Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Bonia - osteotomia okołopanewkowa wg Ganza
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 30 Wrz, 2010   

Pasiflora czytając Twój post i bloga zastanawiałam się co Ci napisać a więc nie poddawaj się wiem że nie jest to łatwe wiem że cierpliwość nie raz może się wyczerpać że ma się dość bo ćwiczy się i ćwiczy a na efekty nie raż czeka się dość długo ale jaka jest satysfakcja gdy żaczynamy robić coś poprawnie choćby jeden mały ruch. Znam to z doświadczenia krótko po zabiegu miałam rehabilitacje standardową i rehabilitanci nie zwracali uwagi na każdy szczegół no bo ćwiczę i chodzę. Więc ok i więcej nie wymagali Wiesz pewnie z postów jak by się również ta rehabilitacja skończyła fakt stałam po tym i chodziłam przynajmniej wydawało mi się że chodzę. A to w sumie czy robię to dobrze nikogo już nie interesowało. Dzięki Katji poznałam PNF choć udając się do Pana Wilkosza wcale nie byłam pewna czy właśnie PNF będzie że mną ćwiczył gdy okazało się że tak to byłam święcie przekonana że doskonale wiem co to jest ba przecież czytałam blog Katji więc pójdzie mi jak z płatka i na pierwszej wizycie przeżyłam wielki szok żle chodzę żle stoję żle siedzę żle wstaję żle ustawiam miednicę stopy kręgosłup. Już na pierwszej wizycie rehabilitant każe mi sciągnąć i ubrać spodnie i buty żle wszystko robię żle o co tu u diabła chodzi poprzednio nikt tego nie sprawdzał i jeszcze na dodatek nie mówił że jest żle siadanie siedzenie i wstawaniena z krzesła żle to kompletna porażka Chód rehabilitant stawia mnie przed lustram i każe patrzeć jak stoję po czym każe iść obserwując to co się dzieje jest dla mnie jak kubeł zimnej wody czy to w ogóle jest chód nie to nie jest chód to tylko go przypomina Pan Wilkosz pokazuje mi jak wygląda prawidłowy chód koryguje wszystko zaczyna mnie uczyć od zera teraz zaczynam walkę o to by chodzić prawidłowo dostałam ćwicznia ćwiczę kolejna wizyta powtórka z rozrywki siedzę dobrze wstawaje żle chodzenie lepiej niestety biodro jeszcze w górze Chodzę a rehabilitant kontroluje i ustawia mi miednicę i stopy komentuje i kontroluje każdy ruch. I zaczynamy od początku
Kolejne ćwiczenie żle korekta i od początku :-/ Uwierz mi ja nie raz mam dość jestem zła jak osa na siebie nie raz ryczę w domu z bez silnej złóści. Tym bardziej że jak sama piszesz im dalej tym trudniej gdy dodawane są kolejne ćwiczenia i każdy ruch powtarza się do znudzenia zanim nie wykonasz go prawidłowo.

Tyle że Pasiflora my mamy szczęście że trafiłyśmy na rehabilitantów którym na nas zależy na tym żebyś my osiągneły to co najlepsze przecież nie musimy tam chodzić prawda możemy sobie darować. Ale ja pomimo tego że z rehabilitacji wychodzę nie raz na siebie wkurzona i padnięta wiem że mojemu terapeucie na mnie jako na pacjentce żależy i na tym żebym widziała efekty jego i swojej pracy i za to wielkie podziękowanie dla nich
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sro 09 Mar, 2011, w caoci zmieniany 4 razy  
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 30 Wrz, 2010   

Bonia, Nawet nie wiesz jak mi dobrze po Twoim poście Byłaś kropką nad "i" do odzyskania wiary w siebie. Dziękuję :*
Pochwalę Ci się że chyba zatrybiłam o co chodzi z tym moim biodrem z tyłu co mnie bardzo cieszy :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 07 Pa, 2010   

