Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
I Warsztaty fizjoterapeutyczne dla pacjentów - Warszawa
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
  Wysany: Sro 03 Lut, 2010   I Warsztaty fizjoterapeutyczne dla pacjentów - Warszawa

I Warsztaty nowoczesnej rehabilitacji dla pacjentów

FUNDACJA BIODERKO zaprasza na I Warsztaty z nowoczesnej rehabilitacji pod tytułem:

„Znaczenie przed i pooperacyjnej fizjoterapii funkcjonalnej u pacjentów z problemami stawów biodrowych”

Sobota 27 luty 2010 godz. 14.00


Warsztaty są organizowane przy współpracy z Przychodnią Rehabilitacji Funkcjonalnej ORTHOS z Warszawy oraz firmy REHA+ z Krakowa.

Zajęcia dla pacjentów są nieodpłatne. Potrwają około 2-3 godzin.

Dla kogo?
Zajęcia organizowane są dla wszystkich osób, którzy borykają się z problemami schorzeń stawów biodrowych. Zarówno dla tych którzy cierpią, ale nie podjęli jeszcze leczenia operacyjnego, tych po zabiegach ortopedycznych, dla pacjentów, którzy do tej pory nie mieli okazji zakosztować dobrodziejstwa nowoczesnej fizjoterapii funkcjonalnej, jak i tych, którzy wiedzą na czym ona polega i są jej gorącymi zwolennikami. Wiek, płeć czy rodzaj schorzenia stawu biodrowego nie gra roli. Mile widziany dobry humor :-D

O czym będziemy mówić?
Zdecydowanie o nas :-) O naszych organizmach, problemach i tym jak sobie z nimi poradzić. O bólu stawów biodrowych, tym skąd się bierze i jak się go poskromić. O licznych kompensacjach, które posiadamy w innych częściach ciała często o tym nie wiedząc. Powiemy o mechanizmach działających na nasze ciało w pozycji stojącej oraz chodzie. O tym jak duże znaczenie ma rehabilitacja przedoperacyjna i dlaczego pacjenci uczęszczający na terapię PRZED zabiegiem operacyjnym uzyskują znacznie lepsze wyniki w powrocie do sprawności fizycznej.

Co będziemy robić?

Założeniem warsztatów jest nie tylko słuchanie i poszerzanie swojej teoretycznej wiedzy, ale także czynny udział w zajęciach z wysokiej klasy specjalistami i możliwość praktycznej nauki np. poprawnego poruszania się o kulach, prawidłowego ustawienia miednicy, zrozumienie i wyczucie pozytywnych oraz tych negatywnych i szkodliwych ruchów oraz ustawień naszego ciała; itd. W związku z częścią praktyczną prosimy uczestników zajęć o wyposażenie się w odpowiedni strój, który ułatwi pracę terapeutom a Wam zrozumienie mechanizmów działania Waszego ciała - czyli krótkie spodenki (Panie, np. typu legginsy), dość przylegająca koszulka bez ramion; ewentualnie z krótkim rękawkiem oraz klapki (takie jak na basen).

Kto będzie prowadził zajęcia?
Prowadzący warsztaty fizjoterapeuci to certyfikowani specjaliści, wysoce wykwalifikowani z dużą wiedzą praktyczną na co dzień pracujący z pacjentami. Są kopalnią wiedzy. Niektórych z nich już znacie – np. naszego Fizkoma :)

Co zrobić aby uczestniczyć w warsztatach?

Wystarczy wypełnić ankietę zgłoszeniową dostępną tutaj: ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

Gdzie odbywają się warsztaty:

ADRES:
ul. Szolc-Rogozińskiego 1
Warszawa

DOJAZD:
metro - stacja IMIELIN
autobusy - 165, 166, 179

Mapa dojazdu do przychodni ORTHOS:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

No kochani takie cuda na świecie się za często nie zdarzają. :shock:
Świetna robota droga Katju!!! Ten co z nich nie skorzysta niech tylko żałuje.
Ja oczywiście w życiu bym sobie nie darowała, gdybym się nie zjawiła Przecież tyle pracy przede mną. No i mam chrapkę na wiedzę Fizkoma lub choć jej część. :-P
Tak więc melduję swoje stawinnictwo :-D A co tam te ponad 300km, a co tam, że pociągiem będę się tłukła kilka godzin Wiem , że warto :-D
Oczywiście zachęcam do ich udziału. Wiedza jaką tam pozyskacie to taki prezent od Fundacji. Jesteśmy dla Was i dla Was tworzymy takie warsztaty. No tak dokładnie tym razem Katja się bardzo mocno postarała :mrgreen:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Ankieta wypełniona i wysłana, teraz tylko odliczam dni do końca miesiąca :D To chyba będzie najdłuższe 24 dni w moim życiu :D
Połączenia do Warszawy sprawdzone, nocleg zaklepany :D pozostało kupić bilet, sięgnąć plecak, spakować się i jazda :D
no i skompletować odpowiedni strój hihihi :mrgreen: trzeba się dobrze reprezentować :wink:
Wyprawa to będzie spora, do przejechania szmat drogi, no ale z takiej okazji nie skorzystać to grzech !!!
Nie takie rzeczy robiłam już, dwie kule to żaden problem :) będą milsi w pociągu dla mnie, lepsze miejsce, pomogą z bagażem :wink: :mrgreen: no a poza tym pociągiem uwielbiam podróżować i mam pretekst do ucieczki z domu :D

