Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 27 Kwi, 2020
[PYTANIE] Endoproteza u młodej osoby
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Pon 27 Kwi, 2020   

Ja jestem niecałe 6 lat po wszczepieniu endoprotezy, dokładnie w sierpniu będzie. W maju kończę 26 lat.Moje endo czasami mi się daje we znaki,ale nie mam żadnych mocniejszych bólów tylko tak nie swojo się czuje, znaczy czuje tą endoprotezę i to się chyba nie zmieni. Czy to coś złego? Też tak macie? Niestety mam tez problemy z tarczycą i dodatkowe kilogramy(które też na pewno szkodzą endo) i chciałabym się odchudzić.Próbowałam już kilka razy,ale nic to nie daje. Ciągle szukam jakichś bezpiecznych sposobów na schudnięcie.
Noi boje sie robic jakichkolwiek ćwiczeń bo boje sie, coś z endoprotezą sie stanie, ze szybciej się zużyje. Ile mniej więcej endoproteza wytrzymuje?

Czuje czasami ograniczenia i czasami źle coś postawę nogę jak się zapomnę,ale staram się jakoś żyć. Jak to wygląda teraz z badaniami kontrolnymi.Czy trzeba co rok cały czas jeździć na kontrole? hm teraz to się boje z oczywistych powodów tj. koronawirus
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 27 Kwi, 2020   

Marysia napisa/a:
znaczy czuje tą endoprotezę i to się chyba nie zmieni. Czy to coś złego? Też tak macie?

ja nie czuję, żebym miała endo :)

Marysia napisa/a:
chciałabym się odchudzić.Próbowałam już kilka razy,ale nic to nie daje. Ciągle szukam jakichś bezpiecznych sposobów na schudnięcie.
Noi boje sie robic jakichkolwiek ćwiczeń bo boje sie, coś z endoprotezą sie stanie, ze szybciej się zużyje. Ile mniej więcej endoprotez

Próbowałaś konsultować się z dietetykiem? Mądrym dietetykiem.

Marysia napisa/a:
Noi boje sie robic jakichkolwiek ćwiczeń bo boje sie, coś z endoprotezą sie stanie, ze szybciej się zużyje.

Odpowiednia aktywność fizyczna jest wskazana. Bez tego może być wręcz gorzej.
poczytaj sobie np. tu: http://www.forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=507
Marysia napisa/a:
Ile mniej więcej endoproteza wytrzymuje?

Na to ma wpływ bardzo wiele czynników.
zerknij tutaj: http://www.forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=495

Cytat:
Czy trzeba co rok cały czas jeździć na kontrole?

ja miałam jedną operację w 2008, drugą w 2012
szczerze mówiąc, to na kontroli nie pamiętam, kiedy byłam
 
     
adami93 


Status: Przed
Doczy: 23 Maj 2020
Posty: 2
Skd: Poznań
Wysany: Sob 23 Maj, 2020   

Witam wszystkich jestem tutaj nowy ;-)
Na temat endoprotezy na tym forum i nie tylko są bardzo różne opinie dlatego ten post.
Niedługo skończę 27lat. Jeszcze 2 lata temu nic mnie nie bolało jedyna moja przypadłość to lekkie skręcanie nóg do środka... Od pewnego czasu co jakiś czas strasznie boli mnie prawe biodro , utrudnia to normalne chodzenie i promieniuje do całej nogi, w kiepski dzień kuleję a ból jest naprawdę spory. Jakiś czas temu byłem na prześwietleniu prawego biodra. Otrzymałem informację że prawa kość udowa jest spłaszczona i nieregularna prawdopodobnie od urodzenia.
Byłem u kilku ortopedów którzy jednak odradzają mi endoprotezę w tak młodym wieku, przejrzałem też internet i opinie są bardzo różne, boję się ,że będę kulał na stałe lub pojawią się jakieś inne problemy... Co do ćwiczeń jeden lekarz zabrania jeździć na rowerze , drugi poleca, jeden mówi by nie chodzić zbyt dużo drugi ,że mam chodzić jedynie nie mam obciążać kręgosłupa (np. plecak)
Raz po ćwiczeniach na następny dzień boli mnie biodro i nie mogę chodzić, innym razem jest ok.... Nie wiem już co mam robić ale sytuacja wygląda coraz gorzej. Jak wygląda życie po endoprotezie, czy są jakieś spore ograniczenia, czy ktoś z was np ma przez to jedną nogę dłuższą niż druga? Czy normalnie można uprawiać seks? Czy widać po chodzie ,że ma się endoprotezę? Czy łatwo można ją zwichnąć? A może polecacie inny zabieg w moim przypadku?
Nie wiem tez jak wygląda blizna.... Czytałem też o kapoplastyce ale nie jestem pewny czy bym się kwalifikował z tak wyglądającą główką kości udowej.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;-)
_________________
Pozdrawiam
Adam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 23 Maj, 2020   

