Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ból po operacji
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 08 Lut, 2012   

futropuch napisa/a:
Ból w kolanie pojawia się w trakcie chodzenia. W spoczynku nie ma żadnych dolegliwości bólowych

Futropuch,
Przeczytaj moją odpowiedź na ten temat tutaj: http://forumbioderko.pl/v...p?p=37609#37609

Milena1990 napisa/a:
Mam już dosyć spania na plecach i się zastanawiam czy nie zaszkodziłoby mi jakbym spróbowała spać na brzuchu.

Jagoda, Milena1990,
Teoretycznie, jeśli brak powikłań po zabiegu, nie ma przeciwskazań do leżenia na brzuchu. Trzeba jedynie obrót na brzuch wykonać w sposób prawidłowy, z kontrolą ustawienia nogi w stawie biodrowym a samo leżenie z zabezpieczeniem jej pozycji (uwaga stopa!). Tego nie da się napisać. Tego trzeba się nauczyć .......

Praktycznie, sprawa komplikuje się w przypadku jeśli w stawie biodrowym jest ograniczenie zakresu ruchu. W takim przypadku, forsowanie leżenia na brzuchu możliwe jest tylko z uwzględnieniem tej sytuacji. Na to pytanie obie powinnyście otrzymać odpowiedź u swoich fizjoterapeutów.

Fizkom
 
     
Jagoda 
45 lat
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Lip 2009
Posty: 9
Wysany: Nie 12 Lut, 2012   

Jestem już po wizycie kontrolnej. Na szczęscie wszystko jest OK ! Mogę spac na brzuchu, noce nie są już takie straszne. Czy są jakieś rady dotyczące blizny pooperacyjnej, czy należałoby się nią zając w jakiś szczególny sposób, może jakieś sugestie... Trzymajcie się ciepło w te mroźne dni.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 12 Lut, 2012   

Jagoda, dziale ogólnym jest specjalny temat dotyczący blizny. Na pewno znajdziesz tam odpowiedzi na ten temat. Gdybyś jednak nie znalazło to śmiało pytaj w tamtym temacie :)

Dobrze że wszystko jest w porządku. Spanie na brzuchu jest dla mnie jedyną dogodną pozycją. Dlatego dążyłam by jak najszybciej leżeć w tej pozycji :mrgreen:
 
     
Jagoda 
45 lat
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Lip 2009
Posty: 9
Wysany: Nie 12 Lut, 2012   

Pasifloro, dziękuję za przekierowanie mnie na odpowiednią stronę. Dowiedziałam się wszystkiego na temat blizn. Pozdrawiam.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 12 Lut, 2012   

Jagoda, cieszę się że znalazłaś odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Uwielbiam pomagać :-D
 
     
maszka95 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 71
Doczya: 17 Lut 2012
Posty: 11
Skd: zbąszyń
Wysany: Nie 08 Kwi, 2012   

witam,moja mama jest 2miesiące po endoprotezie biodra (ma 60 lat),miałyśmy chwile "kryzysowe"gorączka ,podwyzszone ob i crp ciepłe miejsce w okolicy rany i seria antybiotyków .Byłyśmy na kontroli przeswietlenie nic nie wykazało rana wyglada dobrze ,zapisano profilaktycznie na 10 dni nastepny antybiotyk ,ale mamy inny problem .Mamę nie boli biodro ani kosc ale udo od pachwiny w bok ,okresla to jako ból rozrywający miesnie ,tłumaczy ze jak lezy ( ale długo nie moze ,lepiej jej jak chodz)i wstanie to jakby wszystkie miesnie sie rozrywały ,mama nie jest pod kontrola rehabilitanta bo pani profesor zabroniła i stwierdziała ze te ćwiczenia jej wystarczą i ona nie lubi rehabilitanów bo mogą wiecej szkody narobić.Nie wiem co to za ból czy to moze zrosty od rany ale czy po 2 miesiacach moga sie zrobic ,mama smarowała rane cepanem ale tez jej zakazano ,własciwie teraz to tylko robi cwiczenia z kartki i chodzi po domu ,mam wrazenie ze stoimy w miejscu zamasta byc coraz lepiej to jest tak samo.Czy ten ból moze być od zszycia paru warstw mieśni -nie wiem tak sobie myśle.Namawiam mame zeby po świetach zadzwonic bo rehabilitantke ktora pracuje w szpitalu -chyba jakies doswiadczenie bedzie miała i szkody nie narobi.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 08 Kwi, 2012   

Witaj z postu który czytam wynika że mama była już na kontroli i lekarze pod tym względem nie mają zastrzeżeń. Jeśli chodzi o to że lekarz mamy zabronił jej rehabilitacji to mnie to nie dziwi większość lekarzy ma małą wiedzę na temat rehabilitacji taka jest niestety prawda. ja na Twoim miejscu skontaktowała bym się jednak z rehabilitantem ponieważ dobrze przypuszczasz że bóle mamy mogą wynikać właśnie z mięśni ponieważ podczas zabiegu zostały naruszone a same ćwiczenia z kartki problemu Twojej mamy nie rozwiążą . Tu jest teraz potrzebna fachowa pomoc fizjoterapeuty rehabilitanta myślę że powinnaś skontaktować się z tą rehabilitantką i posłuchać jej opini krzywdy Twojej mamie nie zrobi jeśli będzie miała obiekcje to się tej rehabilitacji sama nie podejmie po prostu . I Zawsze można poszukać kogoś innego. Nie bardzo wiem dlaczego zabroniono mamie też smarować ranę chyba że to jakieś medyczne przeciwskażania są w tym wypadku bo to raczej dziwne żeby smarowanie blizny było szkodliwe. Wracając do kwestii rehabilitacji nie wiem dokładnie z jakiej części polski jesteś bo być może mogli byśmy Ci podać namiary na sprawdzonych rehabilitantów w waszym Województwie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 08 Kwi, 2012   

