Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
Tomek80 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 44
Doczy: 05 Lut 2016
Posty: 19
Skd: okolice Tarnowa
Wysany: Sro 29 Sie, 2018   

Nie jestem expertem w tej dziedzinie ale po mojemu to chyba dobrze jest mieć panewkę z wymienną wkładką, nowoczesny polietylen nie taki jak kiedyś co się szybko ścierał albo ceramika równie dobra.Jak się kiedyś wytrze ta wkładka to można ją wymienić i dopasować nową tym bardziej jak panewka wtedy będzie bardzo dobrze zrośnięta z kością, nie będzie jej trzeba "wyrywać'' z kości potem umieszczać nową większą, już wtedy większy ubytek tkanki kostnej, trudniejszy zabieg dla operatora/operatorów i gorsze rokowania na przyszłość jeżeli chodzi o sprawność. To samo dotyczy trzpienia z głową. Trzpień wtedy zostaje w kości a wymienia się samą głowę.
Ale to musiał by się wypowiedzieć fachowiec znający ten temat albo niech wszyscy mający dylematy jaka panewka,z wymienną wkładką czy nie, jaki trzpień i jaka głowa i jaka artykulacja w sensie z jakiego materiału,tworzywa etc. popytają osoby,lekarzy znających dobrze ten temat.
 
     
Jasmina 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 19 Wrz 2018
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Sro 19 Wrz, 2018   Witajcie ;-)

Witam wszystkich na forum.
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Sro 19 Wrz, 2018   

Fajnie. Co dalej
 
     
duqal 
duqal
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 55
Doczy: 21 Lip 2018
Posty: 1
Skd: Antwerpia
Wysany: Sro 26 Wrz, 2018   Nowy

Witam

Mam na imię Darek Od prawie czterech miesięcy czytam forum na temat operacji i rehabilitacji. Interesowałem się tym ponieważ w połowie lipca br miałem operacje wszczepienia endoprotezy. Operacje miałem wykona w Belgii. Z czasem opiszę moją historię lecz na razie mam intensywna rehabilitacje.
Jeszcze raz witam i serdecznie pozdrawiam użytkowników forum.
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Sro 26 Wrz, 2018   

duqal- witam Cię
_________________
Lwie serce
 
     
xGorylBjjx 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 19 Pa 2018
Posty: 5
Skd: Śląsk
Wysany: Pi 19 Pa, 2018   

Witam wszystkich forumowiczów. Mam zdiagnozowany FAI, obustronnie. Szukam na forum informacji i porad na temat dalszego postępowania, pozdrawiam.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 19 Pa, 2018   

Duqal-pomyślnej rehabilitacji :)
XGoryl, na forum przejrzyj działy o artroskopii i rehabilitacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
karolina1702 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 23 Pa 2018
Posty: 7
Skd: Racibórz
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

Witam wszystkich forumowiczów,

w najbliższym czasie czeka mnie operacja prawego biodra :-? (obustronna dysplazja)
metodą CLS BREVIUS :O , czy ktoś może mi bardziej przybliżyć temat??

Będę BARDZO wdzięczna.
Karolina
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

Witaj Karolino- moja imienniczko. Chcialabym napisac Ci cos nt.rodzaju operacji, o ktorej pisalas, ale kompletnie nie mam pojecia na czym ona polega. A jaki lekarz skierowal Cie na operacje? Moze jego zapytaj. Bo widze, ze na forum juz drugi raz zadalas to pytanie i nikt nie odpowiada. Ja szykuje sie na endo lewego biodra. Takze pocięte bedziemy obie ;)
 
     
karolina1702 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 23 Pa 2018
Posty: 7
Skd: Racibórz
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

CLS BREVIUS -to rodzaj protezy biodra (tutaj więcej informacji: https://www.zimmerbiomet....-technique.pdf) a więc rozumiem że kwalifikuję się ona do typowych ENDOPROTEZ ???

Skierowanie otrzymałam od prof. Czubaka, termin operacji.... niebawem :-/
nie wiem czego się spodziewać, dlatego szukam pomocy tutaj

moja historia pewnie zbliżona będzie do wielu osób z forum...
jako dziecko 1,5 roku została zdiagnozowana u mnie obustronna dysplazja bioder, zostałam poddana kilku operacjom i udało mi się (dzięki rodzicom którzy się nie poddali i walczyli o mnie) normalnie funkcjonować - baaaa nawet nie odczułam żadnych ograniczeń jako dziecko, byłam bardzo aktywna fizycznie nawet do tego stopnia że osiągałam sukcesy w sporcie :-) problem pojawił się po ciąży i urodzeniu dziecka, pojawił się ogromny ból oraz zaczęłam "utykać", noga skróciła się najpierw o 2cm teraz już znacznie więcej... na ból nie pomaga już NIC!
Przeraża mnie postęp w jak krótkim czasie zmienił się mój stan zdrowia :cry:

Operacja to moja jedyna szansa na odzyskanie sprawności i powrót do życia bez bólu.