Hej dzisiaj rehabilitantka w zakładzie stwierdziła że mój chód jest bardzo dobry zastosowała mały trik psychologiczny o którym dowiedziałam się na końcu mianowicie w czasie ćwiczeń i chodu mnie zagadała i obserwowała jak to wygląda gdy nie myślę nad tym co robię gdy nie jestem na chodzie skupiona. I według niej bardzo dobrze to wypadło bo byłam w stanie kontrolować to co robię nie myśląc o tym.Chociaż i tak opinia Pana Wilkosza bedzie tu decydująca. Jeśli chodzi o ćwiczenie rotacyjne to jeszcze nie jest tak pięknie co prawda nie rotuje i nie podnoszę miednicy ale to ćwiczenie niestety nadal sprawia mi kłopoty gdy zaczynam rotować nogę zaczynając od stopy to niestety nie zawsze mam taki efekt jaki powinien być czyli że cała noga łącznie z biodrem idzie tak jak powinna czyli za stopą :-/ Oceniając to na 10 np powtórzeń 3 wyjdą mi dobrze a reszta albo się uda albo nie :-( Mam nadzieję że do czasu następnego spotkania z terapeutą będę to wykonywać 10 na 10 prawidłowo.


No i ostatnie dwa dni sobie odpuściłam bo zostałam wykopana z mojego pokoju i tabczanu od tygodnia jest u nas babcia.A zwalanie betów z tabczanu mamy gdzie teraz śpię to odzielne ćwiczenie i to siłowe :-) tyle ma tam tego a na podłodze w tamtym pokoju nie mam jak się rozłożyć no więc tylko chodziłam a resztę odpuściłam. I niby tylko dwa nie winne dni skutek taki że jak się sama przekonałam tu nie ma wymówek. Nie ma że mi się nie chce albo nie mam warunków niestety te dwa dni kosztowały mnie poczwórnym nadrabianiem tego mojego lenistwa. Bo chwilami czułam się tak jakbym zaczynała od samego początku. :-x
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sob 09 Pa, 2010, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 16 Pa, 2010   

Dziękuje wam za słowa użnania ;-) jesteście kochane. Dzielna może jestem bardziej uparta niż dzielna wszyscy którzy mnie znają twierdzą że upór to moja cecha główna. Chociaż nie zawsze jest mi lekko mam swoje gorsze dni i nie raz mam dość na szczęście potrafię się szybko pozbierać. Bo wiem że jeśli sobie odpuszcze nic z tego dobrego nie wyjdzie przecież robię to dla własnego dobra to jest inwestycja w moje zdrowie. I chociaż wiem że sporo osiągnełam , to wiem również że jeszcze sporo pracy mnie czeka. Ale widząć efekty tego co już z fizjoterapeutą osiągneliśmy nie żałuje ani jednego dnia wylanego potu. I nerwów które nie jedno krotnie doprowadzały mnie do stanu wrzenia gdy na początku mi nie wychodziło tak jak powinno wieście mi naprawdę warto walczyć Bo widząc efekty nie raz można samego siebie zaskoczyć :-D
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 18 Pa, 2010   

Kochani mam dzisiaj wygraną na loterii dosłownie nie pisałam o tym bo nie wiedziałam czy sobie to załatwię. Otóż od dłuższego już czasu wojowałam o możliwość masażu w kręgosłupa pracy. Myślałam że sprawa beznadziejna bo masażysta mnie się bał a konkretnie bał się mojego biodra więc ostatnio szczerze porozmawiałam sobie i z nim i z rehabilitantką konsultowałam się też z moim terapeutą który stwierdził że nie widzi przeciw wskazań do masażu klasycznego jako terapii uzupełniającej co do masażu kamieniami to muszę go jeszcze podpytać bo tu pewności nie mam ponieważ nie wiedziałam że zostanie mi to zaproponowane sprawa masażu klasycznego stała jednak w miejscu. I myślałam że nic z tego nie będzie Jakie było moje zaskoczenie gdy dziś po przyjeździe do pracy Pan masażysta zawołał mnie do siebie na rozmowę. I stwierdził że jednak nie ma się czego tak bardzo obawiać i że będzie mi jednak je robił uwzględniając środki bezpieczeństwa rozbawił mnie tym tekstem gdy spytałam co ma na myśli to stwierdził ja mogę masować Pani wszystko oprócz biodra :mrgreen:

