Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta z tytułu niezdolności do pracy
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 13 Sie, 2013   

Ewa34, to częsta taktyka ZUSu - odmówić, zniechęcać i ciągać po sądach. Statystyki sądowe przemawiają na korzyść "klienta" (petenta... ).
Ja walczyłam o zwykłe (choć długie) chorobowe, wygrałam w sądzie.
Skoro przez tyle lat pracowałaś to jest to dowód na to, że ZUS jest w błędzie i nagina fakty do swojej teorii, jak się jest niezdolnym do pracy to się pracować nie da. To przykre, że musisz przez te procedurę przechodzić, dodatkowo wszystko znacznie dłużej trwa, polskie sądy demonami szybkości niestety nie są.
Trzymaj się ciepło i powodzenia!
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 13 Sie, 2013   

problem z ZUS-em polega na całkowitej ignorancji i poczucia bezkarności pracowników.

jak wiadomo zwolnienie lekarskie jest po to, aby osoba uznana za chorego i niezdolnego do pracy przez lekarza miała za co w tym okresie się utrzymać.
jeżeli to świadczenie ma wypłacić ZUS, to z definicji wstrzymuje wypłatę i zaczyna się walka na papierki.
jaki sens ma wypłacenie tego świadczenia po roku?

kolejnym problemem jest poczucie całkowitej bezkarności. gdy urzędnik ZUS podejmie złą decyzję, nigdy konsekwencje nie spadną na niego. nawet gdy pacjent wywalczy jakieś odszkodowanie, zostanie to wypłacone z naszych podatków, a pensja urzędnika pozostaje bez zmian niezależnie od jakości jego pracy, utwierdzając go w poczuciu właściwej drogi.

według mnie wszystkich pracowników ZUS-u należałoby zwolnić na rok i pozwolić na przebywanie przez ten czas na L4, ale musieliby to wywalczyć z własnej instytucji.
 
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 13 Sie, 2013   

Cyryl napisa/a:

według mnie wszystkich pracowników ZUS-u należałoby zwolnić na rok i pozwolić na przebywanie przez ten czas na L4, ale musieliby to wywalczyć z własnej instytucji.

fajny pomysł. dorzuciłabym do tej grupy jeszcze decydentów, którzy mają moc zmienić stan obecny, bo pan/pani w okienku robi to co każą jej przełożeni.
 
     
Ewa34 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 24 Sty 2010
Posty: 11
Skd: Strumień
Wysany: Wto 13 Sie, 2013   

Jestem przekonana ,że renty nie dostanę na pewno ,ponieważ oni na wszystko mają paragrafy,właściwie jest mi już wszystko jedno jak tylko skończy mi się wychowawczy pójdę na bezrobocie i niech mi szukają pracy (mam stopień umiarkowany)ja z miłą chęcią popracuję.Ciekawe tylko jakie problemy wypłyną na bezrobociu :-)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 13 Sie, 2013   

Cyryl napisa/a:
według mnie wszystkich pracowników ZUS-u należałoby zwolnić na rok i pozwolić na przebywanie przez ten czas na L4, ale musieliby to wywalczyć z własnej instytucji

Doskonały pomysł, szczegółnie w połączeniu z wersją Biedronne.
Niestety taki scenariusz nie ziśći się w realu...

Ewo34
,nie daj się-
biedronne napisa/a:
Skoro przez tyle lat pracowałaś to jest to dowód na to, że ZUS jest w błędzie i nagina fakty do swojej teorii, jak się jest niezdolnym do pracy to się pracować nie da.

Masz tu dowód na tacy, że zus błędnie ocenia sytuację. Jeśli trzeba nie wahaj się sądownie dochodzić swojej racji. Niestety w tym kraju po ludzku, normalnie często się nie da...powodzenia
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 13 Sie, 2013   

AgaW napisa/a:
Masz tu dowód na tacy, że zus błędnie ocenia sytuację. Jeśli trzeba nie wahaj się sądownie dochodzić swojej racji. Niestety w tym kraju po ludzku, normalnie często się nie da...powodzenia

Prawda nie zawsze po ludzku się da lub system który wymyślili urzędniczy nie pozwala podejść po ludzku.Sam raz rozmawiałem z panem który ma raka przerzuty itp i lekarz orzecznik zus orzekając dajac mu rentę na 3 lata , powiedział mu otwarcie chętnie dałbym panu na stałe, ale nie moge bo jest pan cały(żadna konczyna nie była utracona, amputowana)
Ostatnio zmieniony przez AgaW Sro 14 Sie, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Stanisław Rudzk 
stan
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 27 Mar 2012
Posty: 9
Skd: Ełk
Wysany: Sob 23 Lis, 2013   

