiedź na pytanie: dlaczego ten przykurcz powstał. To również wymaga wnikliwego badania ponieważ przyczyny mogą mieć charakter problemów funkcjonalnych na poziomie kończyny dolnej i tułowia, problemów strukturalnych w obrębie jamy brzusznej (operacje, dysfunkcje trzewne) itp, itd.

Fizkom
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Sro 13 Lut, 2013   

Konsultowałam dziś moje dolegliwości z moimi fizjoterapeutami, oboje stwierdzili że to moje tkanki miękkie, powięzi itp, nad którymi trzeba teraz mocniej popracować. Ufff, kamień z serca, bo to znaczy że muszę tylko zwiększyć częstotliwość wizyt u nich i dać się "uzdrowić" i mogę przestać panikować, że to coś nie tak z moją kapo.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.