Także po podpisaniu klauzuli że nie mam miesiączki i żadnych uczuleń oprócz masażu klasycznego miałam też masaż gorącymi kamieniami pierwszy raz z czegoś takiego korzystałam ale to bardzo fajne i relaksujące uczucie.Mam nadzieję na szybką powtórkę. I że terapeuta wyrazi zgodę również na ten masaż jeśli tak wszystko było by super ale jest jedno ale które mi się nie spodobało a mianowicie musiała bym również podpisać oświadczenie że w razie jakichkolwiek komplikacji cała odpowiedzialność spada na mnie. Nie zrobiłam tego i nie mam takiego zamiaru dobrze wiem że gdybym to podpisała to w razie czego zostaje na lodzie bez szansy na jakikolwiek ruch prawny. Mimo że mówiono mi że wszyscy pracownicy to podpisują ja nie jestem pewna czy zakład pracy ma prawo dawać coś takiego do podpisywania pracownikom powiedziałam prosto z mostu że to jest chronienie sobie tyłka i ja na takie coś zgody nie wyrażę. Mam zamiar sprawdzić czy faktycznie mają takie prawo . Pomimo że tego oświadczenia nie podpisałam masaże jednak będę miała Tak w sumie zastanawiające że nie podpisałam tego oświadczenia a jednak zabiegi mam a najpierw uświadamiano mnie że bez tego oświadczenia zabiegów nie będzie . Coś tu mi śmierdzi na kilometr dziewczyny a co wy o tym sądzicie spotkałyście się kiedyś z czymś takim :?:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 16 Gru, 2010   

Cześć wszystkim bioderkom. Dzisiaj miałam tak zwaną Wigilie działową. A więc udawaliśmy że wszystko jest ładnie cacy to znaczy udawała cała reszta ja nie zamierzałam w tej szopce uczestniczyć za co zostałam oskarżona że nie szanuje uczuć innych .Wykręciłam się podając bardzo dyplomatyczny powód choć aż mnie korciło żeby wygarnąć prawwdę cały rok traktują pracowników jak im się podoba a raptem wielka miłość i zgoda nie nawidzę fałszu i zakłamania więc nie miałam zamiaru w tym cyrku uczestniczyć starałam się to polubownie roztrzygnąć nie chcąc dolewać oliwy do ognia chyba mi się to nie bardzo udało no trudno jakoś zniosę te fochy po obrażanych współpracowników kiedyś im chyba przejdzie do następnych świąt cały rok :-)

Co innego Wigilia bioderkowiczów gdyby nie odległość to uczestniczyła bym w niej z radością wśród ludzi którzy naprawdę wiedzą co to dobro i potrafią to okazać i zrozumieć drugiego człowieka.
Ech takie to moje marzenie spotkać się wami. Kiedyś zażartowaliśmy z Piotrem Mediciem jak mnie terapeuta z wózka w cydzusłowiu ściągną bo kazał mi z niego zejść. Piotr oświadczył że on nie był by taki delikatny bo po odkręcał by mi u niego koła powiedziałam mu że śrubokręt nie byłby mu potrzebny bo koła można ściągnąć bez odkręcania :mrgreen: . No cóż odległość pora zimowa więc bez wózka raczej by się nie obeszło. Na razie nie będę ryzykować że jednak Piotr zajął by się tymi kołami :-D . Chce do was na spotkanie przyjechać i wejść o własnych nogach tylko z moimi koleżankami które mam już do końca życia. Ale to mój najmniejszy kłopot ;-) . Mam nadzieje że kiedyś to marzenie mi się spełni i się spotkamy wybiorę się do was bez wózka i taki mam ostateczny zamiar :-) .


Ostro walczę z sobą w trakcie ćwiczeń i w domu i w gabinecie z terapeutą. Jedno nowe ćwiczenie jest nawet zabawne na początku mój pies patrzył zdziwiony co jego pani wyprawia za hece gdy ćwiczę na karimacie przekręcanie się uznał to za formę zabawy i się przyłączył teraz kulamy się po macie wspólnie pies ma zabawę a ja mam ćwiczenie połączone z dogo terapią. A oboje mamy z tegp nie złą uciechę :lol:

Drugie nowe ćwiczenie już nie jest tak zabawne wykonuje cofanie się miednicy do tyłu i do przodu wygląda to nawet zabawnie po kojarzy się osobą postronnym wiecie z czym :oops: :-D tyle że zabawne to nie jest przynajmniej dla mnie w tym momencie np na krześle to ćwiczenie opanowałam i to dobrze to to samo ćwiczenie wykonywane na macie niestety wychodzi kiepsko cały czas muszę walczyć z miednicą która mi się blokuje pilnować pleców odpowiedniego ułożenia całego ciała i nie zapominać przy tym o oddychaniu podczas ćwiczenia to walka samego że sobą i własnym ciałem uczenie się że to ja kontroluje ciało a nie ono mnie. Ciekawe. Ile mi tym razem zajmie opanowanie tego nowego i jeszcze kilku innychć dodanych przez terapeutę ćwiczeń bo stare wychodzą mi i to dobrze. Jak mówią ćwiczenie czyni mistrza więc jest nadzieja że i te w końcu kiedyś mi się udadzą ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 10 Sty, 2011   

