Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Czw 02 Maj, 2013
Konflikt udowo-panewkowy FAI CAM
elkapron 


Status: Przed
Doczy: 14 Lut 2020
Posty: 4
Skd: Gdańsk
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

Dzięki za odpowiedź. Niestety prywatnie mnie nie stać. Na razie funkcjonuję normalnie, ból pojawia się tylko przy wysiłku.
Jestem w stanie odstać te 2-3 lata w kolejce NFZ. Chciałbym tylko mieć trochę pewności, że trafiłem do dobrego oddziału gdzie operatorzy wiedzą co robią.
Słyszałem trochę dobrego o ortopedii w Szpitalu w Kościerzynie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 124
Skd: Katowice
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

Z tego co wiem artro na NFZ będzie ci bardzo ciężko znaleźć. Zabieg jest słabo wyceniony przez NFZ więc większość szpitali z przyczyn czysto finansowych zrezygnowało z tego zabiegu. Wykonanie artro jest droższe niż refundacja z NFZ.
Jeśli znajdziesz szpital gdzie wykonują artro na NFZ, sprawdź jaki zakres wykonują. Mi np. powiedział jeden z lekarzy że nawet obrąbka nie szyja mimo, że potrafią, ale muszą zmieścić się w kosztach zabiegu.

NFZ myśli w taki sposób: pacjent ma chore biodro, zasponsorujemy mu artro, a nie mamy gwarancji czy za 20 lat ten sam pacjent nie będzie wymagał endoprotezy, więc po co finansować artro jak lepiej zasponsorować za 20 lat endoproteze..
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

Miałem kontakt z chłopakiem po artroskopii właśnie w szpitalu w Kościerzynie. Z tego co pamiętam wrócil do zawodowego uprawiania sportu - piłka nożna.
To tyle z pozytywnych wieści: ta taka troszkę na minus to taka, że za 2-3 lata z biodrem może być różnie czyli może być tak, że zmiany się za bardzo nie posuną a może być tak, że na artroskopie będzie juź za późno.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

elkapron napisa/a:
Dzięki za odpowiedź. Niestety prywatnie mnie nie stać. Na razie funkcjonuję normalnie, ból pojawia się tylko przy wysiłku.
Jestem w stanie odstać te 2-3 lata w kolejce NFZ. Chciałbym tylko mieć trochę pewności, że trafiłem do dobrego oddziału gdzie operatorzy wiedzą co robią.
Słyszałem trochę dobrego o ortopedii w Szpitalu w Kościerzynie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?


