Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 06 Lip, 2011
Endoproteza dla 14-latka?
dakaro 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 04 Lut 2011
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

Witajcie

Jesteśmy po wizycie u Dr Mielnika.
Tak wizyta 200 zł przyjmuje w Krakowie we wtorki od godz 17.00 w szpitalu św Rafała (zaraz uzupełnię namiary na dr)

Jest dobrze i źle.
Najlepsza dla młodego byłaby BMHR ale ta metoda nie wydłuża nogi (a on ma chorą nogę ponad 3 cm krótszą od zdrowej) - no więc BMHR odpada. Trochę mnie to przygnębiło.

Doktor ze cztery razy powtórzył że biodro młodego jest fatalne, że w zasadzie nie ma już głowy kości udowej.
Natomiast nie ma sensu czekać 10 lat na endoproteze trzeba robić teraz
I proponuje najbardziej oszczędzające kości protezy przynasadowe - cokolwiek to znaczy.
DR Mielnik proponuje:
- proteze Silent albo
- proteze nanos
Jeszcze mi to nic nie mówi.
Zła wiadomość te protezy wytrzymuja 15 - 20 lat. To krótko jak dla 14-latka.

Tę operację powinni zrobić do roku czasu.
Więc zapytałam o przyjęcie młodego na oddział doktora do Piekar. Bez szans, bo tam przyjmują od 16 lat. Młody ma 14.
Ale będziemy sie starac o przyjęcie na oddział dziecięcy do Piekar. Na dziecięcym bioder nie robią więc i tak młodego będzie "robił" dr Mielnik.
Dr Mielnik poprosił o płytkę z RTG młodego. Musi pokazać szefowi i skonsultować: to kompletnie zniszczone biodro u 14-latka.

Następny krok dla nas:
- zrobić rezonans magnetyczny (młody jeszcze takiego badania nie miał), na 3 marca mamy termin w Prokocimiu, więc poprosze o skierowanie na rezonans, tylko troche sie martwie czy dostane - wiecie lekarz prowadzący może się wkurzyć że chcę być mądrzejsza od niego,
Może wiecie gdzie robią drobry rezonans w Krakowie?
- jak będziemy mieli rezonans zadzwonić do dr Mielnika (dał nam swoja komórkę)
No i bedziemy myśleć o Piekarach

Niewesoła wiadomość - młody w Piekarach, jak już go przyjmą, spędzi 6 - 8 tygodni. Dwa miesiące w szpitalu... przy czym ja bede musiała byc w pracy w Krakowie.

No nic jakoś mi ciężko, byle te operację dobrze zrobili.

Pozdrawiam ciepło wszystkich bioderkowiczów.
_________________
Katarzyna
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

dakaro napisa/a:
Może wiecie gdzie robią drobry rezonans w Krakowie?

Raczej nie ma podziału na dobry i zły MRI. :)
Ważne żeby szybki termin był.

Co do typu endo: zapraszam do działu ENDOPROTEZA.
Są tam wątki dotyczące właśnie typów protez; o wytrzymałości i żywotności endo w nas. Jak dbać itp. WSZYSTKO. Poprzeglądaj sobie na spokojne to. Poczytaj.

Nie zapomnijcie o wizycie u dobrego terapeuty-rehabilitanta. Powie Wam jak przygotować ciało do operacji. To bardzo ważne.

dakaro napisa/a:
Niewesoła wiadomość - młody w Piekarach, jak już go przyjmą, spędzi 6 - 8 tygodni. Dwa miesiące w szpitalu

Dlaczego tak długo?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

dakaro, jak widać i tym razem doktor stanął na wysokości zadania. Teraz najważniejsze jest aby nie pogłębić stanu zwyrodnienia biodra Twojego syna, zabrać się za porządną rehabilitacje przedoperacyjną oraz by zrobić wszystkie odpowiednie badania i wyleczyć wszystkie stany zapalne, w tym zęby.
Działaj i informuj nas o każdym kroku bo jestem ciekawa jak się potoczy historia "naszego" 14-latka ;-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 09 Lut, 2011   

pasiflora napisa/a:
Teraz najważniejsze jest aby nie pogłębić stanu zwyrodnienia biodra Twojego syna, zabrać się za porządną rehabilitacje przedoperacyjną oraz by zrobić wszystkie odpowiednie badania i wyleczyć wszystkie stany zapalne, w tym zęby

Pospisuję się pod tym !!! Możecie już teraz zacząć przygotowania do operacji, aby po zabiegu syn jak najszyciej wrócił do zdrowia. Fakt, te protezy może nie wystarczają do końca życia u młodych osób ale...medycyna idzie do przodu i może za np.10 lat wymyślą nową protezę która będzie o niebo lepsza niż te co są teraz.
Najważniejsze to nie dajcie się złym myślom, nie przejmuj się tym co powie lekarz rozdzinny - jest potrzeba to mają dać Ci skierowanie - przecież nie wymyśliłaś sobie choroby syna. A syn nie jest malutki - jeśli dobrze się nastawi psychicznie to da radę wytrzymać w szpitalu. A dzięki komputerom, komórkom będziecie mieć świetny kontakt :)
Chyba wszyscy tu będą za Was oboje trzymać kciuki, więc...musi się wszystko udać. Pozdrów syna :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.