Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta z tytułu niezdolności do pracy
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 01 Gru, 2010   

alex_m napisa/a:
Zamierzam złożyć wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności w związku ze zwyrodnieniem stawu biodrowego

Nie wiem gdzie zamierzasz złozyć, ale stopnie niepełnosprawności przyznaje Komisja d/s niepełnosprawności przy Centrum Pomocy Rodzinie. Jeżeli to jest dla celów nie rentowych, to łatwiej przyznają. Ale czy Ci dadzą......? Ja z dwoma endo dostałam na stałe znaczny stopień niepełnosprawności, ale brane jest pod uwagę wiele czynników, m.in. wiek.
_________________

 
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Sro 01 Gru, 2010   

Alex_m tak jak pisze Grażyna stopień niepełnosprawności orzekany jest przy Centrum pomocy rodzinie. Składasz wniosek, który musi wypełnić ci lekarz(najlepiej ortopeda) a oni mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Ja właśnie tydzień temu byłam na takiej komisji i mimo,że mój stan nie jest za wesoły - jestem zakwalifikowana do endoprotezy biodra pan doktor jednak stopnia mi nie przyznał. Nie ważne,że nie zapoznał się dobrze z moją dokumentacją, ale najważniejsze było to,że on nie był przekonanym,że wymiana jest mi potrzebna i to jego argument.Mam zamiar się odwoływać i nie odpuszczę.
Decyzja tak naprawdę nie koniecznie zależy od Twojego faktycznego stanu zdrowia i zebranej dokumentacji, ale zależy to od lekarza na jakiego trafisz. Najważniejsze,że można się odwołać i walczyć o swoje. Spróbować możesz, przecież nic nie tracisz.
 
     
lediberg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 53
Doczya: 06 Kwi 2010
Posty: 44
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 26 Gru, 2010   

Nie odpuszczaj.Ja czekam na reoperację leżąc bo jestem po wypadku i moje endo wbiło się do miednicy (w styczniu minie rok a ja mam termin operacji na CITO na maj i co RTG to endo jest coraz głębiej).Przyznano mi do września 2011 rentę i całkowitą niezdolność do pracy i zasiłek opiekuńczy z MOPS-u.
Sama nie zdołała bym załatwić jakiejkolwiek sprawy i gdyby nie mąż to nawet renty bym nie miała:(
Na komisję pojechałam na wózku inwalidzkim.
_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 26 Gru, 2010   

Pamiętajcie że może się odbyć komisja u Was w domu gdy nie dacie rady sami dotrzeć
 
     
lediberg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 53
Doczya: 06 Kwi 2010
Posty: 44
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 27 Gru, 2010   

pasiflora napisa/a:
Pamiętajcie że może się odbyć komisja u Was w domu gdy nie dacie rady sami dotrzeć


Trzeba tylko przypilnować lekarza który wypełnia kartę aby odznaczył że pacjent nie może osobiście się stawić na komisji bo inaczej choćby na rękach ale dotrzeć osobiście trzeba...niestety
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 27 Gru, 2010   

lediberg, zgadza się :)
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

Mam pytanie związane troszkę z rentą- mianowicie od września jestem na rencie Zus i mam dostarczyć zaświadczenie o wysokości przychodu za okres od września do grudnia 2010r. Nie mogę dodzwonić się do Zus a nie jestem pewna skąd mam wziąć takie zaświadczenie- z Urzędu Skarbowego? Czy ktoś może się orientuje w tej sprawie?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

aga.t. napisa/a:
mam dostarczyć zaświadczenie o wysokości przychodu za okres od września do grudnia 2010r

Pewno bardziej chodzi o oświadczenie, że nie podjęłaś pracy w tym okresie.
_________________

 
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

AGA T a moge spytac jaka rente masz przyznana-socjalna czy zwykla?bo ja staram sie ciagle o socjalna i przypomnialam im ze gdy mi odmowili obowiazywal zapis ktory gwarantowal mi taka rente a oni mnie uzdrowili nie wspominajac o tym nawet..zostalam bez dochodow....walka trwa juz kilka lat co jakis czas...dzis mialam byc w sadzie na kolejnym spotkaniu z sedzia ale wyslalam im pisma i nie pojechalam ...i tak mi nie przyznaja -przyszla druga opinia -a wstawiennictwo nie bylo obowiazkowe [przynajmniej nie mowili ani nie napisali ] ...na razie odpuszczam ale za jakis czas sie im przypomne...a lek ortopeda niby orientowal sie czy lapie sie w widelki znacznego stopnia i ...stwierdzil z enie ...ciekawa jestem jakim cudem w te widelki miesci sie wielu ludzi zdrowszych ode mnie...ale coz..glowa muru...maja chyba lepszych lekarzy...i..byc moze pelniejsza kieszen.. :roll: ech ...zycie...
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

IRENA Napisałam,że na rencie zus :)
Grazyna1950 Dokładnie tak mam na piśmie: zaświadczenie o wysokości przychodu. Coś mi się jednak zdaje,że muszę jechać do Urzędu Skarbowego, no ale może ktoś jeszcze podzieli się swoim doświadczeniem :) Dzięki.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

Przed przejściem na rentę miałaś działalność gospodarczą? Jak byłam na rencie pisałam tylko oświadczenie, że nie podjęłam żadnej pracy i nigdy żadnych zaświadczeń o dochodach nie dawałam.
_________________

 
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

Aga,zamało napisałaś informacji,co się działo np.przed tym wrześniem,miałaś jakiś stosunek pracy,działalność,itp??może wtedy podpowiemy :lol:
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

Nie miałam działalności, pracowałam ale przechodząc na rentę musiałam się zwolnić.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

To nie rozumiem za bardzo czego ten ZUS chce od Ciebie. Przechodziłam na rentę po świadczeniu rehabilitacyjnym (zakład mnie zwolnił po 270 dniach chorobowego). Było to w środku roku i oprócz dokumentów wymaganych przy składaniu wniosku o przyznanie renty nie dawałam z US żadnych zaświadczeń. Obawiam się, że w tej chwili US nie wyda Ci żadnego zaświadczenia, bo nie mają Twojego rozliczenia podatkowego za ubiegły rok. (musisz się sama rozliczyć, bo pobierałaś świadczenia z róznych tytułów).
_________________

 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 08 Lut, 2011   

aga.t. napisa/a:
mam dostarczyć zaświadczenie o wysokości przychodu za okres od września do grudnia 2010r. Nie mogę dodzwonić się do Zus a nie jestem pewna skąd mam wziąć takie zaświadczenie- z Urzędu Skarbowego?
Tutaj masz wszystkie druki z ZUSu http://www.zus.pl/default.asp?id=1083 Poszukaj sobie może tam znajdziesz odpowiedni druk.
Nie sądzę by chodziło o zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lecz pewnie o ich druk. Oni mają na wszystko swoje druki. Ale może się mylę :roll:
Najlepiej zadzwoń do obojętnie jakiego ZUS-u to wszystko jedno i to samo w całym kraju :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.