Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta z tytułu niezdolności do pracy
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

fiolet napisa/a:
W piątek byłam w NFZ po karty eu i przypadkowo dowiedziałam się, że ZUS sam od siebie 01.02 wyrejestrował mi dzieci z ubezpieczenia. Mnie ponoć też ale 02.02 z powrotem zarejestrowali ale dzieci już nie. I tak dzieci od 1 lutego są nieubezpieczone :evil: Pilnujcie sobie tego - sprawdzajcie bo jak widać robią sobie z ludźmi co chcą.
przy ponownym ustaleniu renty wnioskodawca jest wpisywany do ubezpieczenia automatycznie. Natomiast członkowie rodzin są wpisywaniu na wniosek ubezpieczonego. To jest napisane na pierwszej stronie pisma z ZUS-u.
Zawsze tak było.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

esca napisa/a:
przy ponownym ustaleniu renty wnioskodawca jest wpisywany do ubezpieczenia automatycznie. Natomiast członkowie rodzin są wpisywaniu na wniosek ubezpieczonego. To jest napisane na pierwszej stronie pisma z ZUS-u.
Zawsze tak było.

To ja wiem doskonale tylko rentę miałam przedłużaną w grudniu 1014r. dzieci w styczniu zarejestrowane a samoczynne wyrejestrowane nastąpiło 01.02.
 
     
zyraffka78 
zyraffka78
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 45
Doczya: 17 Kwi 2015
Posty: 3
Skd: Lodz
Wysany: Wto 28 Lip, 2015   

Witam.
Ja te żjestem tu nowa,zarejestrowałam się ze względu na mojego partnera.
Od dziecka choruje on na chorobe Perthesa,w dzieciństwie miał grupę inwalidzką,dziadkowie pobierali na niego wtedy jakieś śiwadczenia,ale nie miał wtedy wstawianej endoprotezy,jak większośc dzieci z tym schorzeniem
.Mineło sporo lat,teraz ma 39.Wcześniej normalnie pracował itd.,sporo utykał,bo noga jedna jest wyraźnie krótsza,ale funkcjonował w miarę normalnie. Chodził do ortopedy raz na parę lat,jak ból w nodze bardzo się nasilał.Od jakiś 2 lat boli go bardzo,przestał pracować,bo nie dawał rady. Dopiero od maja ma przyznaną II grupę inwalidzką, wcześniej to zaniedbywał,bo jak była praca,to człowiek nie szuka pieniędzy i przywilejów po instytucjach.
Teraz składa wniosek do ZUS o rentę.Czytam o tym i zaczynam wątpić,czy dostanie jakiekolwiek pieniądze. Powiedzcie mi, czy sam fakt zwyrodnienia stawu biodrowego (jest wpisany w kolejkę na operację za ok 3,5 roku) lekarze uznają za powód niezdolności do pracy? Czy ważne będzie to,że inwalidztwo jest od czasów dzieciństwa? Mamy tylko historię choroby ze szpitala z tamtego okresu.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 02 Sie, 2015   

zyraffka78, co innego jest renta z tytułu niezdolności do pracy a co innego renta socjalna, czyli ta do której trzeba mieć chorobę przed 18-tym rokiem życia. Niech stara się najpierw o rentę z tytułu niezdolności, a jeżeli braknie mu lat pracy to niech stara się o socjalną.
 
     
stefka 
będzie dobrze
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 15 Pa 2016
Posty: 2
Skd: polska
Wysany: Wto 06 Gru, 2016   

a co jeśli ja miałam altroskopie na lewe biodro ,gdzie miałam uszkodzony obrąbek ,panewke i koksartozę skończyło się na zszywaniu i 2 kotwicach ,teraz mam problem z prawym ,czy mogę starac się o rentę
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 08 Gru, 2016   

stefka, nie sadzę byś z tego tytułu otrzymała rentę, ale to tylko moje zdanie.
Zawsze warto próbować.
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Pi 30 Gru, 2016   

stefka, staraj się staraj ja dostałem najpierw na rok a teraz na dwa
_________________
Trzymajcie się! Albo nie, chodźmy bez trzymania!!!!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.