Nie wiedziałam gdzie napisać więc daje to w moją historie. Chce w tym roku wybrać się na turnus rehabilitacyjny latem wczoraj przekopałam cały net i co nie uwierzyłam na początku oczom bo szukałam rok temu i nie było ośrodka który stosuje PNF a tu nagle nie daleko mnie w Serbinowie w ośrodku Sophia Bryza stosują metodę PNF ośrodek piękny nad morzem dzwonię więc cała happy. Bo nareszcie znalazłam ośrodek który jest przystosowany dla niepełnosprawnych i na dodatek stosują PNF skierowanie na NFZ Niestety po tel szczęka mi opadła za dwa tygodniowy turnus muszę mieć 3 tysiące zł w tym rehabilitacja PNF jest odpłatna oddzielnie bo jest to rehabilitacja nie standardowa a odpłatność 35 zł za 45 minut 35 zł do przyjęcia odzielnie ale 3 tysiące: za sam turnus? :eek
Dzwonię do innego ośrodka skierowanie również na NFZ miły Pan śpiewa mi cenę 3 tysiące za dwa tygodnie chyba ta cena to standard w ośrodkach rehabilitacyjnych oświadczył mi że oni stosuję rehabilitacje nie standardową ale na pytanie czy również stosują PNF zadał mi pytanie proszę Pani a co to jest? Według niego rehabilitacja nie standardowa polega na tym że przez 45 minut zajmuje się mną rehabilitant serwując mi tak zwane NFZ towskie rznięcie tyle że prywatnie a za te przyjemności oddzielnie odpłatnie musiała bym zapłacić 40 zł za godzinę. Dzwonie do kolejnego ośrodka nikt nie odebrał tel może i dobrze bo byłam bliska omdlenia tymi cenami.

Ktoś z was stwierdził że nam się rehabilitacja należy jak psu micha. Tyle że Jak nie masz kasy to do porządnego ośrodka nie pojedziesz a na NFZ rżnięcie też musisz mieć 3 tysiące plus jak chcesz mieć tak zwane rznięcie prywatne to wydajesz kase że swojej kieszeni albo musisz obrabować bank tak to w naszej kochanej Polsce wygląda. Będę się starała o dofinansowanie z PROFON i CPR Nie wiem jak to pod tym względem wygląda dziewczyny może wy wiecie ile takie dofinansowanie wygląda jaka to jest kwota?
Zależało by mi na wyjeżdzie do tego ośrodka Bryza jeśli mi się nie uda to zostają mi normalne wczasy bez rehabilitacji i trzymanie się Pana Wilkosza bo na NFZ towską rehabilitacje czyli kochane podwieszki się nie dam. A na 3 tysiące mnie nie stać czyli jeśli mi się nie uda załatwić dofinansowania moje nadzieje na turnus rehabilitacyjny rozwieją się jak sen złoty.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 10 Sty, 2011   

Boniu !!! Jeżeli masz orzeczona grupę niepełnosprawności możesz starać się o dofinansowanie Turnusu Rehabilitacyjnego w PCPR. Pobierz z netu druki, szybciutko niech Ci rodzinny wypełni i zanoś do PCPR. W zależności od stopnia niepełnosprawności dostaje się dopłatę. Nawet 800 zł . Poza sezonem wystarczy czasami na całkowitą opłatę.Tylko spiesz się. Jesteś młoda, więc masz pierwszeństwo. Tak mi w zeszłym roku odpisali, ze turnusy w pierwszej kolejności dla dzieci, młodzieży i osób aktywnych zawodowo.
_________________

 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 10 Sty, 2011   

Grazynko 1950 bardzo dziękuję za podpowiedz na was zawsze można liczycz ide za ciosem nie odpuszcze tak łatwo
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Sty, 2011   

