Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
  Wysany: Wto 16 Cze, 2009   Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)

Witajcie,
Jestem Katja. Założyłam to Forum z myślą o wszystkich, którzy tak jak ja borykają się w życiu ze swoimi biodrami. Osobiście cierpię na wrodzoną dysplazję bioder i od 16 roku życia walczę o to żeby żyć i korzystać z uroków życia jak każdy zdrowy człowiek. Ostatnio udaje mi się to coraz lepiej :-) Na dzień dzisiejszy jestem po obustronnej osteotomii okołopanewkowej sposobem Ganza. Oba zabiegi przeszłam w otwockim szpitalu pod wprawną ręką profesora Jarosława Czubaka. Swoje "przygody" z biodrem, operacją, szpitalem, rehabilitacją i życiem po operacji od 2 lat opisuję na blogu www.dziennikzremontu.blogspot.com. Blog zrodził pomysł Forum i mam nadzieję, że dziecko bloga przerośnie moje oczekiwania stając się wspaniałym narzędziem pomocy dla wszystkich, których życie zmusiło tak jak mnie do zwrócenia uwagi na swoje stawy biodrowe.
Forum Bioderko które macie przed sobą zostało założone na wzór kiedyś funkcjonującego już forum - dzięki niemu i ludziom których tam znalazłam podjęłam trafną decyzję o operacji. Mimo, że wspomniane forum już nie istnieje czego żałuję, jest szansa, aby choć w części stworzyć podobny, duży i bogaty w informacje portal. Czy taki będzie? To tylko od Was zależy :-)
Katja
 
     
goro1 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 40
Doczy: 02 Wrz 2014
Posty: 5
Skd: Trójmiasto
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

Witam wszystkich. 30-tka na karku, mieszkam w Trójmieście. Kiedyś uprawiałem wyczynowo sztuki walki. Biorąc to pod uwagę pewnie wyobrażacie sobie jak niemobilność spowodowana niepozornym upadkiem na 4 litery z leśnej górki wpłynęła na moją psychikę... Obecnie jestem pół roku po wypadku, podczas którego odłamała mi się tylna krawędź panewki (kawałek). Miało być niegroźnie, zaczynałem już normalnie chodzić, ale czułem lekki ból w biodrze. Wczoraj zrobiłem kontrolnie MRI i wyszło: w głowę kości udowej wdała się martwica, jest jakiś wysięk - zapewne w związku z krwiakiem po wypadku. Opis wyniku będę miał niebawem. Mam nadzieję, że obejdzie się bez operacji, jeśli będę oszczędzał staw, a martwica okaże się niewielka. Czy może radzicie mi jednak nie łudzić się? Swoją historię opowiem w odpowiednim dziale jak będę miał więcej informacji.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

goro1, witaj. Nadzieję trzeba mieć zawsze. Pozdrawiam i czekam na relację.
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Sro 10 Wrz, 2014   

WITAJ goro1 .
Trzymam kciuki i czekam na wyniki.
Pozdrawiam;)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 10 Wrz, 2014   

Witaj goro1. Poczekaj na opis z dobrymi myślami. Trzymam kciuki.
 
     
Alina53 
patryk1
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 11 Wrz 2014
Posty: 1
Skd: Koszalin
Wysany: Czw 11 Wrz, 2014   otwock 09-2012

Witam 04_09_2014 miałam operacje osteotonomi .Jestem z Koszalina po chodzeniu po lekarzach (konowalach) trafiłam prywatne do dr Pawła Jasińskiego a on powiedział co mi jest i wskazał prof Czubaka.Jestem obolala ale szczęśliwa .Dwóch wspaniałych lekarzy dr Jasiński człowiek na odpowiednim miejscu i dużej wiedzy co w naszym Koszalinie to cud o wreszcie prof Czubak miły i to bardzo żyje pacjentami o to nie tylko moja opinia dzięki Wam panowie
_________________
Alina
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 11 Wrz, 2014   

Witaj Alino, dobrze że jesteś już po zabiegu-teraz odpoczywaj i zgłębiaj na naszym Forum temat rehabilitacji, która teraz Cię czeka aby szybko odzyskać sprawność.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
iga45 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 28 Maj 2015
Posty: 1
Skd: Lublin
Wysany: Czw 28 Maj, 2015   

Cześć wszystkim:) jestem Iga
_________________
ukladamykafelki.blog.pl
 
     
Darek/Dario 
Darek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 57
Doczy: 19 Cze 2015
Posty: 10
Skd: Kalisz
Wysany: Pi 10 Lip, 2015   Jakie ćwiczenia przed operacją endo biodra?

