Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta socjalna
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

Mnie co prawda papiery do ZUSu wypełniał ortopeda, ale żadnych nie dołączałam zdjęć rtg. Nie dodawałam żadnych załączników tylko sam wniosek. Na komisję wzięłam wypisy ze szpitala i jedno zdjęcie rtg (bez opisu). Trafiłam na lekarza orzecznika, który o moich schorzeniach nie miał wogóle pojęcia i nawet wielkiej dyskusji nie było, a rentę dostałam. Tylko ja już się Johano pogubiłam o jaką się rentę starasz, bo to jest temat "renta socjalna", a pytasz o Zusowską.
Opisy do zdjęć rtg robi radiolog a nie ortopeda.
_________________

 
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

Grazyna1950 napisa/a:
Tylko ja już się Johano pogubiłam o jaką się rentę starasz, bo to jest temat "renta socjalna", a pytasz o Zusowską.


Ja się staram o rentę socjalną, którą wypłaca ZUS. Radiolog żadnego opisu do zdjęć mi nie zrobił i dlatego myślałam, że skoro lekarz obejrzy zdjęcia, będzie wiedział co jest nie tak, a co ok. to może to opisać, wydać jakąś swoją opinię na ten temat.

Ale reasumując oprócz wniosku do ZUS-u nie muszę zanosić nic. No chyba, że na komisję w celu pokazania dokumentacji lekarzowi orzecznikowi. A jak trafię na takiego co też nie będzie się na tym znał, lepiej, że by była opinia na temat zdjęcia, czy moich dolegliwości wydana przez jakiegoś lekarza ortopedę :?:
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

Mi też wszystkie druki zawsze !!! wypełnia internista :)
opis RTG robi technik radiolog, a nie lekarz; ten Twój to pewnie nie zrobi...
zawsze możesz iść do miejsca, gdzie robiłaś RTG i poprosić o zrobienie opisu !!! :D
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

Albo zawsze można poprosić od razu zdjęcie razem z opisem
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

Nie róbmy bałaganu :!: Aby złożyć wystarczy wniosek oraz druk N9 (Zaświadczenie o stanie zdrowia- wypełnia lekarz) Zawozimy to do ZUS-u Co na Komisję trza zawieźć to pewnie co ZUS to inna bajka Johana4 dowiesz się wszystkiego na miejscu
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 25 Lut, 2010   

Dyskusja o RTG przeniesiona do Postępowanie diagnostyczne w chorobie zwyrodnieniowej stawu
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 25 Lut, 2010   

Dziś złożyłam papiery na rentę socjalną i potrzebne było świadectwo ukończenia szkoły lub zaświadczenie że nadal się uczymy (przed 25 rokiem życia)
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Pi 26 Lut, 2010   

Nie wiem co mam zrobić ,czy dokumenty o rentę socjalną mam już złożyć , czy czekać na sąd pracy w którym się toczy sprawa o rentę z tytułu niezdolności pracy?
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 29 Kwi, 2010   

Dziś rano miałam komisję w ZUSie w sprawie przyznania renty socjalnej na którym to lekarz orzecznik ustalił:
-że jestem całkowicie niezdolna do pracy do 30.04.2013r.
Czy to oznacza że ja nie będę mogła pracować i pobierać świadczenia równolegle?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 29 Kwi, 2010   

Pasiflora będziesz mogła pracować na rencie socjalnej mimo że masz całkowitą nie zdolność do pracy ja tak mam mam orzeczenie o całkowitej nie zdolności do pracy i 1 grupe inwalidzką. A pracuje w Zaz skród od zakładu aktywizacji zawodowej jest to tak zwany zakład pracy chronionej gdzie pracują ludzie z 1 grupą i z orzeczeniem o nie zdolności do pracy umowe z nimi mam podpisaną na stałe ale jak sama nazwa wzkazuje aktywizacja zawodowa czyli aktywizują mnie zawodowo i mogę tam pracować do emertury ale nie koniecznie bo kierują mnie na szkolenia po których mam szanse zatrudnić się gdzie indziej takie szkolenie nazywa się szkoleniem rehabilitacyjnym to szkolenie zapewni mi mój zakład pracy teraz będę mieć szkolenie tworzenia stron www i jako grafik komputerowy mimo że jestem na 1 grupie z orzecznictwem o nie zdolności do pracy. Mogą mi po szkoleniu zaproponować zmianę pracy np w innym miejscu kilka osób przeszło kursy i zmieniło zawód mimo że mają orzecznictwo o nie zdolności do pracy. Więc osoby niepełnosprawne na rencie socjalnej mogą jednocześnie pracować pobierać rente socjalną i mogą się szkolić. Warunek zakład musi mieć status zakładu pracy chronionej.Lub w zakładzie który nie ma takiego statusu zostanie stworzone miejsce pracy dla osoby niepełnosprawnej wtedy pracodawca dostaje pieniądze na utworzenie takiego stanowiska pracy dla takiej osoby .Chyba że po tych szkoleniach przejde na własny rachunek wtedy też mogę pracować i mieć socjal ale nie mogę mieć dochodu powyżej dwóch tysięcy rocznie bo wtedy świadczenie zostanie mi zabrane albo zawieszone. tu masz linki poczytaj sobie.
pomocspoleczna.nago.pl
www.stowarzyszenie -razem.org/
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pi 30 Kwi, 2010, w caoci zmieniany 5 razy  
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 30 Kwi, 2010   

Bonia, bardzo dziękuję za odpowiedź
Bonia napisa/a:
ale nie mogę mieć dochodu powyżej dwóch tysięcy rocznie
Tu się jednak coś nie zgadza.
Bonia napisa/a:
pracuje w Zaz skród od zakładu aktywizacji zawodowej
Mają gdzieś oni filie na Śląsku?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 30 Kwi, 2010   

Pasiflora a co Ci się nie zgadza? Tu masz kilka namiarów na takie zakłady na Ślązku katalog.pf.pl
slaskie.turegion.pl to są zakłady pracy chronionej

A tu masz zakłady Aktywizacji zawodowej na Ślązku
www.rynekzdrowia.pl
pasiflora wystarczy wejść w Google i się rozejżeć
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Pon 17 Maj, 2010   

Witam !!
Ja też byłam na komisji lekarskiej ,lekarz orzecznik przyznał mi całkowitą niezdolność do pracy do 31 10 2011r ,ale ZUS już przysłał mi wadliwość orzeczenia i teraz nie mam bladego pojęcia co będzie dalej .Dla mnie osobiście ta cała komisja to wielka bzdura chyba z góry mają powiedziane komu przyznać a komu nie .Znam kilka osób którym komisja przyznała rentę , oni po komisji pracują bardzo ciężko wtedy są zdrowi i nic ich nie boli .Dla mnie jest to nie sprawiedliwa .Uważają się za bardzo pracowitych ,a kto nie pracuje to wielki leń .
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 17 Maj, 2010   

ania3008, zdecydowanie odwołaj się!!! A na jakiej podstawie stwierdzili wadliwość orzeczenia. ZUS to chora instytucja
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Pon 17 Maj, 2010   

A na jakiej podstawie stwierdzili wadliwość orzeczenia.
Podstawa to art.14 ust.2d czyli został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS i sprawa zostaje przekazana do ponownego rozpatrzenia
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.