Jestem na świeżo:) po artroskopii i to byłą najlepsza decyzja w moim życiu:) Kto zna moją historię, ten wie, ze 11 lat temu miałąm artro w Otwocku uszkodzenie chrzastki IV stopnia, konflikt, uszkodzony obrabek i takie tam, pol roku wyjete z życia i najwieksza pomylka....Nauczyłąm się funkcjonować ale przyszedl czas, ze powiedziałam stop. Wszystko dzięki mojej pracy (ptacuje jako pielęgniarka operacyjna - instrumentariuszka na bloku operacyjnym w Szpitalu w Puszczykowie koło Poznania), a tam spotkałam człowieka, który odmienił moje życie, dla mnie to dosłownie czarodziej! Dr Maciej Kamiński ortopeda specjalizujący się ortopedii małoinwazyjnej czyli artroskopii biodra, barku, kolana, którego prawie dwa lata podglądałamw tym co robi i stwierdziłam, ze nie ma co daleko szukać skoro w miejscu pracy mam świetnego specjaliste, który wie co rob, ma mega doświadczenie, nie owija w bawełne, wszystko tłumaczy i jasno stawia sprawe odnośnie leczenia, czy póżniejszej rehabilitacji. Dlaczego jestem na świeżo? 9.12.19 stawiłąm się do szpitala. 10.12.19 mialam zabieg (5 godz po zabiegu lezalam i zastanawialam sie czy na pewno zostalam zoperowana gdyz ból byl nawet mniejszy niz przed zabiegiem)11.12.19 wyszlam do domu obstawiona lekami zapobiegajacymi potencjalnym zrostom. O kulach mialam chodzić 4 tyg a chodziłam ok 2. (po 2 tyg kule bralam tylko wchodzac i schodzac po schodach czy na wyjscia poza dom) przed uplywem 4 tyg kule wyniosłam na strych. Po 3 tyg wrociłam na silownie tzw 36 minut na maszynach milon (oczywiscie obciazenia dostosowane do aktualnego stanu zdrowia pod okiem fizjoterapeuty, w domu wykonywalam cwiczenia izometryczne wzmacniajace itd. ) Na zwolnieniu lekarskim bylam dokladnie 60 dni tylko przez to, że rozeszla mi sie rana, wdala jakas infekcja (mam predyspozycje genetyczne do tworzenia sie bliznowcow), a dotego alergia na wszytskie srofki opatrunkowe wiec gojenie bylo troszke przeciagniete. Wczoraj stalam 4 godziny do zabiegu i nie byl to problem, no dobra plecy mnie bolaly. Co dalej jest na tyle dobrze, wieksze odwodzenie, z czystym sumieniem moge powiedzieć, że operowana noga nie boli wyjatki gdy zrobie cos niekontrolowanego z rotacja to gdzies mnie prad przeszyje wiec no czasem sie rozpedze i potem mam efekt. w kwietniu prawdopodobnie bede miala artro wczesniej operowanej nogi tej z uszkodzona chrzastka, bo to z nia zglosilam sie do lekarza, ale jakos wyszlo z badan ze lepiej zaczac od tej gorszej a mniej bolacej nogi....Wszystko oczywiscie na NFZ. gdybyś był zainteresowany wizytą u dr Kamińskiego to zostawiam namiary https://www.znanylekarz.pl/ wystarczy wpisac dane lekarza i sobie znajdziej. Korzystałam z usług Sowmed na ul Jeżyckiej. Tel bezpośredni do rejestracji do dr to : 575 931 551 lub przez stronę internetową jest nawet wygodniej. Termin oczekiwania na zabieg to 3 do max 6 miesiecy na NFZ ja skorzystałam z opcji "swoi nie czekają długo" i dr wciznął mnie w ciagu 2 miesiecy od wizyty. Także się nagadałam. Pozdrawiam
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

Witek83 napisa/a:
Z tego co wiem artro na NFZ będzie ci bardzo ciężko znaleźć. Zabieg jest słabo wyceniony przez NFZ więc większość szpitali z przyczyn czysto finansowych zrezygnowało z tego zabiegu. Wykonanie artro jest droższe niż refundacja z NFZ.
Jeśli znajdziesz szpital gdzie wykonują artro na NFZ, sprawdź jaki zakres wykonują. Mi np. powiedział jeden z lekarzy że nawet obrąbka nie szyja mimo, że potrafią, ale muszą zmieścić się w kosztach zabiegu.

NFZ myśli w taki sposób: pacjent ma chore biodro, zasponsorujemy mu artro, a nie mamy gwarancji czy za 20 lat ten sam pacjent nie będzie wymagał endoprotezy, więc po co finansować artro jak lepiej zasponsorować za 20 lat endoproteze..


W Puszczykowie, gdzie artro biodra dr Kamiński wykonuje. Nie ma sytuacji, ze czegoś nie zrobi bo się to nie opłaca Jezeli jest potrzeba, to szyty jest obrąbek czy zakładana kotwica. W końcu zadowolony pacjent jest wizytówka lekarza!. Będąc na ierwszej wizycie po 2 minutach usłyszałam, ok mamy 7 lat żeby działać artroskopowo po 40 r.ż. efekty juz nie sa takie spektakularne i wtedy ti już pozostaje opcja endo. Wiec w jednej chwili dostałam butem w twarz a w drugiej szanse ze mozna jeszcze cos robić by było lepiej:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

Tylko właśnie technika idzie cały czas do przodu i czy w tej chwili kotwy czy szycie obrąbka stawowego jest najlepszym rozwiązaniem? Są jeszcze inne rozwiązania.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 124
Skd: Katowice
Wysany: Sob 15 Lut, 2020   