Karolina
 
     
karolina1702 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 23 Pa 2018
Posty: 7
Skd: Racibórz
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

karolina23, pocieszające jest jednak fakt, że nie jestem tutaj sama... że jest jednak dużo osób które tak jak my borykają się z tym samym problemem ;-)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

Dla mnie wizja operacji, kolejnej zreszta i tego, ze bede miala sztuczne biodro, proteze jeszcze niedawno dzialala tak, ze na sama mysl wpadalam w panike. Teraz ogarnelam swoje mysli. I w sumie czekam niecierpliwie. Trzeba wyobrazic sobie plusy jakie niesie za soba zabieg ;) ja tak staram sie robic. Aczkolwiek co drugi dzien mam chwile pt"o Matko Bosko! Ja nie chce, nie wstane juz po tej operacji i nigdy nie bede sprawna"
Ale zaraz staram sie to odrzucac od siebie ;)
 
     
Justyna 35 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 40
Doczya: 22 Pa 2018
Posty: 3
Skd: Irlandia/Waterford
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

Witam wszystkich :) mam na imię Justyna. Mam 35lat. Urodzilam się ze zwichnieciem stawu biodrowego lewego. Mialam operacje jak bylam dzieckiem. W miarę dorastania nie czułam specjalnie że coś mi dokucza, nie utykalam.Bylo ok. Problem zaczął się w wieku dojrzewania. Zaczęło dokuczac najpierw na zmiany pogody, potem już bardziej. Ale chodziłam na rehabilitację, różne ćwiczenia i zaś znowu było ok na kolejnych parę lat. Zaszlam w ciążę w wieku25lat. Przytylam 13kg, byłam mimo to sprawna, nie czułam bolu. Myślałam super. Bałam się że będzie źle. Problem zaczął się później. Zaś znowu lekkie pobolewanie,bóle na zmianę pogody, dłuższe spacery, pracowalam 10-12godzin,zrobiło swoje i druga ciąża. Mialam cesarkie cięcie bo poród naturalny nie byłby możliwy. Przytylam też ok 20kg.
 
     
Justyna 35 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 40
Doczya: 22 Pa 2018
Posty: 3
Skd: Irlandia/Waterford
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

Nie moglam skończyć tego mojego wątku w jednym poście więc piszę dalej. Po porodzie zaczęło się. Straszny bol każdego dnia. Nie pomagają żadne leki. W szybkim tempie pogorszył się stan mojego zdrowia. Zaczelam utykac. Nie moge normalnie funkcjonować. Niezależnie od tego co robię to biodro ciagle mnie boli. Nawet jak leze czuje ból. Mój lekarz mowi ze jestem za młoda jeszcze na operację. Ze mam czekać kilkanaście lat. Ale ja mam dzieci i nie chce tak żyć jak teraz. Lecze się w Polsce jak jestem. Na co dzień mieszkam i pracowalam w irlandii. Juz pracować nie mogę. Nie jestem w stanie. Krótki spacer sprawia mi ból. Coś okropnego :(Czy jest ktoś tutaj z Irlandii kto się tu leczy? Nie jestem w Polsce ubezpieczona więc jestem zmuszona płacić za operacje ale to jest niczym w porównaniu tego okropnego bólu. Mam 35lat a czuje się jakbym miała z 60.Nie czuje ze żyje, nie mam na nic ochoty, na żadne dłuższe spacery z dziećmi nie ma w ogóle nowy. Masakra jakaś. Nie wiem co robić jiz. Leki nie pomagają a na rehabilitację tu w irlandii już czekam bardzo długo. Pozdrawiam wszystkich. Justyna
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 25 Pa, 2018   

karolina1702 napisa/a:
CLS BREVIUS -to rodzaj protezy biodra (tutaj więcej informacji: https://www.zimmerbiomet....-technique.pdf) a więc rozumiem że kwalifikuję się ona do typowych ENDOPROTEZ ???

Karolina


W pewnym sensie każda "fabryczna" endoproteza jest typowa. Zasadniczo endoproteza ma zastąpić anatomicznie trzon kości udowej + szyjkę kości + głowę. Początkowo te 3 elementy były produkowane/odlane w jednym kawałku. Potem producenci poszli kierunkiem znanym z klasycznych protez, gdzie proteza nie jest całością ale składa się z tzw. części modularnych, które są ze sobą odpowiednio łączone. Co ważne łączenie jest tymczasowe (powiedzmy, że na śrubki :) ), które umożliwia wymianę wyłącznie fragmentu protezy, który się zużył. Stąd powstała koncepcja endoprotezy, w której odpowiednik trzonu kości i jej szyjki stanowią całość, a jej głowa jest osobno. Pewnie wiele osób ma w wypisie, że ma endo typu press-fit (panewka endo jest osobną częścią montowaną na trzpieniu). Ale można pójść jeszcze dalej i skomponować tę część endo w 3 "kawałkach" czyli mamy osobny trzpień, szyjkę oraz panewkę. Taka właśnie jest endo, którą masz otrzymać. Potencjalnie ma w przyszłości ułatwić operacje rewizyjne (o ile będą potrzebne), bo jeżeli trzon będzie dobrze osadzony to pozostałe części można wymienić bez konieczności ingerencji w układ kostny (przynajmniej po stronie kości udowej).
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.