Witam wszystkie Bioderka dawno mnie tu nie było ale teraz mam poważny problem i może ktoś podpowie mi co mam zrobić z tym faktem . Jestem po dwóch operacjach endo bioder, byłem pól roku na zwolnieniu, rok czasu na zasiłku rehabilitacyjnym teraz od lipca na zasiłku dla bezrobotnych. W lipcu złożyłem także wniosek o ręnte chorobową, lekarz orzecznik uznał mnie za całkowicie niezdolnego do pracy ale zus odmówił mi przyznania renty bo nie mam wymaganego okresu składkowego w ostatnim 10-leciu czyli w latach 2002-2012, ale poinformował mnie iż prawo do renty miałbym gdyby niezdolność do pracy powstała w 10-cio leciu przed 2002 rokiem czyli w okresie 1992-2002. Ja w wyniku tej informacji zaczełem przeglądać swoją dokumentacje medyczną dlatego żę w 1993 roku miałem wypadek komunikacyjny i mam świadectwo lekarskie w którym pisze że między innymi urazami doznałem urazu lewego stawu biodrowego. Złożyłem odwołanie do decyzji Zusu o odmowie , byłem już u lekarzy biegłych którzy potwierdzili moją niezdolność do pracy ale nie wzieli pod uwagę tego świadectwa lekarskiego z 1993 roku. Sprawę mam mieć 17 grudnia ja nie zgodziłem się z opinią biegłych co do daty powstania schorzenia i przed sądem chcę udowodnić że uraz przebyty w 1993 zapoczątkował proces zwyrodnienia czego skutkiem jest endoplastyka obu bioder. Może ktoś z Bioderek spotkał się z podobnym przypadkiem to proszę o radę jak do tej sprawy mam się przygotować. Pozdrawiam
_________________
Stan
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 19 Gru, 2013   

Stanisław Rudzk, AgaT ma podobną sytuację. Też miała wypadek komunikacyjny. Wymiana jednego stawy, długi proces leczenia wpłynął na drugie, zdrowe nie uszkodzone w komunikacji biodro. Dopytaj ją np na PW jak ogólnie jej sprawa się potoczyła, poczytaj jej historię a może dojdziesz do jakiegoś wniosku. Pozdrawiam
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 19 Gru, 2013   

Ktoś mnie wywołał do tablicy ;) więc jestem. Stanisław oczywiście pisz na pw w razie jakiś pytań, może uda mi się jakoś pomóc. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, mianowicie gdy ja składałam wniosek o rentę to tam trzeba było zaznaczyć z jakiego okresu mają policzyć składki i była też opcja, żeby liczyli z ostatnich dwudziestu lat więc dlaczego Tobie tak nie policzyli? Wtedy akurat byś się załapał. Jesteś już po sprawie, napisz jak poszło.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 20 Gru, 2013   

aga.t. napisa/a:
i była też opcja, żeby liczyli z ostatnich dwudziestu lat więc dlaczego Tobie tak nie policzyli?
Cytat:
Staż uprawniający do renty
Okres składkowy i nieskładkowy wymagany do przyznania renty uzależniony jest od wieku osoby, w jakim powstała niezdolność do pracy. Okres ten wynosi:

1 rok - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat,
2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat,
3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat,
4 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat,
5 lat - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat.
Warunek wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego nie jest wymagany od ubezpieczonego, który stał się niezdolny do pracy z powodu skutków wypadku w drodze do pracy lub z pracy.

Okres wymaganych 5-ciu lat w odniesieniu do osób, u których niezdolność do pracy powstała po ukończeniu 30 roku życia, musi przypadać w ciągu ostatniego dziesięciolecia przypadającego przed dniem zgłoszenia wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 01 Maj, 2014   

A ja po raz kolejny staję do boju,przed sądem z ZUS-w dziwny sposób skrócili mi okres renty,całowitej niezdolnosci do pracy z okresu lat 3-do 6 miesięcy.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 05 Maj, 2014   

mariusz napisa/a:
w dziwny sposób skrócili mi okres renty,
??? Jak argumentowali swoje zmiany? Jakaś paranoja!
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Wto 06 Maj, 2014   

Cytat:
??? Jak argumentowali swoje zmiany? Jakaś paranoja!

Dla mnie też dziwna sprawa,ponieważ lekarz orzecznik z tytułem naukowym,u mnie w mieście,przyznał mi na 3 lata,ale dostałem wezwanie do komisji wojewódzkiej,niestety w ten sam dzień co miałem mieć komisję,zostałem przyjęty,do szpitala na operację 2 nogi,wysłałem zaświadczenie,orzeczenie wydano zaocznie,skracając czas renty do 6 mc-najśmiesniejsze ,iż na orzeczeniu podbili pieczątki lekarze bez żadnej specjalizacji,oraz tytułu naukowego,więc chyba podważyli opinie lekarza orzecznika pierwszej instancji,oraz mego operatora który wystawił druk N-9.
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Wto 06 Maj, 2014   

Mnie kiedyś lekarz ortopeda (z Gdańska) powiedział, że w oczekiwaniu na operacje (dwie) mam iść sobie na rentę. Uzasadniał to tym, że gdy będę miała wstawione dwa endo, to dla systemu będę zdrową osobą.
Myślę, że na tej samej zasadzie potraktowali Ciebie mariusz, dla systemu po drugiej endo będziesz zdrową osobą. Ewentualnie będą dawać Tobie rentę na krótkie okresy, by kontrolować, jak powracasz do sprawności i kiedy będą mogli wyrzucić Ciebie z grupy osób na rencie. Tak sobie myślę.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 06 Maj, 2014   

Przechodząc na rentę dostałam częściową niezdolność do pracy, zaraz po operacji kazano mi złożyć wniosek bo po operacji przez ok. pół roku jest się (wg. Zus) całkowicie niezdolnym do pracy. Potem jeśli stan zdrowia nie pozwala wrócić do pracy znowu dają częściową i może Mariusz dlatego u Ciebie tak zrobili - jesteś w końcu po operacji więc dali pół roku a potem pewnie dadzą częściową jeśli nie będziesz jeszcze w stanie pracować.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.