adami93 napisa/a:
Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;-)

Całe Forum to kopania wiedzy.
W tematach ogólnych, w dziale endoproteza, kąciku rehabilitacji i w historiach - mnóstwo informacji. Zachęcam do przeglądania i czytania :)
Po operacji cenne wskazówki i rady :)
http://www.forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=110

Sex po operacji
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=212

adami93 napisa/a:
Czy widać po chodzie

u mnie nic nie widać :D
adami93 napisa/a:
Jak wygląda życie po endoprotezie

u mnie całkiem normalnie :D

adami93 napisa/a:
Co do ćwiczeń jeden lekarz zabrania jeździć na rowerze , drugi poleca, jeden mówi by nie chodzić zbyt dużo drugi ,że mam chodzić jedynie nie mam obciążać kręgosłupa (np. plecak)

co do ćwiczeń - poszukaj dobrego fizjoterapeuty i pójdź na konsultację. Koniecznie.
adami93 napisa/a:
Nie wiem tez jak wygląda blizna
jak wpiszesz w wyszukiwarkę, to sporo tego znajdziesz, na różnych etapach gojenia :)
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 24 Maj, 2020   

Też uważam że ruch jest wskazany po endo ja mam dwie endoprotezy i cały czas uprawiam sport do tego ciężko pracuje fizycznie przy kostce brukowej w, Niemczech. Co do diety ja zawsze o siebie dbałem i tak jest do dziś. Tobie radzę obliczyć sobie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i obciąć kalorie. Oblicza się to na p ok dstseie wzoru i aktywności człowieka jaka ma pracę czy uprawia, sporty itp. Dasz radę apropo endo ja czuję coś w lewej nodze może nie endo ale coś mnie ciągnie nad pachwina itp i tak jest od lat a zdjęcia są ok z prawą nogą jest idealnie.
 
     
adami93 


Status: Przed
Doczy: 23 Maj 2020
Posty: 2
Skd: Poznań
Wysany: Sro 17 Cze, 2020   

Dziękuje wam za odpowiedzi. A czy zdarzają się zwichnięcia endoprotezy?
_________________
Pozdrawiam
Adam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 17 Cze, 2020   

adami93 napisa/a:
Dziękuje wam za odpowiedzi. A czy zdarzają się zwichnięcia endoprotezy?

no niestety czasem się zdarzają
zerknij na tematy:
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=2898
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=1312
 
     
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Sob 21 Sty, 2023   Co ile kontrola u ortopedy?

Witam. Przyznaje,ze dawno nie korzystałam z tego forum Operacje miałam w 2014, w sierpniu będzie 9 lat. Niestety na kontroli też dawno nie byłam.Jak to jest u was. Czy trzeba co roku chodzić na kontrole? Mam takie dziwne dolegliwości. Czasami mam wrażenie jakby swędziała mnie blizna i nad kolanem + jakby było tam troche spuchnięte. Noi oczywiście odczuwam często,że mam tam po prostu endoproteze(mam prace fizyczną). To chyba nie jest nic poważnego, nie wiem jak to wygląda z tymi zwichnięciami i obluzowaniem, jak to się odczuwa. Czy można to mieć bez odczuwania silnego bólu?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.