Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Długoterminowe efekty i skutki artroskopii
Bonia 

Gigantus Bioderkus

Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Wysłany: Pią 21 Cze, 2019   

Nie do końca - dobry fizjo - nie powie wam że unikać ingerencji operacyjnej jak najdłużej. Jeżeli stan pacjenta budzi wątpliwości - to nie będzie kontynuował rehabilitacji. Bo to się mija z celem. Nie będzie narażał pacjenta.

Arronax 
Popularus Bioderkus

Status: Artroskopia x 1

Jak u mnie żaden nie zauważył problemu (jeden ponad rok temu powiedział, że jak kiedyś gdzieś tam będę na NFZ u lekarza 1 kontaktu to żebym prześwietlił biodro przy okazji, a że nie chodzę to nie było okazji ... ) - "struktura jest ok" a przykurcze wzięły się z niewiadomo skąd, mam robić /ruszać się normalnie, iść na saunę to trochę straciłem zaufanie. Tym bardziej, że sprawa dla mnie dość czytelna pewne rzeczy się widzi/czuje. No ale ciężko żeby dokonać samodiagnozy :) . A wystarczyło powiedzieć, wysłać na zwykłe RTG gdzie już to widać albo wejść głębiej w temat, zrobić testy, które sam od razu widzę jak się rozciągam gdzie leży problem.
Za przeproszeniem z szacunku (to taka luźna analogia) do mojego Pieska przed śmiercią ok 2-3 ostatnie lata jego sposób poruszania idp .... coś podobnego takie "początki" zacząłem zauważać u siebie :) .

Kasia. 
Popularus Bioderkus

Status: Przed

Dawid04111 napisał/a:
Oczywiście kwestia indywidualna, im człowiek młodszy tym lepiej przyjmie taki zabieg, ja np jestem 4.5 miesiąca po zabiegu i negatywne skutki operacji dawno poszły w niepamięć. Więc gdyby naprawiono co trzeba obecnie nie byłoby chyba zadnych problemów.

jestem w Twoim wieku, mielismy operacje w odstepie tygodnia, a zobacz jaka jest roznica w tym co ja moge robic a co Ty i w tym jak sie czujemy :P
Mysle ze ten wiek to jednak drugorzedna kwestia ;)

A co do fizjo - mnie wlasnie fizjo namowili na wizyte u lekarza i potem na operacje :-)

Dawid04111 
Popularus Bioderkus

Od wieku i od ogolnego stanu biodra. O to mi chodzilo bardziej.

A jak u ciebie ruchomoscia? Masz pelne zakresy? Jak reagujesz na rotacje zewnetrsna, wewnetrzna? Faber test?

Kasia. 
Popularus Bioderkus

z tymi zakresami to ciezko powiedziec, bo zakres normalnego czlowieka to polowa mojego :-P
nie no, jeszcze nie mam takich jak w drugiej nodze, dopiero od niedawna mam pozwolenie na siadanie w kokardke i nie, jeszcze nie jest to dla mnie komfortowe.
Przy rotacji wewn i zgieciu boli, z rotacja zewn jeszcze nie probowalismy.

Ale mi w ogole chodzilo o to, ze u kazdego przebiega to inaczej, nie tylko wiek ma znaczenie, ale tez proces rehabilitacji, stan biodra oczywiscie tez (aczkolwiek smiem twierdzic, ze u mnie byl niezly smietnik :P ) No i dopiero caly ten komplet czynnikow daje nam efekt końcowy. Kiedy ja jeszcze miałam zakaz rotacji i zaczynalam chodzic na krotkie spacery, Ty juz probowales biegac, wiec roznica ogromna, tak samo jak w tym jak sie czujemy. Takze stwierdzenie ze jakby bylo wsio ok to juz bys zapomnial o sprawie, jest mocno na wyrost :-P

Edzia 

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2021   

U mnie po artroskopii zanik mięśnia czworogłowego i pośladkowego 😔

Mobil1 

Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Czesc. Jaka droge polecaciw zeby wyleczyc biodro? Ja chyba za duzo sportu uprawialem, za malo bylo snu jakis stres i w wieku 38 lat mam problem z biodrem... Nie moge jezdzic rowerem szosowym, boli mnie z przodu kosc biodrowa, tam gdzie konczy sie kosc udowa. Ostarnio jest pogorszenie, jiz czuje pieczenie jak zakladam skarpetke.... I sie zastanawiam gdzie zaczac leczenie? Do kogo sie udac. Mialem rentgen i tam bylo opisane zwyrodnienie. To bylo juz pewnie 1.5 roku temu. Czy jest szansa powrocic do zdrowia? Chcialbym znow jezdzic na rowerze szosowym, i kucac bez tego pieczenia, jaki typ operacji wybrac? Czy to da sie zrobic na nfz?

