Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Nie 13 Gru, 2020
Dyskomfort po operacji endoprotezy całkowitej
Dalia.O 
Dalia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 56
Doczya: 25 Gru 2013
Posty: 14
Skd: Tarnów
Wysany: Pi 11 Gru, 2020   Dyskomfort po operacji endoprotezy całkowitej

Witajcie kochani .Po jakim czasie od wstawienia endo z dojścia bocznego nie czuliście już żadnego bólu ani ciągnięcia mięśni? Minęły mi 2 miesiące od operacji i rano budzę się z lekkim bólem w okolicy biodra i uda który przechodzi po rozchodzeniu, a w czasie chodzenia czuję ciągnięcie u samej góry wewnątrz uda.
 
 
     
elzbieta62 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 29 Mar 2019
Posty: 15
Skd: gdańsk
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Witaj. Jestem 7 miesięcy po wstawieniu endo lewego biodra - rano powstaniu nadal czuje ciągnięcie, musze to rozchodzić rozćwiczyć rozciągnąć. Nadal chodzę do terapeuty manualnego, praca nad zrotowaną miednicą. Nie jest tak pieknie jak mówili przed operacją. U mnie nadal jest różnica 2 cm - było 5 cmprzed operacją, ale widocznie wiecej nie udało się uzyskać (rozciągniecie, mięśni, nerwu udowego, żył, tętnic) tak tłumaczył mi operator na kontroli po operacji (wizyta prywatna bo w przychodnio przyszpitalnej nie przyjmuje).
Pozdrawiam
_________________
elzbietagold
 
     
Dalia.O 
Dalia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 56
Doczya: 25 Gru 2013
Posty: 14
Skd: Tarnów
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Wychodzi na to, że dysplastyczne biodra są cieżkie do operacji i długo się dochodzi do normalności o ile taka będzie nam jeszcze dana :cry: Jestem na grupie facebookowej o tematyce endoprotezy biodra i tam ludzie piszą że po 2-3 miesiącach od operacji czują się świetnie a u nas ciągnie się i nie wiadomo z jakim skutkiem
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 13 Gru, 2020   

Co to za grupa też bym się zapisał
 
     
Dalia.O 
Dalia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 56
Doczya: 25 Gru 2013
Posty: 14
Skd: Tarnów
Wysany: Nie 13 Gru, 2020   

https://www.facebook.com/groups/501268310247194
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 13 Gru, 2020   

Dalia u mnie we wrześniu minęło 9 lat od wstawienia bmhr i do tej pory czasem czuję ciągnięcie mięśni - choć konkretniej to gdy dłuższy czas nie rozmasuję blizny to mnie potem ciągnie całe udo i muszę ją rozmasować. U mnie ma też wpływ, że jestem ''wypadkowa'' i że za długo w ogóle nie obciążałam nogi w ogóle i była ona zbyt długo w ''zgiętej'' pozycji i moje ''mięśnie'' i cała reszta już nigdy nie będzie funkcjonowała prawidłowo. No ale to nie o mnie historia ;) W każdym razie myślę, że kilka miesięcy ''po'' mogą być jeszcze takie problemy. Zwykle z takim problem uporają się fachowe ręce fizjoterapeuty oraz pokaże co może nam pomóc w takiej sytuacji. Pamiętajmy, że podczas operacji byliśmy trochę poprzecinani ;)
A poza tym dzięki za linka - chyba też tam wpadnę :D
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
ADRIAN36 


Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 26 Lut 2020
Posty: 22
Skd: zawiercie
Wysany: Wto 12 Sty, 2021   

witam jestem 7 miesięcy po operacji i też czuję dyskonfort tak jak opisujecie noga również nie została w 100% wydłużona z 7 cm zostało około 3 /3,5 cm. trzeba nogę prawie codziennie rozciągać kilka minut bo tak to strasznie ciągnie mięśnie i jeszcze mam na dodatek podkurcz kolana. Chociaż dobre z tego wszystkiego że nie boli w czasie chodzenia i jazdy samochodem. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku :-)
_________________
ADRIAN36
 
     
Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 54
Doczy: 05 Mar 2017
Posty: 4
Skd: Węgorzewo
Wysany: Pi 04 Lut, 2022   

Witam, jestem 4 miesiące po wstawieniu lewego endo z przedniego dostępu. W zasadzie wszystko jest ok jednak często czuję jakby pieczenie czy szczypanie na zewnętrznej stronie uda poniżej blizny tak jakby piekła mnie skóra. Pomaga masowanie, szczypanie i masaż gumowym wałkiem z kolcami.
Czy ktoś miał coś podobnego?
Pozdrawiam.
_________________
Jacek
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.