Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 18 Mar, 2010
Skierowania do specjalistów
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

A kto tam patrzy na człowieka całościowo, dla każdego lekarza jest się cząstką chorobową. Jak u ortopedy narzekałam na pobolewanie uda, kolana i stopy, to powiedział, że udo i kolano może dokuczać od kręgosłupa - zdiagnozował to na podstawie zdjęcia rtg odcinka lędźwiowego, które miałam przy sobie. A na temat stopy to powiedział, że mam przynieść od lekarza rodzinnego skierowanie i zdjęcie stopy, bo to już nowa procedura.
A w Poradni Rehabilitacyjnej będąc z biodrem to samo usłyszałam na temat kręgosłupa, że musi być oddzielne skierowanie :glupek:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Nie no to już przesada, że jak idzie się do ortopedy żeby na każdą dolegliwość dostarczać skierowanie :-?
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Tak postępując nasza minister zdrowia na pewno skróci kolejki :evil:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Jowi napisa/a:
Nie no to już przesada, że jak idzie się do ortopedy żeby na każdą dolegliwość dostarczać skierowanie :-?

Takie są przepisy; dostajesz skierowanie na jedno biodro, to drugim się nie zajmą....trzeba od rodzinnych/internistów brać, co się da :D i uważnie patrzyć, co wypisują :)
np. żeby dali na dwa biodra, czy dwa kolana, czy dwie stopy :)

Dobra, ale to koniec w tym temacie skierowań. Tu wszak o UGUL'u jest wątek :)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

To ja nie wiem do jakich lekarzy wy chodzicie. Może i nie dostajecie skierowania na 2 biodra, bo zwyczajnie o 2 nie mówicie, więc po co lekarze mają wychodzić poza szereg ???więcej zostanie u nich w koszyku :-|
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Jowi napisa/a:
To ja nie wiem do jakich lekarzy wy chodzicie.

Ja chodzę do normalnych i nie mam żadnych problemów z niczym :) ale znam takich, co mają. Czasem ze swojej winy, czasem z winy lekarza. Najczęściej poszkodowane są starsze osoby, które nie znają przepisów i swoich praw :-|
Pacjent w naszym kraju musi pilnować swoich interesów.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Tak jak piszesz kinga, dlatego trzeba się cieszyć, że mamy forum, i że osoby które są przysłowiowo "zielone" mogą dowiedzieć się co im się należny i w jaki sposób się o to starać.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Mnie przytrafiło sie coś bardzo zabawnego. Byłam wczoraj w Poradni Rehabilitacyjnej, ale p.doktor musiała jako datę wizyty wpisać 06 luty, gdyż NFZ wymaga aby od chwili zarejestrowania do momentu przyjęcia przez lekarza mineło nie mniej niż 14 dni. Istna paranoja. Nic dziwnego, że tak trudno się dostać, bo przepisy NFZ robią sztuczne kolejki. Śmiechu warte :mrgreen:
_________________

 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Żałosne, ze musimy żyć pośród takich pokreconych przepisów :-(
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Bea 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 30 Wrz 2009
Posty: 100
Skd: okolice Warszawy
Wysany: Sob 06 Lut, 2010   

Hi hi ale tak jest ja dostałam skierowanie na kolano i kręgosłup i pani w rejestracji miała nie lada problem do jakiego ortopedy mnie zapisać -a lekarz no cóż i tak mnie zbył ....A specjalistów od bioder nic więcej nie interesuje jak klisza , ale to już inna bajka jak nas badają .... :roll:
 
     
Ewa34 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 24 Sty 2010
Posty: 11
Skd: Strumień
Wysany: Sro 10 Lut, 2010   

Witam Was ja wogóle nie wiem o co chodzi z tym wszystkim,jestem na zwolnieniu lekarskim od miesiaca od lekarza rodzinnego poniewaz mam silny ból w kolanie i biodrze ,wkońcu sama upomniałam sie o jakies skierowanie do ortopedy bo kolezanki mówiły ze od rodzinnego to raczej tylko miesiąc mozna mieć,a ze mam kolezankę która pracuje na urazówce dałam jej karte informacyjną od lekarza u którego byłam prywatnie i poprosiłam aby pokazała to lekarzom na jej oddziale.dzisiaj mi powiedziała ze powiedzieli ze biodra mam w fatalnym stanie i kwalifikuję się do endo oby dwu.Natomiast powiedzieli tez że oni w poradni moga mi dac tylko 2-3tygodnie Zwolnienia ,bo boja sie na dłużej ze wzgledu na Zus.Nie wiem co mam robić bo nie potrafie chodzic bo mnie boli a L4 nie dostane na dłużej .To po co ja płacę całe zycie te składki.może wiecie co w takiej sytuacji.za odpowiedz dziekuję.
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 10 Lut, 2010   

Ewo34 zapraszam do przeczytania tego tematu
Zwolnienie lekarskie

:)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 18 Mar, 2010   

WAŻNE !!! !!! !!!

Cytat:
Skierowania
Skierowanie na leczenie w poradni specjalistycznej lub w szpitalu oraz na badania, ważne jest do momentu jego realizacji lub traci ważność w chwili, gdy ustała przyczyna jego wystawienia. Wyjątek stanowi skierowanie do szpitala psychiatrycznego, które wydawane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni.

Skierowanie na rehabilitację traci ważność po 30 dniach. W tym czasie trzeba zarejestrować się na zabiegi rehabilitacyjne. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ważne jest przez 12 miesięcy.
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Czw 25 Pa, 2012   

Mam pytanie.
Czy dostanę skierowanie na rehabilitację od lekarza rodzinnego? Czy muszę w tym celu jechać do ortopedy?
Mam trochę czasu więc chcę skorzystać z NFZu, pieniądze wolę zachować na rehabilitację pooperacyjną..
Do operacji 1,5 roku ( i 3 dni :-D niecierpliwość skłania do dokładnego liczenia :) ) więc myślę, że czas powoli się tym zająć.. to szybko zleci..
Przeczytałam cały wątek, Fizkom bardzo przybliżył mi temat i to na co zwrócić uwagę. Jednak nie znalazłam (a może przeoczyłam?) informację czy lekarz pierwszego kontaktu może wypisać skierowanie..

Będę bardzo wdzięczna za informacje :) Pozdrawiam.
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Czw 25 Pa, 2012   

Bez żadnych problemów dostawałam skierowanie na rehabilitację od lekarza rodzinnego.
U mnie czas oczekiwania na zabiegi, to ok. 2 m-ce.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.