Dzień Dobry. Jestem jeszcze przed zabiegiem wszczepienia endoprotezy biodra i chciałbym się jak najlepiej przygotować do powrotu do sprawności po zabiegu. Słyszałem, że powinno się ćwiczyć przed operację, aby po zabiegu rehabilitacja przebiegała szybciej. Chciałbym zasięgnąć informacji w tym temacie. Darek
_________________
Darek/Dario
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 10 Lip, 2015   

Witaj, odnośnie ćwiczeń temat jest poruszony TUTAJ - z niego doczytasz szczegółowo dlaczego ćwiczenia muszą być dobrane przez fizjoterapeutę. Na Forum znajdziesz wiele pomocnych tematów więc życzę Ci owocnej lektury :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Elwira15 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczya: 19 Lip 2015
Posty: 1
Skd: Pomorskie
Wysany: Nie 19 Lip, 2015   

Witajcie forumowicze!
Znalazłam Was szukając inf. o protezach stawów biodrowych. Mam do wymiany oba stawy. Pierwsza operacja jest zaplanowana na 21.01.2017. O wymianie stawów słyszałam od lekarzy już od siedmiu lat. Odwlekałam to, chyba głównie ze strachu. Do ub. roku byłam aktywna fizycznie: rower, zajęcia w fitnees. Zaczęły mi doskwierać kolana, no i okazało się że obciążenia z bioder przekładam sobie na kolana... no i klops... Teraz jedyna aktywność moja to orbitrek i ćwiczenia rozciągające. Trochę mnie to denerwuje, bo całe życie walczę z nadwagą ;-) , a wiadomo : ruch jest dobry na wszystko! :-) . Pozdrawiam Was Bioderkowicze :-)
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 19 Lip, 2015   

Witaj Elwira15.
Elwira15 napisa/a:
Do ub. roku byłam aktywna fizycznie: rower, zajęcia w fitnees.

Nie pomyślałaś, że te zajęcia w fitness mogły przyczynić się do teraźniejszego stanu?
Zamiast zajęć w fitness lepiej zainwestować w rehabilitację, Ruch oczywiście jest nam bardzo potrzebny, ale ten nieprawidłowy może więcej zaszkodzić niż pomóc. O tym czy możesz korzystac z fitness powinien zadecydować Twoj fizjoterapeuta.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 19 Lip, 2015   

Witaj Elwiro :)
Mprzepiora ma racje, zapraszam Cie lektury Forum - szczegolnie do dzialu o rehabilitacji abys mogla dowiedziec sie ile dobrego mozesz dla siebie zrobic majac dory dla Ciebie kierunek cwiczen.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Elwira15 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczya: 19 Lip 2015
Posty: 1
Skd: Pomorskie
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

mprzepiora napisa/a:

witajcie :-)
Na zajęciach z fitnees "robiliśmy" 15-20 min na stepie , a potem ćwiczenia wzmacniające i rozciągajace- nie odczuwałam dolegliwości. Dopiero tak jak pisałam w ub. roku, wniesienie zakupów po schodach, dłuższe chodzenie, siedzenie, odbija mi bólowo... No i w porozumieniu z lekarzem i fizjoterapeutą zrezygnowałam z zajęć... teraz chodze tylko do fizjoterapeuty na Ćwiczenia indywidualne, które "zadaje " mi do domu....
Pozdrawiam
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pon 20 Lip, 2015   

Elwira15 skutki nie zawsze są widoczne "od reki" ;)
Poczytaj dział o rehabilitacji na Forum, współpracuj z Twoim Fizjoterapeutą. Masz jeszcze trochę czasu aby dobrze przygotować się do operacji.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.