Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta socjalna
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 08 Lis, 2014   

Monika od 3 roku życia meczy Cię bioderko, rozumiem że zasiłek z Zespołu Orzecznictwa posiadasz?
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Sob 08 Lis, 2014   

Kiedyś miałam potem mi zabrali, teraz mam zamiar się starać o orzecznictwo, niestety operacja nie do końca chyba się udała

Chyba zle zrozumiałam, mam teraz z zusu świadczenie rehabilitacyjne
_________________
Monika
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 08 Lis, 2014   

esca, monika1111, w kwestiach organizacyjnych - tu mamy temat RENTA SOCJALNA.
O orzecznictwie, zasiłkach itp mamy oddziele wątki. Wtedy jest czytelniej :)
TUTAJ dział Prawa i przywileje pacjenta, a w nim wiele ciekawych i przydatnych tematów.
Zapraszam do czytania i pisania w odpowiednich miejscach :)
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Sob 08 Lis, 2014   

Wiem wiem ogarniam, pytałam o rentę ogólnie i odpowiadałam na pytanie ze w tej chwili jestem na świadczeniu
_________________
Monika
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 11 Lis, 2014   

monika1111, przede wszystkim musisz rozróżnić kilka spraw.
Zasiłek rehabilitacyjny masz z ZUS-u i jak wiesz on się kończy.
Możesz starać się (chyba) o rentę z ZUS-u (bardziej opłacalna) jak i o rentę socjalną. Jednak dwóch na raz otrzymywać nie możesz. Dodatkowo jednak warto jednak uzyskać stopień niepełnosprawności z Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.
Renta w tym temacie jest niższa, więc jeżeli masz odpowiednio wymagane lata to lepiej starać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. No a jeżeli nie masz lat pracy to staraj się o rentę socjalną. Papiery również do ZUS-u się składa. Wszystkie wytyczne we wcześniejszych postach już zostały napisane.
Tak jak pisze Adminka Kinga.
Poczytaj wszystko i składaj papiery. Zawsze warto walczyć.
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Sro 12 Lis, 2014   

ok, dziękuje bardzo za informacje
_________________
Monika
 
     
pi589 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczy: 15 Sty 2015
Posty: 6
Skd: pomorskie
Wysany: Czw 15 Sty, 2015   

Witam,jestem tu nowy i szukam pomocy mam koksartroze w wyniku dysplazji i chciałbym starać się o rente socjalną jednak nie posiadam żadnej dokumentacji medycznej z okresu kiedy miałem operacje a było to w wieku 2 lat potem nie chorowałem dopiero teraz kiedy mam 34 lata dało to o sobie znać czekam na aloplastykę i nie wiem jak to potwierdzic w zus że choroba powstała w dziecinstwie proszę o pomoc
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 15 Sty, 2015   

pi589 Witaj na forum! Nie orientuję się zupełnie w temacie renty socjalnej ale może jest możliwość, że gdzieś w archiwum szpitala można by dostać dokumentację medyczną? Nie wiem przez ile lat szpital jest zobowiązany do trzymania takich dokumentów ale chyba warto spytać.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 15 Sty, 2015   

Szpytaj w szpitalu moze mają archiwum a moze w domu masz jakiś wypisz czy wyniki leczeniaja składam wszystkie. Co do renty super by było abyś znalazł zdobył historie leczenia z tych lat o których wszpominasz wtedy z tego co pamiętam lepsze mozliwości aby dostać rente bo choroba jest przed 16 rokiem zycia..
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 15 Sty, 2015   

pi589, a od lekarza ogólnego dziecięcego można również wyciągnąć historię.
Bez jakichkolwiek dokumentów nic nie wskórasz.
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Czw 15 Sty, 2015   

Dokumentacja medyczna jest przechowywana przez tylko 20 lat.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 16 Sty, 2015   

Rozumiem że nie masz lat składkowych jak starasz się o socjalną . To musi gdzieś być w papierach ,w jakiś kartotekach ,ja bym szukał nawet i w kartotekach szkolnych itp gdzie się da, a może jednak masz te 5 lat składkowych w ostatnich 10 latach z czego 1\3 może być nieskładkowa np. studia. Jakbyś coś napisał więcej ile pracowałeś może byśmy ci więcej doradzili bo w wieku 34 lat to musisz mieć trochę tych lat pracy ,no i jk masz chorobę od dzieciństwa to i ten dodatek ci się należy od zawsze ponad 150 zeta
 
     
pi589 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczy: 15 Sty 2015
Posty: 6
Skd: pomorskie
Wysany: Czw 29 Sty, 2015   

Jeszcze raz witam wszystkich obszedłem wszystkie szpitale i nigdzie nie ma żadnej mojej dokumentacji nawet na ośrodku zdrowia z którego kiedyś zostały karty przeniesione gdzie indziej a tam wszystko zostało zalane ale byłem u ortopedy i powiedział że rtg jest dowodem na to że jest to wada wrodzona ponieważ widać że biodra są nieprawidłowo wykształcone a może on się myli co o tym sądzicie? Jak wygląda badanie na komisji i czy rzeczywiście muszę iść o kulach a jak poznają że udaje ?Mój ortopeda wypisał mi że jest to choroba od urodzenia obustronna osteotomia i brak dokumentacji i jestem zarejestrowany na aloplastykę ,ale czy to wystarczy? Nie wiem obawiam się że nie że bedą chcieli wypis ze szpitala cokolwiek z dzieciństwa a ja ani rodzice nie posiadam żadnej dokumentacji zostały mi tylko blizny i zniekształcone biodra.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   

pi589 napisa/a:
ale byłem u ortopedy i powiedział że rtg jest dowodem na to że jest to wada wrodzona ponieważ widać że biodra są nieprawidłowo wykształcone a może on się myli co o tym sądzicie?
Nie myli się Dysplazja jest wadą wrodzoną i właśnie ją widać na każdym rentgenie. Działaj!!! Dasz radę!
 
     
pi589 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczy: 15 Sty 2015
Posty: 6
Skd: pomorskie
Wysany: Sob 31 Sty, 2015   

pasiflora napisa/a:
pi589 napisa/a:
ale byłem u ortopedy i powiedział że rtg jest dowodem na to że jest to wada wrodzona ponieważ widać że biodra są nieprawidłowo wykształcone a może on się myli co o tym sądzicie?
Nie myli się Dysplazja jest wadą wrodzoną i właśnie ją widać na każdym rentgenie. Działaj!!! Dasz radę!
Dziękuję za odpowiedz dobrze że jest to forum naprawdę fajna sprawa pogadać z kimś o swoim problemie
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.