Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ból po operacji
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Pon 28 Cze, 2010   

Jovnia koniecznie konsultacja u operatora pasiflora ma rację.
Nie chce Cię straszyć ale miałam podobnie co prawda w moim przypadku ból w pachwinie przyszedł póżniej ale po wielu miesiącach (8 dokładnie)okazało się że mam poluzowaną endo i miednice z dziurami. Oczywiście nie porównuj mojego przypadku ze swoim bo to dwie inne sprawy.U mnie operacja którą przeszłam okazała się nie udana.
Ale tak sobie myślę że skoro jesteś 5mcy po operacji to jest trochę dziwne. Proszę nie czekaj tylko idż do lekarza.

Pozdrawiam cieplutko
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
Jovnia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Kwi 2010
Posty: 6
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 28 Cze, 2010   

Piedra 32 czy w związku z tym co pisałaś przeszłaś kolejną operację? Napisz jak przebiegało dalsze twoje leczenie. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale bardzo jestem ciekawa wyniku leczenia. Pozdrawiam Jovnia
_________________
Jovnia
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Pon 28 Cze, 2010   

Jovnia, 4 miesiące bez obciążania - to długo. Pytanie co robiłaś przez te 4 m-ce? Wykonywałaś, jakieś ćwiczenia w domu? Boli Cię tylko przy obciążaniu? Jak wykonujesz ćwiczenia na leżąco w odciążeniu też Cię boli? Generalnie po tak długim okresie konieczna jest fachowa rehabilitacja. Koniecznie też upewnij się, że endo dobrze jest osadzone i tu niestety należy zachować się zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania - wierz i sprawdzaj, czyli niezależna opinia innego doświadczonego ortopedy by się przydała. A może weź swój wypis, zdjęcie rtg i na początek udaj się do rehabilitanta, ale takiego, który zaczyna od dokładnego zbadania pacjenta ( moja pani badała mnie godzinę i robiła notatki ).

Ja też miałam zakaz obciążania przez 2 m-ce, ale wykonywałam dozwolone ćwiczenia w pozycji leżącej - nic mnie od samego początku nie bolało, w pachwinie też nie. Natomiast noga była słaba, osłabione mięśnie. Teraz powoli wraca ogólna kondycja nogi, ale chodzę na rehabilitację 3x w tygodniu, w domu ćwiczę zadane ćwiczenia codziennie ok. 2 godzin.
 
     
Jovnia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Kwi 2010
Posty: 6
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 28 Cze, 2010   

Też miałam dziury w miednicy ale w trakcie wstawianie endo lekarz "załatał" je przeszczepami i podobno ładnie się zalały. Rehabilitacji nie miałam bo mój lekarz się na nią nie zgodził czeka mnie za to pobyt w przyszpitalnym oddziale rehabilitacyjnym. Boję się coraz bardziej. Jutro rozmowa z moim operatorem.

pozdrawiam cieplutko
_________________
Jovnia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 28 Cze, 2010   

Jovnia napisa/a:
Piedra 32 czy w związku z tym co pisałaś przeszłaś kolejną operację? Napisz jak przebiegało dalsze twoje leczenie. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale bardzo jestem ciekawa wyniku leczenia. Pozdrawiam Jovnia

Zachęcam do poczytania wątku Piedry :)

a tutaj mamy temat "BÓL PO OPERACJI", więc proszę nie pisać o innych sprawach
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Pon 28 Cze, 2010   

"Też miałam dziury w miednicy"

Ja nie miałam ale mi zrobiono -niestety i przeszczepy też wstawiono z trzema śrubami dociskowymi.

Jovnia jeśli chcesz poczytać jak przebiega moje leczenie to zapraszam do działu endoprotezy Moja historia Piedry.
Obecnie jestem przed operacją na którą mam jechać 15 lipca.

zozo ma racje ogranicz zaufanie lepiej czasami popytać i konsultować kilku różnych lekarzy.Jak poczytasz sobie moją historię to zrozumiesz dlaczego.

Bardzo dobrze że jutro idziesz do operatora, nie wychodż z gabinetu z wątpliwościami.Jeśli masz wiele pytań to zapisz na kartce żebyś pamiętała.
Polecam też wziąć zaświadczenie z wizyty o stanie zdrowia masz do tego prawo.Jestem nauczona doświadczeniem że lepiej "dmuchać na zimne". Mam nadzieję ze będzie dobrze ale martwi mnie czas od operacji.