Dużo się podobno pozmieniało z refundacja zabiegu przez NFZ.
Ordynator w Piekarach Śląskich powiedział mi wprost że mi tego nie zrobi na NFZ ponieważ szpital nie może dopłacać do zabiegu.
W Katowicach usłyszałem to samo, zabieg za słabo wyceniony tylko prywatne finansowanie, powód ten sam. W Kielcach Jacek Mazek również nie był wstanie odpowiedzieć na pytanie czy w 2020r będą wykonywać artroskopie na NFZ, info z początku stycznia.
Lekarz który wykonuje zabieg zrobi tyle za ile zapłaci NFZ.
W Piekarach efekty były marne ponieważ musli się zmieści w kwocie finansowania NFZ. Próbowali np. Zmieścić się poniżej 60 minut tak mi powiedział lekarz który wykonywał artro. Przecież nawet leki na skostnienia nie były podawane po zabiegu artro na NFZ , przypadki sa na forum.
Oczywiście trzeba sprawdzić możliwość wykonania zabiegu na NFZ, ale trzeba upewnić się czy nie będzie jakiś ograniczeń finansowych, które mogą wpłynąć na sukces zabiegu.

Wiek nie ma wpływu na efekty artro, tylko zmiany zwyrodnieniowe.
Jeśli 25 latek zdecyduje się na artro, a ma już zniszczony staw to efektu nie będzie. Tak samo w drugą stronę, na zabieg może pójść 50 latek z małymi zmianami i artro będzie wtedy skuteczne.
Bardziej chodzi o to że FAI niszczy biodro w takim tempie, że 50 latek może mieć już zmiany nie do naprawienia. FAI są różne,.jeden pacjent już wieku 25 lat musi się tego pozbyć drugi dopiero koło 40tki zaczyna mieć dolegliwości.
 
     
elkapron 


Status: Przed
Doczy: 14 Lut 2020
Posty: 4
Skd: Gdańsk
Wysany: Sob 15 Lut, 2020   

Jovi, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) Napisałem do Ciebie prywatną wiadomość.
 
     
elkapron 


Status: Przed
Doczy: 14 Lut 2020
Posty: 4
Skd: Gdańsk
Wysany: Pon 17 Lut, 2020   

Cytat:
W Puszczykowie, gdzie artro biodra dr Kamiński wykonuje. Nie ma sytuacji, ze czegoś nie zrobi bo się to nie opłaca Jezeli jest potrzeba, to szyty jest obrąbek czy zakładana kotwica. W końcu zadowolony pacjent jest wizytówka lekarza!. Będąc na ierwszej wizycie po 2 minutach usłyszałam, ok mamy 7 lat żeby działać artroskopowo po 40 r.ż. efekty juz nie sa takie spektakularne i wtedy ti już pozostaje opcja endo. Wiec w jednej chwili dostałam butem w twarz a w drugiej szanse ze mozna jeszcze cos robić by było lepiej:)


Jovi

Proszę wytłumacz mi jeszcze raz. Doktor Kamiński przyjmuje prywatnie w Sowmed? Tam mam się skierować na konsultacje i zapisać na ewentualny zabieg na NFZ? Doktor operuje w szpitalu w Puszczykowie?

Pozdrawiam
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pon 17 Lut, 2020   

elkapron napisa/a:
Cytat:
W Puszczykowie, gdzie artro biodra dr Kamiński wykonuje. Nie ma sytuacji, ze czegoś nie zrobi bo się to nie opłaca Jezeli jest potrzeba, to szyty jest obrąbek czy zakładana kotwica. W końcu zadowolony pacjent jest wizytówka lekarza!. Będąc na ierwszej wizycie po 2 minutach usłyszałam, ok mamy 7 lat żeby działać artroskopowo po 40 r.ż. efekty juz nie sa takie spektakularne i wtedy ti już pozostaje opcja endo. Wiec w jednej chwili dostałam butem w twarz a w drugiej szanse ze mozna jeszcze cos robić by było lepiej:)


Jovi

Proszę wytłumacz mi jeszcze raz. Doktor Kamiński przyjmuje prywatnie w Sowmed? Tam mam się skierować na konsultacje i zapisać na ewentualny zabieg na NFZ? Doktor operuje w szpitalu w Puszczykowie?