Maszka95,
Z opinii Pani Profesor wynika, że Twojej mamie wolno ćwiczyć, byle nie pod kierunkiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Ciekawe .......

Odnośnie bólu, na który skarży się mama, konieczna jest konsultacja. Taki ból jest ani normalny, ani typowy, ani spodziewany. Myślę jednak, że powinnaś szukać pomocy wśród tych terapeutów, którzy pracują technikami tkankowymi (powięziowo-mięśniowymi). To są często bardzo delikatne techniki więc bez obawy.
Raz jeszcze podkreślam wagę dobrego rozpoznania przyczyny bólu przed rozpoczęciem terapii.

Powodzenia,
Fizkom
 
     
maszka95 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 71
Doczya: 17 Lut 2012
Posty: 11
Skd: zbąszyń
Wysany: Wto 10 Kwi, 2012   

Witam, dziękuję za szybką odpowiedź, dzisiaj zadzwonię do rehabilitantki ale możecie podać namiary na kogoś kto może pomóc, mieszkam w Zbąszyniu to wojew.wielkopolskie miedzy Wolsztynem a Nowym Tomyślem.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 10 Kwi, 2012   

Sprawdzałaś w dz.kontakty do fizjoterapeutów? Tam użytkownicy umieszczają swoich sprawdzonych terapeutów, czasem trzeba poszukać samemu w necie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 10 Kwi, 2012   

Nie bardzo się orientuję ile to jest od Piły i Poznania ale jeśli od samej Piły nie jest daleko mogła bym Ci polecić mojego rehabilitanta. Pana Piotra Wilkosza
AdresGABINET w Centrum Terapii BBJ Piła, Osiedle Zielona Dolina,
ul. Młynarska 15-17
rejestracja: tel. 67 349-14-77

Współpracuje z Panem Piotrem jest godny zaufania.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Fabian 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 23 Maj 2012
Posty: 1
Skd: Lębork
Wysany: Sro 23 Maj, 2012   Nagły, niespodziewany ból

Witam, swój post zamieściłem już na forum portalu niepełnosprawnych, przeszukując w międzyczasie sieć trafiłem tutaj, więc pozwolę sobie go skopiować. Przepraszam jeśli treść mojego pytania w zbyt dużym stopniu pokrywa się z zadanym przez kogoś wcześniej.
Mam 31 lat, jestem świeżo po operacji (24.04.2012) na prawym stawie, z zastosowaniem endoprotezy bezcementowej. Do tej pory po zabiegu nie odczuwałem w tej nodze żadnych dolegliwości. Wyjąwszy pierwszych parę dni na oddziale, nie potrzebowałem środków przeciwbólowych. Tak samo było przez dwa tygodnie po powrocie ze szpitala. Wczoraj zacząłem odczuwać ból na długości całego implantu, wyraźnie czułem go też dzisiaj rano, przez pierwszą godzinę po wstaniu z łóżka. Objawiał się przy lekkim wysunięciu nogi przed siebie. W tej chwili go nie czuję, ale przyznam się, że zdążył napędzić mi stracha, stąd moje pojawienie się na forum. Może to być oznaka czegoś niebezpiecznego czy przedwcześnie panikuję? Pytam przede wszystkim dlatego, że pojawiło się to nagle, po miesiącu bez kłopotów oraz, że wizytę kontrolną mam dopiero za trzy tygodnie.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 23 Maj, 2012   

Fabian napisa/a:
Pytam przede wszystkim dlatego, że pojawiło się to nagle, po miesiącu bez kłopotów oraz, że wizytę kontrolną mam dopiero za trzy tygodnie.

Wizyta kontrolna za 3 tygodnie-pod warunkiem, że nic się nie dzieje.
Radzę udać się do poradni w szpitalu, gdzie byłeś operowany - to raz. Niech Cię zobaczy lekarz.
Dwa - udaj się do dobrego rehabilitanta i zacznij terapię :)
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Sob 08 Wrz, 2012   

Jestem 7 tygodni po operacji, rehabilitant przychodził do domu 2 razy w tygodniu. Teraz ćwiczę sama , ale przy niektórych ćwiczeniach odczuwam w okolicy operowanej trudno powiedzieć, że ból, raczej dziwne drętwienie i jakby obkurczanie mięśni, czy to normalne ? Przy dłuższym siedzeniu też odczuwam dyskomfort w okolicy operowanej , czy to normalne objawy w takim okresie po operacji ?
_________________
calaviolina
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 09 Wrz, 2012   

Co mówi o tej sytuacji fizjoterapeuta? Pytałaś?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.