Bonia, z PFRONu dostaje się ok75% zwrotu za turnus Składaj szybko podanie bo tam jest często kto pierwszy ten lepszy :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Dzięki wam jeszcze raz za podpowiedzi w sprawie turnusu. Co do mnie miałam dzisiaj spotkanie z rehabilitantką w zakładzie zresztą rehabilitacja to już mój chleb poprzedni. Ocena Ewy w sprawie ćwiczeń jest bardzo dobrze ćwiczenia wykonuje tak jak powinnam wszystkie dzisiaj na chwile zawaliłam tylko w którymś momencie z chodem ale natychmiast odczułam to sama na sobie mięśniowo na co Ewa miała uśmiech od ucha do ucha :-D widząc moją reakcje albo inaczej reakcje mojego organizmu coś w rodzaju wielkiego stop wracaj mi się to nie podoba żle!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie musiała mnie nawet poprawiać. Według Ewy wzorce PNF mam tak zakodowane w chodzie i w ćwiczeniach że jak bym nawet chciała zrobić coś żle to się już nie da bo to odczuje sama na sobie.
Widać efekty terapii choć ocena Ewy jest pozytywna najważniejsza ocena będzie i tak ze strony Pana W ponieważ Ewa niejako mnie tylko kontroluje podczas ćwiczeń nie robimy nic czego nie zlecił by Pan Piotr ponieważ moim terapeutą jest on a Ewa mimo że jest rehabilitantką nie ma skończonego PNF a że jest koleżanką Pana Wilkosza tylko mnie pilnuje po dokładnym instruktarzu :-)

W jednej kwestii tylko na mnie dziś naburczała wstanie o kulach zrobiłam to niestety po łepkach :thumbdown: więc powrót na materac i powtórka złapała mnie na tym na czym złapał mnie Pan Piotr :-( w gabinecie czyli na tym że wstałam ale wstałam a nie wstałam prawidłowo i to jest to czego muszę się nauczyć prawidłowo a nie jak mi wygodnie.Inne wzorce mam opanowane ten niestety jeszcze kiepsko mi wychodzi :-| mam tylko nadzieję że nie odwale tego numeru u terapeuty jak do niego ponownie pojadę i że do tego czasu zakoduje sobie ten poprawny wzorzec w moim malutkim rozumku ;-) . Po dłuższym obcowaniu z PNF stwierdzam że jest to twarda szkoła rehabilitacji ale warto naprawdę warto widząc jak chodzą nie ktorzy moi koledzy też są niepełnosprawni a jak chodzę teraz ja słysząc ich pochwały a czasem widząc nawet ich zazdrość mimo że to ciężka praca jestem z siebie dumna i to bardzo ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sro 09 Mar, 2011, w caoci zmieniany 3 razy  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Bonia napisa/a:
Po dłuższym obcowaniu z PNF stwierdzam że jest to twarda szkoła rehabilitacji ale warto naprawdę warto widząc jak chodzą moi ktorzy też są niepełnosprawni a jak chodzę teraz ja słysząc ich pochwały a czasem widząc nawet ich zazdrość mimo że to ciężka praca jestem z siebie dumna i to bardzo

tak, to twarda szkoła która bardzo wiele uczy :)
Boniu, czytając Cię jestem pełna podziwu dla Twojej wytrwałości. Masz w sobie mnóstwo siły i umiesz świwtnie wyczuć swoje ciało :ok:
Masz u mnie medal za pracowitość i za ten wspaniały upór :brawo:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 03 Mar, 2011   

Biodro spisuje się super z wyjątkami taki jak ostatnio no i przed wczorajszy incdent ja tej dziewczyny w zakładzie muszę unikać bo kazdo razowe spotkanie z nią może się skończyć dla mnie śmercią bądz trwałym kalectwem nie tylko dla mnie zresztą bo nie tylko ja mam z nią takiego pecha wpadła na mnie znowu omal nie wywracająć mnie z wózkiem a że byłam jeszcze na tym lekkim sportowym leżała bym jak nic zdołałam się jakoś wybronić na tyle że nie lezałam kołami do góry niestety impet był żeby jej uniknąć musiałam ją brutalnie odepchnąc udeżyła mnie jednak w biodro aż zasyczałam a jeszcze w obronie wykręciłam ciało w nie naturalnej dla mnie pozycji więc dostało i biodro i kręgosłup łącznie z rozmasowaną przed chwilą przez Tomka powięzią barkową.I cały masaż diabli wzieli na szczęście Tomek dzisiaj również był więc sobie z tym poradził. Dzięki Tomku. Ja wiem że ona słabo widzi ale w końcu poszłam do dyrektor zgłosiłam sprawę niech zwrócą jej mamie uwagę że ma po zakładzie również z laską chodzić bo nikt przed nią uskakiwał i ciągle na nią uważał nie będzie ile można na nią uważać. I uskakiwać przed 150 kilowym taranem.

