Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

29palms Ty jestes jak widze "obcykana" w temacie ;)
Możesz mi powiedzieć coś nt.endoprotezy typu "wagner" z trzpieniem stożkowym. Ona nie ma panewki press fitowej. Czy to znaczy, że w razie zużycia jakiejś częsci będą musieli wymienić całosc łącznie z trzpieniem?
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

karolina23 napisa/a:
29palms Ty jestes jak widze "obcykana" w temacie ;)

Bardziej znam się na "tradycyjnych" protezach, ale endo są produkowane w tych samych miejscach, więc coś tam się obija o uszy.

karolina23 napisa/a:
Możesz mi powiedzieć coś nt.endoprotezy typu "wagner" z trzpieniem stożkowym. Ona nie ma panewki press fitowej?
Zerknęłam do opisu producenta. Panewka jest "wkręcana", a nie wciskana (press-fit). Inna metoda osadzania, ale efekt jest ten sam. Jeżeli ktoś mówi o metodzie operacji, to w zasadzie nie wynika ona z jakieś wielkiej różnicy w stosunku do innych metod tylko stąd, że endo są dostarczane z całym kompletem narzędzi. Każdy producent informuje gdzie i jakim młoteczkiem należy uderzyć oraz ile razy, a potem którym śrubokrętem coś dokręcić, itp. Potem dumnie nazywa się to metodą operacji, żeby każdy producent mógł zarejestrować własne prawa patentowe (poszczególne endoprotezy muszą różnić się od siebie w przynajmniej 30%, przy czym owe procenty można liczyć różnież przy sposobie operowania...). Nie przejmuj się niczym. Najważniejsze, że Twój lekarz wie, która endo będzie dla Ciebie najlepsza. Brevius i Wagner są oferowane przez tego samego producenta, a model wybrany dla Ciebie jest zalecany dla bardziej wymagających pacjentów. W czasie operacji chirurg będzie mógł dokładniej przetestować rozmiar trzpienia, kąt nachylenia szyjki (2 możliwości) oraz dobór panewki (endo próbna/testowa), a jak wszystko ładnie dopasuje, to dopiero "zamontuje" wersję ostateczną. Czyli dobrze, że jeszcze w trakcie operacji będzie mógł sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo i w razie potrzeby nanieść poprawki. Możesz się tylko cieszyć.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

Dziekuje! ;) szukalam informacji w internecie, znalazlam prace prof. Czubaka, dr. Sionka i dr. Czwojdzinskiego pt. "Zastosowanie stożkowego trzpienia wagnera w leczeniu ciężkich nastepstw dysplazji". Później napadłam lekarza u siebie w pracy i zaczęłam wypytywać o co chodzi z tym trzpieniem,a on się bardziej skupił odpowiadając mi na panewce. Z nadmiaru informacji całkiem zglupialam :)
Jeszcze raz dzięki 29palms za rozjaśnienie mojej mózgownicy :lol:
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

I jak coś to oczywiscie pytalam o endo wagnera bo mój przyszly operator-kroiciel powiedział, że taką otrzymam. Już za parę dni właściwie. Aaaaa :shock:
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

karolina23 napisa/a:
I jak coś to oczywiscie pytalam o endo wagnera bo mój przyszly operator-kroiciel powiedział, że taką otrzymam. Już za parę dni właściwie. Aaaaa :shock:


Jeśli mogę coś doradzić, to jeżeli już powoli pakujesz się do szpitala, to odetnij się od informacji dot. przebiegu operacji, endoprotez, itp. Tak będzie Tobie łatwiej. Co ma być, to będzie. A będzie dobrze :)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

Za późno🤣 wszystko już przeczytałam, wszystkich wypytałam bo miałam jeszcze nadzieje na poskładanie biodra bez protezy. Teraz już poprpstu myślę o tym, że wielu ludzi je ma i sobie chwali, a ja swój limit pecha do lewego biodra już chyba wykorzystalam, więc wyjścia nie ma-musi być dobrze ;)
 
     
Justyna 35 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 40
Doczya: 22 Pa 2018
Posty: 3
Skd: Irlandia/Waterford
Wysany: Pi 26 Pa, 2018   

