Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
[PYTANIE] Wymiana obu stawów biodrowych jednocześnie.
Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Wto 24 Sie, 2021   [PYTANIE] Wymiana obu stawów biodrowych jednocześnie.

Witam serdecznie,
Czy ktoś z forumowiczów przechodził już operację wymianay obu stawów na raz. Będę wdzięczny za informację i porady.
Pozdrawiam.
Jacek

Bonia 

Gigantus Bioderkus

Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Wysłany: Czw 26 Sie, 2021   

Nic nam o tym nie wiadomo. I technicznie było by to trudne dla Pana byłby Pan uziemionym w łóżku bez możliwości chodzenia przez długi czas. Wymiana biodra to skomplikowany proces dojście do siebie po takiej operacji nawet na jednym biodrze zajmuje kilka miesięcy.

Pozdrawiam Bonia

Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus

Witam,
Dziękuję za odpowiedź. W moim przypadku chrurdzy uznali że taka operacja jest możliwa.
Nadmienię, że jest to z przedniego dostępu gdzie nie są przecinane mięśnie i rehabilitacja ma przebiegać szybciej. Będę to robił w prywatnej klinice w warmińsko-mazurskim.
Widziałem również na filmie z Kliniki Nieborowice wypowiedź Pana, który miał zrobione oba stawy na raz i jego postępy w chodzeniu po 18 dniach.
U mnie oba biodra są w opłakanym stanie więć może stąd taka decyzja.
Pozdrawiam. Jacek.

kinga 
19III2008 11VII2012

Status: Endo x 2

Jacek 1969 napisał/a:
U mnie oba biodra są w opłakanym stanie więć może stąd taka decyzja.

To tym bardziej dziwne jest to, że chcą zrobić dwa biodra w czasie jednego zabiegu. U mnie jedno było w opłakanym stanie, w czasie operacji okazało się, że jest gorzej niż myśleli. Zrobiono przeszczepy kostne. Przez długi czas miałam zakaz jakiegokolwiek obciążania nogi.
Gdyby zrobili dwa biodra jednocześnie... w jaki sposób bym mogła chodzić?

Jacek 1969 napisał/a:
Nadmienię, że jest to z przedniego dostępu gdzie nie są przecinane mięśnie i rehabilitacja ma przebiegać szybciej.

Z tym to też nie jest tak do końca. U mnie dostęp przedni wcale nie ułatwił sprawy i nogą do tej pory mam problem tkankowy (a operacja była w marcu 2008r.). W wielu szpitalach zrezygnowali z tego dostępu, bo miał być wielki hit i wszystko pięknie, a tak do końca nie było.

na Twoim miejscu skonsultowałabym się jeszcze w innych ośrodkach.

Bonia 

Gigantus Bioderkus

Popieram koleżankę żeby skonsultować się jeszcze w innych klinikach. Lekarze operację mogą przeprowadzić. Ale już po operacji z ewentualnymi problemami i z dojściem do sprawności pacjent zostaje sam. Jednym słowem my lekarze zrobiliśmy swoje a reszta nas nie interesuje. A dokładnie ta cała reszta po operacji jest ważna.

Takimi pozytywnymi opiniami z Internetu innych pacjentów też bym się nie sugerowała. Dlatego że każdy jest inny i w Pana przypadku może będzie tak samo dobrze co nie znaczy że tak będzie bo lekarz tego panu nie zagwarantuje. Po prostu ja też szukała bym innych opcji co sugeruje koleżanka. Bo szczerze dwa biodra na raz kiepsko to widzę z perspektywy tego co wiem i również przebytej operacji biodra. Nie miała bym do takich lekarzy zaufania tym bardziej jeżeli oba biodra są w kiepskim stanie. To najpierw zoperowała bym jedno a po kilku miesiącach gdy operowane biodro dojdzie do siebie to drugie. Na pewno nie zdecydowała bym się na operacje obu bioder na raz.

Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Pią 27 Sie, 2021   

Mam takie same wątpliwości o których mi napisałyście a zawsz mie cenię zdanie osób, które same doświadczyły problemu.
Dlatego liczyłem, że uda mi się usłyszeć opinię osoby, która miała operację obu stawów jednocześnie. Zdaję sobie sprawę, że jest ich pewnie niewiele i niekoniecznie zaglądają na to forum.
Na pewno skorzystam z Waszej rady i postaram się o konsultację z trzecim ortopedą.
Może mogłybyście polecić mi kogoś godnego zaufania?
Na tym forum w 2017 roku otrzymałem kontakt do chirurga u którego zrobiłem komórki macierzyste i byłem bardzo zadowolony.

Bonia 

Gigantus Bioderkus

Może ktoś z Forowiczów odezwie się i poleci dobry kontakt do innego lekarza. Niestety osobiście nie orientuje się w Pana miejscu zamieszkania w kwestii lekarzy.
Proszę jeszcze może na forum zajrzeć do działu polecani lekarze.

kinga 
19III2008 11VII2012

Status: Endo x 2

Jacek 1969, http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=8

tutaj jest dział z polecanymi lekarzami :)

Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Sob 28 Sie, 2021   

Tak, znalazłem. Dziękuję.
Już w jednym miejscu przeprowadziłem konsultację. Po niedzieli umówię się na kolejną.

Odpowiedz do tematu