Nie ma co oceniać jutro się dowiesz to proszę napisz co i jak Pozdrawiam ciepło
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 25 Maj, 2011   

Dawno nikt nie odezwał się w tym temacie. Ciekawa jestem czy Wasze bóle ustąpiły. Jestem 4 tyg. od operacji wstawienia endoprotezy. Dokucza mi ból nocami. Kilka razy na noc budzę się obolała, nie mogę ruszyć nogą. Dopiero powoli zginam w kolanie, napinam z bólem mięśnie i wstaję, przejdę się i trochę zelży. W ciągu dnia właściwie mnie nie boli. Chodzę o dwóch kulach, mogę już obciążać nogę i wszystko byłoby super gdyby nie koszmar w nocy. :-(
_________________
lusia
 
     
Nawojka 
Nawojka

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 20 Pa 2010
Posty: 56
Skd: Katowice
Wysany: Sro 25 Maj, 2011   

lucynaraq, jestem też po operacji (7 tydzień), od około 4 tygodnia zaczęłam odczuwać bóle w operowanej nodze, w pachwinie. U mnie był to problem mięśni, więc z pomocą rehabilitanta rozciągnęłam przykurczone mieśnie i kilka nocy mam przespanych :mrgreen:
Szału jednak nie ma, bo zaczęła mnie boleć druga noga, wiedziałam, że szybko to idzie, ale nie sądziłam, że aż tak :shock: Pozdrawiam.
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 25 Maj, 2011   

Nawojka, to troszkę inaczje jak u mnie, bo mnie boli od pierwszych dni po operacji i mam wrażenie, że teraz troszkę mniej. Mam nadzieję, źe to wina mięśni i rehabilitacja wszystko załatwi. Jutro coś więcej się dowiem od lekarz. Mam taką nadzieję. Pozdrawiam
_________________
lusia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 26 Maj, 2011   

lucynaraq napisa/a:
Mam nadzieję, źe to wina mięśni i rehabilitacja wszystko załatwi.

To krótki czas od operacji,wszystko jest obolałe - daj sobie trochę czasu a już niedługo powinno być znacznie lepiej :) Jak piszesz powoli z pomocą fizjoterapeuty i ćwiczeń mięśnie będą wracać do formy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Pi 27 Maj, 2011   

AgaW, dziękuję za odpowiedź. Sprawdza się powiedzenie "czas goi rany" również w tym przypadku. Już dzisiaj czułam się lepiej. Budzę się wprawdzie w nocy, ale ból jest już mniej dokuczliwy. Zmiana pozycji pozwoli dalej zasnąć, a wcześniej musiałam wstać, z bólem rozruszać się, posiedzieć, pochodzić i próbowałam ponownie zasnąć. Poczułam się na tyle dobrze, że nie poszłam do lekarza i dobrze, zaoszczędziłam na coś miłego :lol: . Pozdrawiam.
_________________
lusia
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pi 27 Maj, 2011   

lucynaraq, ja dosyć długo spacerowałam w nocy po domu oj ,aż mi ciary przeszły jak sobie przypomne te moje noce praktycznie bez snu.U mnie jak zbliżał się wieczór miałam uczucie drętwienia i dziwnego obkurczania się operowanej nogi....doprowadzało mnie to do szału więc wolałam wstać i chodzić ...naszczęście po jakimś czasie powoli zaczęło ustępować więc pewnie i u Ciebie niebawem wszystko powoli zacznie się normować ;-) :) ;-)
_________________
Edi
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 28 Maj, 2011   

Edi, rzeczywiście odczuwam takie drętwienie, jakby coś w środku trzymało, gniotło. bardzo dziwne uczucie, ale myślę, że będzie lepiej z każdym dniem. Właściwie, to ja bardzo dobrze funkcjonuje. W domu robię praktycznie wszystko łącznie z myciem podłogi (stojąć na nodze zdrowej, sccylam się, a operowną wysuwam do tyłu i myję podłogę. Nie ukrywam, że bardzo mnie to męczy. Mąż ręce załamuje, jak to widzi. Śpię w każdej pozycji, nawet na brzuchu, dlatego ogólnie nie mogę narzekać. Przecież przeszłyśmy bardzo poważną operację i wszystko musi się wygoić.
_________________
lusia
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 28 Maj, 2011   

lucynaraq napisa/a:
W domu robię praktycznie wszystko łącznie z myciem podłogi

Dziewczyno odpuśc sobie trochę. Ja do dzisiaj nie myje podłóg ( a co mężowi rączki przyrosły do d@@y?)
Ja jestem już 4 lata po ostatniej operacji. Przyzwyczaiłam męża, że pewne czynnosci musi wykonywać i wykonuje. A jak czasami cos muszę poprawic :D to robię to mopem.
_________________

 
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 28 Maj, 2011   

Grażynko, ale ja chcę to robić, chcę być samodzielna. Przecież wiadomo, że można nawet nie umyć tej podłogi i świat się nie zawali, ale ja już tak mam. Dzisiaj trochę poleniuchowałam, ugotowałam wprawdzie obiad i to nie byle co, bo placki po węgiersku, więc się troszkę napracowałam. Pobolewania w nodze nadal odczuwam, a najbardziej dokucza mi przykurcz w biodrze. Nie mogę wyprostować nogi. Mam nadzieję, że na następnej wizycie rehabilitant coś na to zaradzi i rozpocznę pracę nad tym. Już idę spać i mam nadzieję na dobrą noc. Pozdrawiam, śpijcie dobrze
_________________
lusia
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.