Witek83 

Wysłany: Pią 04 Cze, 2021   

Zmian zwyrodnieniowych nie cofnie operacja. Na szosie masz duże zgjęcie w biodrze i przy zmianach zwyrodnieniowych zakres ruchu biodra się zmniejsza. Ja szosę sprzedałem i kupiłem MTB, potem wymieniłem mostek żeby zmniejszyć kąt zgjęcia w biodrze przez inną pozycję. Ogólnie rower jest dla bioder i kolan wskazany, musisz tylko zmodyfikować ustawienia żeby nie pogarszać stanu biodra.
Nie wolno wchodzić w bolesne zakresy. Zobacz w jakiej pozycji jedziesz na szosie a w jakiej pedałuje się na rowerku stacjonarnym.
Myśleć o operacji na takim etapie jest za wcześnie.
Kolejna sprawa to czy jeżdżąc na szosie dbasz o odpowiednie rozciąganie przedniej taśmy czyli 4głowe i zginacze bioder. Nie wiem ile jeździsz, jeśli dużo to musisz to systematycznie rozciągać bo jedziesz w dużym przykurczu tych mięśni. Jeśli tego nie robisz załatwisz sobie bipdra i kolana, nawet możesz doprowadzić do przodopochylenia miednicy. Zapewne z siedzącego trybu życia wsiadasz na rower i nadal jesteś w tej samej pozycji. Zobacz ile godzin przebywasz w pozycji siedzącej :)

Mobil1 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021   

Czesc Witek. Widze ze jestesmy w tym samym wieku, tez jestem ricznik 83. Tez jezdzimy rowerami, ja jezdzilem totalnie amatorsko, teraz na szosie w ogole nie jezdze bo nie moge... . Wlasnie ja mam tez drugi rower tzw mtb full, i zrobilem to co mowisz dawno, zalozylem regulowany mostek zeby miec wyprostowana pozycje ale wtedy bardziej chcialem ulzyc kregoslupowi. Ostanio przejechalem sie na szosie i niestety chyba mi sie po tym pogorszylo... Niestety moj ulubiony rower bede musial sprzedac. Piszesz ze operacja nie usunie zwyrodnienia? Jak to? Przeciez tam cos wystaje. Mnie juz powoli boli jak leze, nonstop, przy kucaniu czuje dyskomfort, nawet przy jezdzeniu na motocyklu czuje ze jest jakis delikatny konflikt... To jakas masakra, jesli ma byc tylko gorzej to kurcze jak zyc. Potrzebuje rady jak sobie z tym poradzic, pomozesz?

Witek83 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021   

Odezwę się na priv żeby nie robić bałaganu na forum.

Milka91 

Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

Hej:)
Dopiero co dołączyłam do forum jako użytkownik ale czytam już od kilku tygodni, zgadnijcie z jakiego powodu:/

Swoją drogą czytając właśnie wasze historie i samemu chodząc po lekarzach doszlam do wniosku, że lekarzom nie można ufać.

Sama artroskopia, którą lekarze tak ochoczo zalecają to już jest ingerencja w organizm i narkoza. Narkoza to nie jest nic takiego tylko poważna dawka chemii do organizmu.
Do tego okres rekonwalescencji, długotrwala rehabilitacja, już nie wspomnę o kosztach... I to wszystko w imię loterii czy zabieg sie uda czy nie? Widzę, że sporo osob narzeka na efekty po zabiegu, ktory nawet jeśli udany to starcza na kilka lat a słyszałam i opinie, że może narobić więcej szkod i pożytku i przyspieszyc potrzebe endo, czyli kolejna narkoza, rekonwalescnencja i zycie skrócone o 10 lat bo organizm sie tak swietnie nie regeneruje im jest starszy.

Moim zdaniem jest to jakiś fatalny eksperyment medyczny, narażanie pacjentów na poważne zdrowotne konsekwencje... Sama zastanawialam się nad artroskopią i może i bym zaczęła zbierać na nia pieniądze ale jeśli to ma sie nie udać albo pogorszyć sprawe to zrezygnowałam. Sam cień wątpliwości tutaj, różnorakie diagnozy lekarzy, ktorzy sami nie wiedzą o czym mowią odstrasza.

Tyle lat medycznego wykształcenia i tak zrożnicowane opinie? To jakaś komedia naprawdę...

Witek83 

Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

Eeee tam narkoza, mi się tak spodobała, że aż sobie dwie artroskopie machnąłem :mrgreen:
Teraz wiem co daje jedna i druga artroskopia ;-)
FAI to stan umysłu, religia, dla niektórych nawet fetysz 8-)

Milka91 

Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Religia😆
Ja tam wierzę w moje FAI cokolwiek nie wykaże MRI;)

W każdym razie podam taki przykład - kilka lat temu ciężki blat spadł mojemu tacie na stopę i połamał duży palec co wyszło na badaniu RTG. Po jakimś czasie mój tata poszedł do lekarza na kontrolę gdzie lekarz przypadkowo obejrzał stare RTG stopy (zrobione zaraz po zlamaniu) i stwierdził - ale ładnie się Panu zrosło... I jak tu ufać lekarzom?

Jeden chłopak tutaj na forum napisał, że po zabiegu na wizycie kontrolnej lekarz powiedział na temat operacji (co zostało zrobione) co innego a na dokumentacji było z kolei zupełnie co innego. Albo że np operator przed zabiegiem stwierdza, że to się raczej nie uda... Chyba wolałabym zapłacić wróżbicie Maciejowi niż tym lekarzom.

Jeden zaleca operację a drugi mowi że pacjent zdrowy. Jeden każe ćwiczyć a drugi leżeć...

Witek83 

Wysłany: Pią 02 Lip, 2021   

Dla zastanawiających się nad artroskopią, polecam artykuł.
https://www.healio.com/ne...re-arthroplasty

betina 

Wysłany: Pon 04 Paź, 2021   

A robiliście zabieg na nfz czy prywatnie ?
Jeżeli na NFZ to sa polecane konkretne szpitale? Ktoś ma już rozeznanie?
Obecnie czekam na rezonans ale na 99% za chwilę będę szukać szpitala na artroskopię

btw ja na rowerze jeżdżę bez problemu - mnie poskładało bieganie;)

Odpowiedz do tematu