Pozdrawiam


Dr Kamiński w ramach NFZ wyknuje artroskopie w szpitalu w Puszczykowie. Ponieważ nie przyjmuje na NFZ nigdzie, jakoś trzeba sie do niego dostać. Więc ja korzystałam z usług jego z gabinetu w Sowmedzie. Na stronie znany lekarz sa chyba jeszcze dwie inne placówki, w których przyjmuje. To jest takie troche przegięcie, że idąc prywatnie tym samym skracasz sobie z deka wizytę i wskakujesz na zabiegi w ramach
NFZ. No ale cóż żyjemy w takim kraju, że trzeba się chwytać wszystkich metod. Dodam, że na wizytę warto mieć oczywiście wszystkie badania oraz świerze RTG zwykłe AP i osiowe:) AP czyli to na wznak wystawi skierowanie lekarz rodzinny a osiowe trzeba zrobić prywatnie. MRI tym razem nie miałam, bo po RTG i calokształcie choroby dr i tak musiał "wejść" kamerą do stawu .
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
KOTZŁODZI 


Status: Inne
Wiek: 31
Doczy: 05 Lis 2021
Posty: 5
Skd: Pabianice
Wysany: Pi 05 Lis, 2021   

Witam , widzę temat od dawna nie odświeżany.
Miał ktoś może naprawiany konflikt w szpitau w Kościanie? :-D
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 06 Lis, 2021   

Hej. 17 września 2021 dr Kamiński,który operuje teraz w Kościanie właśnie naprawił mi bioderko. Po raz kolejny dał mi komfort życia, którego dosyć dawno mi brakowało. To jest najlepszy specjalista na jakiego trafiłam w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jedną nogę norbil mi w grudniu 2019 gdzie po 3 tyg odstawiłam kule a po 2 miesiącach wróciłam do pracy. A teraz w sumie świeża.sprawa 2 tyg o kulach i od 2 listopada w pracy. Wiadomo, że szpagatów robić nie będę, ale zakres ruchów zadawalajacy, rower, rolki i moje ukochane góry to jest coś na czym mi zależało i teraz będzie komfortowo. Bardzonpolecam dr Kamińskiego zdaje się że tylko on robi artroskopię bioder w Kościanie jak nie na okolice. Osobiście złego słowa nie mogę powiedzieć, jako specjalista i jako człowiek do rozmowy choć przyznam, że jest specyficzny, ale dla mnie liczy się ręka, a tam gdzie dotknie dzieje się magia.
Przyznam że czekam te na arteo barku w jego wykonaniu i wiem, że będzie dobrze!
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Gowysp 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 24 Sty 2022
Posty: 1
Skd: Polska
Wysany: Pon 24 Sty, 2022   

Cześć,
Opiszę swój przypadek. Mam 31lat. Chodzę do fizjoterapeuty bo miałem rok temu artroskopie kolana i dalej razem pracujemy.
Ze względu na małe zakresy ruchu w biodrze fizjoterapeuta kazał mi zrobić rtg bioder. Na rtg wyszło, że mam konflikt w obu biodrach. Nigdy biodra mnie nie bolały. Udałem się do swojego ortopedy w celu zrobienia testów funkcjonalnych. W lewym biodrze wszystkie wyszły negatywnie. W prawym: słabsza siła zgięcia, test Fabir oraz test Elly w przywiedzeniu pozytywny. Nie miałem jakiegoś strasznego bólu w biodrze, raczej dyskomfort w trakcie tych testów i napinałem mimowolnie biodro żeby tylko nie pozwolić zrobić takiego ruchu. Dzień po tych testach czuję trochę pachwinę w prawym biodrze ale raczej nie głęboko tylko gdzieś na wierzchu.
Ortopeda powiedział żebym zastanowił się nad artroskopią biodra prawego. Mówił, że nie zrobienie artroskopii może spowodować konieczność wstawienia kiedyś endoprotezy, ale nie musi. Może też być tak, że będę żył całe życie z konfliktem i nie będę miał objawów. Generalnie jest to nie do przewidzenia, a jeśli robić artroskopie to jak najszybciej. Mówił, że ewentualna artroskopia to mój wybór i mnie nie będzie namawiał.
Czy jest sens w ogóle zastanawiać się nad artroskopią czy pracować z fizjo i póki nic nie boli to się nie zastanawiać. Czy ewentualnie robić jakiś rezonans czy nie ma to sensu?
Wiem ile dochodzi się do siebie po artroskopii na przykładzie kolana i ile wymaga to wysiłku więc poważnie mnie to zniechęca.
Zawsze byłem bardzo aktywny sportowo i nie zamierzam z tego rezygnować.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pon 24 Sty, 2022   

