Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta z tytułu niezdolności do pracy
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   

asia567 napisa/a:
...i że endoproteza to nie jest uszczerbek na całe życie...


to znaczy, że po jakimś czasie tą endoprotezę Ci zabiorą?
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   

Cyryl napisa/a:
asia567 napisa/a:
...i że endoproteza to nie jest uszczerbek na całe życie...
to znaczy, że po jakimś czasie tą endoprotezę Ci zabiorą?
tzn, że wg ZUS klientka miała uszkodzone biodro, które zostało zamienione na dobre. Może nie będzie skakać na spadochronie ale jest wiele prac, które może wykonywać.
Pewnie dlatego nie chcieli dać grupy inwalidzkiej.

pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   

No tak tylko koleżanka pisze że była świeżo po operacji była na komisji bo reszte się zgadzam z tobą
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Byłam dzisiaj w ZUS oddać dokumentacje o przedłużenie renty i dowiedziałam się, że wszedł nowy przepis. Od 1.01.2015r. Badanie przez orzecznika ZUS obowiązkowo ma trwać minimum 1h. :shock: Pani stwierdziła, że może jeszcze się załapię na stare zasady - bo bardzo dużo przedłuży to czekanie na wyznaczenie terminu badania. Ciekawa jestem co z nami będą robić i jak przez tą godzinę nas będzie badał np. okulista :roll:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

fiolet, godzinę?
Co przez godzinę on będzie robił?
Ech, co za chory przepis!
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

pasiflora napisa/a:
fiolet, godzinę?
Co przez godzinę on będzie robił?
Ech, co za chory przepis!


Tak - badanie ma trwać minimum godzinę. Także się nad tym zastanawiam co będą tam z nami robić ? A tym bardziej jak trafimy tak jak pisałam np. na okulistę czy laryngologa :lol: Powyrywają nam nasze nóżki z 4 literek :lol:
Podejrzewam - nie zapytałam bo byłam w szoku - , że to dotyczy wszystkich komisji Z-usowskich np. o ZR także.

Nie wyobrażam sobie teraz terminów jak oni się wyrobią jak będą musieli przeznaczyć ponad godzinę na 1 pacjenta - gdy teraz mają 4 osoby na godzinę (po 15 minut) a na termin czeka się do 6 tygodni.

Lekarze chyba zacierają raczki bo szykują się dodatkowe fajnie płatnie etaciki :evil:

Mam nadzieję, że zdążę być "przebadana" jeszcze w tym roku - 6 tygodni mija mi około 5 stycznia. Więc zobaczymy. Oby.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   

U ''mojego'' orzecznika zwykle spędzam jakieś +/- 30 minut ale samo badanie zajmuje może 5 minut a reszta to wypisywanie papierów. Czy naprawdę ktoś normalny wymyśla te przepisy?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Pon 26 Sty, 2015   

Słuchajcie, jeżeli dobrze wszystko rozumiem to renta z tytułu niezdolności poza naszą dokumentacją zależy tylko od widzi- mi -się orzecznika tak? bo w innych rentach jest zaświadczenie od lekarza a tu nie ma?
_________________
Monika
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 26 Sty, 2015   

monika1111, zawsze na komisję przynosimy druk N-9 który wypełnia lekarz. Choć i tak przyznanie renty zalerzy zawsze od orzecznika a nie od lekarza. A ci przyznają ją chyba od humoru :P
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 27 Sty, 2015   

Bardzo prawdopodobne jest to, że przyznanie zależy od ich humoru. Dziękuję za pomoc.
_________________
Monika
 
     
Glare99556 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Lut 2015
Posty: 1
Skd: Polska
Wysany: Sro 04 Lut, 2015   

Niestety to właściwie fakt. Można spełniać wymagania i renty nie dostać albo odwrotnie - nie spełniać i dostać. Taki kraj niestety. Że on odbieraniu praw do renty bez konkretnych powodów nie wspomnę...
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Sro 04 Lut, 2015   

no niestety, ja złożyłam i czekam na termin komisji.
_________________
Monika
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 04 Lut, 2015   

No kobitki macie racje , mam nadzieje że dostaniesz ale może być różne tym bardziej w twoim wieku no chyba że jesteś świeżo po endo bo jak kilka miesięcy po to może być wszystko Dużo tez zależy od tego czy masz jeszcze jakieś schorzenia no i wykształcenie tym bardziej że jesteś młoda tak ja by to miało coś wspólnego z chorobą ale niestety tak jest
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 04 Lut, 2015   

Mamy najmniej rencistów od ćwierćwiecza

Liczba rencistów spadła do zaledwie miliona. To najmniej od rozpoczęcia transformacji ustrojowej.

Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza".

I choć po 1989 r. próbowano uszczelnić system, to jeszcze w 1998 r. mieliśmy aż 2,7 mln rencistów, w 2008 r. było ich już 1,38 mln, zaś w 2014 r. - jak ustaliła "GW" w ZUS - na rencie z powodu niezdolności do pracy przebywało tylko ok. 1,01 mln osób.

Dziś wielu Polaków nie ma wątpliwości: zdobycie renty graniczy z cudem. A bywa i tak, że ZUS zabiera ją po kilku latach, bo uznaje, że chory wyzdrowiał.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 05 Lut, 2015   

No wpadliśmy ze skrajności w skrajność kiedyś ludzie dostawali renty na byle co teraz często ludzie bardzo chorzy nie dostają nie wiadomo czego ,inna sprawa ze medycyna poszła bardzo do przodu nawet na naszym przykładzie endoproteza na dziś to nic wielkiego ,po kilku dniach jesteś w domu ,kiedyś jak jeszcze kolega miał robione protezy to leżał w szpitalu miesiąc a wstał po 2 tygodniach ,teraz część osób po miesiącu chodzi już bez kul .Do tego lepsze implanty , rehabilitacja i takie tam Już nie chodzi tylko o bioderkowiczów np. kiedyś ludzie mieli renty na kolana ,zerwane wiązadła oznaczały dla niektórych koniec kariery zawodowej już nie wspomnę o sporcie teraz po kilku miesiącach ludzie wracają do zawodowego uprawiania sporu Technika poszłą i idzie bardzo do przodu to i rent jest coraz mniej i coraz trudniej ją dostać a operacje coraz częściej pomagają ludziom wracać do życia tylko w mojej klatce sa trzy osoby z endoprotezą biodra
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.