Teraz 7 marca jadę do Pana Wilkosza jestem ciekawa co powie według Ewy jest dobrze jaka będzie jego ocena zobaczymy. Mam też nadzieje że zdejmie mi areszt domowy w postaci wózka w zakładzie bo już mi bokami wychodzi siedzenie na nim w pracy dziewczyny spotkałyście się z tym że niepełnosprawny nie cierpi swojego pojazdu Nie cierpie wózka dziwne nie ;-) Jakoś do czasu rehabilitacji z Panem Piotrem mi nie przeszkadzał a teraz z ulgą z niego schodzę A taki jest ładny zagraniczny :mrgreen: A niech go wszyscy diabli no nic do czasu spotkania z terapeutą jestem jednak na nim w pracy uziemiona.

A teraz małe podsumowanie na sobie odczuwam skutki pracy pnf niech spróbuje coś żle zrobić nie mogę zrobić żle bo się nie da ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 07 Mar, 2011   

Cześć i po wizycie jest super!!!!!!!!!! ;-) Pierwsza pochwała wstałam prawidłowo czyli z nóg a nie z rąk jak zaczynaliśmy a następnie nogi chodzenie widząc zadowoloną minę mojego terapeuty nie miałam wątpliwości że jest dobrze. Siedzenie nawet nie musiał mi uwagi zwracać. Wstawanie z klęku bardzo dobrze. No zawaliłam trochę obroty bo nie podgiełam ręki dwu krotnie musiał mi uwagę zwrócić za trzecim razem ok już było Doszło nowe ćwiczenie trzymanie miednicy w klęku podczas gdy terapeuta próbował mnie wytrącić z tego ustawienia pierwszy raz nie było dobrze bo poczułam to dość dobitnie musiałam skorygować miednice za trzecim razem było tak sobie. Pokazał mi ze poleciałam na prawo więc stąd dyskomfort. Wróciłam do jednego poprzedniego ćwiczenia odstawiliśmy je na jakiś czas bo coś było nie tak dzisiaj po sprawdzeniu tego wracamy nie ma wymówki. Wszystko jest ok nie ma powodu żeby nie kontynuować. tego ćwiczenia. Reszta na razie zostaje tak jak jest.

zaskoczyło mnie to co powiedział terapeuta P Bożeno małymi kroczkami ale będzie dobrze z tym że wyjaśnijmy sobie jedno te zasady i wypracowane wzorce zostają z Panią na zawsze. nawet jeśli my nie będziemy się już spotykać nigdy nie wolno Pani sobie odpuścić.

Co do wózka areszt zostaje w zakładzie przynajmniej na razie prosiłam P Piotra o wyrażne zalecenia na kartce nie dał mi ich do zakładu mamy ustalone między soba że jeśli będzie bezpiecznie to mam wrócić tam do kul nie chciał się wypowiadać w tej kwestii mamy ustalone że gdy uznam to za bezpieczne wracam do kul jeśli nie to nie decyzja należy do mnie. na koniec pochwała za buty no jestem grzeczna słucham terapeuty :-) następne spotkanie za 3 miesiące i nadal praca w domu oraz pozostajemy w kontakcie mailowym i telefonicznym
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 22 Mar, 2011   

U mnie pomału choć ostatnio przegiełam ze swojej winy przyznaję się bez bicia kochani a sprawa ma się tak że od piątku od rana ganiam psa po mieszkaniu bo przy okazji szczepienia wyszło że ma coś z serduchem i wode w płucach Więc lekarz zapisał mu leki ale podać mu je to masakra w jedzeniu jakim kolwiek nie ruszy nic z tego mogę pomarzyć. Więc od piątku od 7 rano ganiam psa po mieszkaniu celem podania mu leków i chyba przedobrzyłam sobie bo od wczoraj boli mnie stopa w chodzie ciągnie to do uda nogi operowanej nie mogę obciążyć więcej jak chyba z 15 % w chodzie dobrze że ćwiczenia nie powodują żadnego dyskomfortu. Ale chodzenie jest mało przyjemne na razie Ewa rehabilitantka z zakładu nie bardzo umiała powiedzieć co to za ktoś. No A mój terapeuta nic nie jest w stanie powiedzieć bez badania więc poczekam parę dni a jak nie minie to szukam ratunku u mojego nie ocenionego terapeuty.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.