Będzie dobrze :) nie wiem jak u mnie bo póki co jestem w punkcie 0.Martwy punkt. Jestem zielona tutaj w temacie. Ślepo wierzyłam doktorowi że trzeba czekać. Ze młody wiek na operację itp. A tu widzę że nie jestem sama z tym problemem. Ze wielu ludzi takich jak Wy macie to samo co ja i wielu z was już po operacjach. Na nowo odnajdujących radość w życiu. :)
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sob 27 Pa, 2018   

Justyna 35 napisa/a:
Będzie dobrze :) nie wiem jak u mnie bo póki co jestem w punkcie 0.Martwy punkt. Jestem zielona tutaj w temacie. Ślepo wierzyłam doktorowi że trzeba czekać. Ze młody wiek na operację itp. A tu widzę że nie jestem sama z tym problemem. Ze wielu ludzi takich jak Wy macie to samo co ja i wielu z was już po operacjach. Na nowo odnajdujących radość w życiu. :)


Moim zdaniem to są straszne brednie, niestety też mówiono mi "czekać, czekać", "za młoda,a co później?" Aż w końcu wpadłam na konkret lekarza i odrazu powiedział, nie ma co sie meczyć, lepiej i tak juz nie będzie i taka była niestety racja :( Tylko endo przywróciło mi tak naprawdę,sprawność i przede wszystkim odjęła mi ogromnego bólu ! Teraz mam trzy dychy na karku i za kilka dni bede miala drugie endo :)
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 28 Pa, 2018   

Kochani moi :) Witam wszystkich :) i chciałam przypomnieć (bo dyskusja się rozkręciła ;) ), że tutaj mamy tylko wątek powitalny... Zapraszam do kontynuowania rozmów, pytań, doświadczeń do innych działów, zachęcam do założenia tematu ''moja historia'' bo tam możecie też pisać posta pod swoim postem natomiast w innych działach używamy opcji ''edytuj'' aby coś dopisać. Tak gwoli przypomnienia, że mamy regulamin i chcemy aby forum było jednak przejrzyste :)
Pozdrawiam, buziole :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Pi 02 Lis, 2018   

Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Artur, lat 34 pod koniec Listopada 2018 będę miał wstawioną endoprotezę biodra lewego. Jeszcze nie wiem jaka proteza będzie mi dana, także analiza forum pozwoli mi na przygotowanie się do ostatniej wizyty przedoperacyjnej, pozdrawiam
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Sob 03 Lis, 2018   Biodro

Mi to mówili że za młody a tu na forum jest dużo osób młodszych co mają wstawione endoprotezę...w twoim wieku to z krótkim trzpieniem i jak najlepsza że by długo służyła..
_________________
pablo1971
 
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sob 03 Lis, 2018   

Kaptur napisa/a:
Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Artur, lat 34 pod koniec Listopada 2018 będę miał wstawioną endoprotezę biodra lewego. Jeszcze nie wiem jaka proteza będzie mi dana, także analiza forum pozwoli mi na przygotowanie się do ostatniej wizyty przedoperacyjnej, pozdrawiam


Jasne, rozgosc sie :) Na forum jest poruszonych naprawde bardzo duzo pomocnych tematow :)
 
 
     
Kubek 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 07 Lis 2018
Posty: 2
Skd: Kraków
Wysany: Sro 07 Lis, 2018   

Dzień dobry.Chciałem się przywitać .Mam 45 lat i jestem przed wymianą ,operacją prawego stawu biodrowego.Na zdjęciu RTG wyszło mi przewężenie szpary stawowej prawego biodra .Pozdrawiam wszystkich ;-) Myslę ze opiszę moją historię i dowiem się czegoś od WAS
 
     
belimono3214 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Doczya: 10 Lis 2018
Posty: 1
Skd: Gdańsk
Wysany: Sob 10 Lis, 2018   

Cześć ;-)
 
     
lukaszk 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczy: 11 Lip 2018
Posty: 7
Skd: Starachowice
Wysany: Sob 17 Lis, 2018   

Witajcie :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.