Dawno już nie cieszyłam się tak bardzo czekając na coś :D ostatnio to było oczekiwanie na operację w 2008 :D
Bardzo się cieszę, że będę mogła osobiście poznać wiele wspaniałych osób z Forum, bo chyba przyjedziecie? :D
Jarecki już wyraził chęci i trzymam go za słowo :D

No a przede wszystkim czekam na spotkanie z naszym Fizkomem oraz innymi specjalistami :) Na własne oczęta będę mogła zobaczyć to, o czym teraz tyle czytam :D coś innego niż podwieszki hihi :mrgreen:
No i nie tylko zobaczyć, ale i doświadczyć na własnej skórze !!! :D (za free :D a to też się liczy) :D
Liczę na wiele i odliczam dni :D
hehehe cieszę się jak dziecko :D nawet mi ustne egzaminy niestraszne...z taką perspektywą :D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Tak własnie zapomniałam ze ankietę również wypełniłam No coraz to wszystko lepiej wgląda Po kliknięciu pojawia sie super graficznie przygotowana stronka.

Kinga no to się poznamy w końcu Ciekawe kto jeszcze przybędzie? Wiecie ja będę pierwszy raz w stolicy, więc liczę na milusie przywitanie :mrgreen: Wystarczą kwiaty hihi Skromny żarcik :mrgreen:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Oby tylko Fizkom nie uciekł jak zobaczy tyle fanek :mrgreen: hihihi :mrgreen:
będzie jak w reklamie Efekt AXE :super: masowy atak na Warszawę :P
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Katja napisa/a:
zapraszam do zapoznania się z tematyką warsztatów i do wypełniania ankiety zgłoszeniowej
Witam - to dla mieszkańców Warszawy i okolic, a co mają robić chorzy na "głębokiej prowincji"?
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Grazyna1950 napisa/a:
Witam - to dla mieszkańców Warszawy i okolic, a co mają robić chorzy na "głębokiej prowincji"?


:shock: :shock: :shock: A kto tak powiedział ??? !!! Ja Tam będę, a mam olbrzymi kawał drogi !!! :D CHĘCI Grażynko CHĘCI !!! :) :D :)
Poczytaj temat, wypełniaj ankietę zgłoszeniową i przyjeżdżaj !!! :D
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

kinga napisa/a:
CHĘCI Grażynko CHĘCI
Chęci to ja bym i miała, ale problem z dojazdem. Ty Kingo masz z Jeleniej Góry bezpośredni pociąg bądź autobus. Jesteś też młodą osobą. Ja mimo, że do Warszawy mam około 300 km nie mam tak łatwego dojazdu. Autobusem dwie przesiadki i potem pociągiem. Ja mam tak małą ruchomość w stawach, że sama do autobusu nie wsiądę (za wysoki stopień). samochodem zaś nie bardzo ma mnie kto zawieść. I tak jak widzisz mam cały czas schody. :cry:
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Grażynko ja autobusem nie dojadę, bo nie wytrzymam na siedząco... :-| jadę do Wrocławia (właśnie autobusem-bo to 2 godziny z hakiem i wytrzymuję), a potem przesiadka na pociąg :D mnie też boli, używam dwóch kul, ale takiej okazji nie przegapię !!! Wsiadanie-ktoś mi może pomoże, bo dla mnie to równie kłopocik jest :oops: łatwo nie będzie, ale kiedy jest? :mrgreen:
Młoda-niemłoda...to tutaj na rzeczy nic nie ma :D moja 86-letnia babcia jest zdrowsza ode mnie :wink:

Grazyna1950 napisa/a:
I tak jak widzisz mam cały czas schody
Schody każdy ma, ale kto jak kto, Ty o tym wiesz :) Zawsze jest jakieś wyjście i rozwiązanie !!! :) Masz miesiąc na opracowanie planu dojazdu :*
Ja bardzo bym chciała Ciebie poznać osobiście :) Przemyśl Grażynko ten temat na spokojnie :*
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Katja napisa/a:
Sobota 27 luty 2010 godz. 14.00
Czy mozesz Katju przybliżyć jak długo będą trwały te warsztaty? Chciałabym uczestniczyć, ale muszę najpierw sprawdzić połączenia. Obawiam się, że bez noclegów się nie obędzie. Nie znam Warszawy - nigdy nie byłam (poza Dworcem Centralnym - przesiadka)
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Grazyna1950 napisa/a:
Czy mozesz Katju przybliżyć jak długo będą trwały te warsztaty?

Katja w sporych rozjazdach jest dziś :) Jednak mi piała, że wszystko trwać będzie 2-3 godziny :) Pewnie troszkę się przeciągnie znając życie :)

Ale się cieszę, że zaczęłaś obmyślać dojazd :jupi:
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Fajna sprawa z tymi warsztatami, mam nadzieję, że dużo osób przybędzie :-D
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

I jak zgłaszacie się, planujecie, przyjeżdżacie? :D
Mam nadzieję, że nikogo nie wystraszyłam pisząc ostatnio w swoje historii, że ja tylko cicha woda i lepiej nie wchodzić mi w drogę :mrgreen:
Będę grzeczna, obiecuję :D :wink:
Pasiflora mnie będzie pilnować :D
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Kingo Myślę o tych warsztatach, ale mam pytanie czy można się zgłosić w "ostatniej" chwili tzn. 2-3 dni przed warsztatami? Muszę zorganizowac transport samochodem, bo inaczej nie mam połączenia. U mnie w soboty autobusy niestety nie kursują :cry:
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Grażynko to już Katja musi odpowiedzieć :)
Trzymam kciuki za załatwienie transportu !!! :*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.