Każdy przypadek jest inny. Z doświadczenia pacjenta po e aartroskopiach bioder w tym ostatnia 17 września 2021 (2 raz ta sama noga - pierwszy raz Otwock 2009) każda artro była inna. Zanim miałam lewą nogę robiona 2 raz poszłam do ortopedy bo mnie właśnie lewa nogą ga bolała (bóle spoczynkowe) to ortopeda powiedział mi że halo halo robimy prawa nogę bo jest w gorszym stanie ! Byłam zdziwiona bo dolegliwości bólowe miałam z lewej nogi a prawa bolała przy dużym wysiłku ....dziś wiem że to była najlepsza decyzja a słowa" lepsze rokowania ma się , gdy trzeba sprzątać mniejszy bałagan " stały się prawdziwe! To że nie boli nie znaczy że coś nie wymaga naprawy i tak jest w każdej dziedzinie medycyny...jak zacznie boleć czasem nie ma co już ratować! Moje artroskopię odsuwają mnie od endoprotez....a że efekty tfu tfu są rewelacyjne (lewa noga udało się posprzątać bałagan sprzed lat i zrobić tak, że starczy na kilka lat).
Rehabilitacją czasem pewnych rzeczy się nie przeskoczy, ale wiem, że warto teraz pracować nad wzmacnianiem itd, że gdy przyjdzie czas by zrobić artro bądź sam zdecydujesz to będziesz miał solidne przygotowanie fizyczne!
Po pierwszej artro 2009 r. doszłam do siebie po 9miesiscsch na tyle, że nauczyłam się żyć z bólem. O kulach chodziłam ponad pół roku....
Po 2 artroskopii grudzień 2019, w lutym wróciłam do pracy (praca stojąca) a we wrześniu byłam na Śnieżce❤️
Teraz 3 artro 17.09.21 po tyg odstawiłam kule (uraz barku podczas zabiegu) 1 listopada wróciłam do pracy . Ta sama ręka robiła❤️ Kilka dni temu wróciłam z gór tym razem Szrenica i moje bioderka ❤️ (czasem zastanawiam się czy one kiedykolwiek były chore, nie chce zapeszyc! Ale zero dolegliwości bólowych nawet po kilkunastu km w trudnych warunkach!) Jedyny ból jaki ostatnio odczuwam i nie jest związany z wysiłkiem to kłucie bądź prąd w pachwinie box na grzebieniu talerza biodrowego....kilka tyg temu źle zrotowalam nogę i poczułam że tos mi jakby się rozerwało w pachwinie przeszyło prądem stanąć na nogę nie mogłam i teraz.sobienod czasu do czasu pobolewa. Pewnie będę.musiala przedyskutować tę sprawę z fizjo (przygotowuje bark do zabiegu). Dodam, że moja rehabilitacja po artro bioder.to był głównie basen i normalna aktywność życiową rower plus rolki i góry, góry , góry!
Jak coś polecam się na przyszłość!
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
marcin93 


Status: Przed
Wiek: 31
Doczy: 21 Mar 2022
Posty: 30
Skd: Nisko
Wysany: Pon 21 Mar, 2022   

Za niewiele ponad tydzień mam mieć operowany konflikt. Odkąd przestałem robić przysiady noga właściwie nie boli. Jedynie brak rotacji wewnętrznej, zakresy ruchu są po prostu małe. Rok temu w maju podczas diagnozy miałem jakieś 18mm zwapnienia. Na facebookowych grupach od endo generalnie są opinie, że to nie ma sensu, że to tylko strata czasu a za chwilę i tak trzeba wstawiać protezę... co o tym myślicie? Sam fakt operacji zatrzyma wycieranie się o siebie kości to przecież musi to mieć sens. Nawet mimo jakiegoś bólu to jednak swój staw.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.