Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Dwie opinie artro może ktoś pomoze
Dorota89 
Dorota89


Status: Przed
Wiek: 34
Doczya: 14 Sty 2021
Posty: 4
Skd: Krasnii
Wysany: Czw 14 Sty, 2021   Dwie opinie artro może ktoś pomoze

yta u dr mazka skończona fatalnie - mój stan fatalny konflikt panewkowo udowy , mam 31 lat a tragedia , nie robić fizjo bo nie ponoze zaszkodzi i tylko prywatna operacja u niego bo na NFZ nie robi . Wyszłam ze łzami w oczach .
Druga wizyta u dr Marcina gruba , obejrzał zbadał konflikt mówi ze jeg bardzo delikatny charzastki bie zmienione jedynie mam torbielki która jedna trzeźwa usunąć i będzie Ok( tylko ta opinia z dr mazakiem
Wspólna ) powiedział ze puki co daje rehabilitacje z jakimiś jonami i kinecos tam hehe injak mi to nie pomoże zapisze mnie na artro ( ale zelka się Ok 1,5-2 lat) co dr powiedział ze u mnie wogle narazie by nie robił chyba ze naprawdę będzie bolec .
Ogólnie byłam w szoku myslam ze naprawdę tragedia ze mną . A ten lekarz aby spojrzał na mnie i zapytał ile powiedział mi Mazek .... także chyba samo przez się mówi .
Ogólnie bolało mnie bioro tzn kulo w pachwinie 2 mc w ciągu roku . Ruchomość pełna . Może ktoś miał
Artro u dr gruba ? Lub powiedzcie czy to w znieczuleniu ogólnym nie robią bo dr powiedział ze w Otwocku nie a ja strasznie zesrana po porodzie bo miałam w kręgosłup znieczulenie 2 razy się wbijali i potem strasznie mnie bolało do fizjo chodziłam co trochę z tym bólem . Nie chce drugi raz takiego znieczulenia [/quote]
_________________
Dorota
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Czw 14 Sty, 2021   

Na początek zrób podstawowe padania czyli rezonans magnetyczny i tomograf 3D z możliwością modelowania obrazu. Obie rzeczy możesz zrobić na NFZ, bez tego nie chodź po lekarzach. Możesz później wrzucić na forum opis badań, jest tu kilku weteranów po artroskopii 😊

Jeśli biodro boli Cię 2 miesiące w roku i masz zakresy to nie jest źle, więc się nie przejmuj tym zbytnio.
Nie pchaj się pod nóż, jeśli nie jest w 100% pewne, że jest to konieczne i przyśnienie zamierzony efekt.
Nie zawsze FAI jest przyczyną bólu ! Jedni mają FAI i o tym nie widzą bo ich nic nie boli, inni nie mają FAI a bolą ich biodra.

Rehabilitacja jest wskazana tzn ćwiczenia i manualna, na pewno pomoże. Fizjoterapeuta będzie potrzebował wyników badań o których napisałem na początku, dzięki temu będzie wiedział co może z Tobą robić, żeby Ci nie zaszkodzić. Nie myśl kategoriami zrobię artro nie będę potrzebowała rehabilitacji, po artro przez co najmniej pół roku będziesz musiała się rehabilitować, o ile wszystko się uda.

Technika operacyjna wymusza znieczulenie ogólne, ponieważ muszą podać Ci środek zwiotczający żeby móc swobodnie operować staw. Do tego podaje się znieczulenie w kręgosłup, ale tego nie musisz się obawiać, ponieważ zawsze możesz wybrać podpajęczynówkowe, do porodu miałaś pewnie zewnątrzoponowe. Nawet jeśli ktoś nie preferuje zestawu jaki ja miałem, i operuje na znieczuleniu „w kręgosłup” to możesz wybrać podpajęczynówkowe, którego podania nie poczujesz, sam miałem 2 razy i nigdy nie zauważyłem momentu ukucia, anestezjolog tłumaczył to tym, że używa się wyjątkowo cienkiej igiełki.
Jeśli chodzi o Jacka Mazka, to robi artro fachowo i nie można mu zarzucić braku umiejętności, czym innym jest jego dość trudny charakter 😊 ale Mazek jest najlepszym specjalistą od bioder, zrobił ich tysiące. Nie skreślaj go jako operatora, i nie napalaj się na NFZ. To co może zrobić np. Mazek, inny nie zrobi na NFZ z powodów refundacji zabiegu. Więc trzeba wiedzieć co ewentualnie mają zrobić w biodrze i np. upewnić się, że na NFZ też to zrobią.

Będąc na Twoim miejscu, jeśli miałbym MRI i TK 3D(bez tego szkoda czasu i pieniędzy na konsultacje), skonsultowałbym jeszcze sprawę u dwóch różnych operatorów, na zasadzie, że nie wiesz, nie jesteś przekonana, co oni na to itd., na spokojnie, to nie jest nagły przypadek wymagający operacji na CITO.

Mogę Ci polecić do konsultacji Michała Drwięgę, niektóre rzeczy, których nie omówisz na konsultacji, możesz dopytać drogą mailową lub dosłać mu ewentualne wyniki badań, moja konsultacja trwała 1h, naprawdę można z nim pogadać.

Masz pytania pisz śmiało, może coś podpowiemy ;-)
 
     
Dorota89 
Dorota89


Status: Przed
Wiek: 34
Doczya: 14 Sty 2021
Posty: 4
Skd: Krasnii
Wysany: Czw 14 Sty, 2021   

Hej mialam rezonans i rtg . Mazek tylko prywatnie robi teraz mnie nie stać wywalić 20 tys . Dr gruby bardzo przypadł mi do gustu i chyba po fizjo która mi zalecił pojadę jescze raz do niego . Mazek stwierdził ze tylko arto mi pomoże .
Może i tak ale gruba powiedział ze ja mam pozatek fai nie uszkodzony chrząstka i kość mam tyllko w kości torbiel na granicy głowy intonpowoduje ból . To samo stwrdzili ci dwaj ze trzeba ja usunąć i będzie Ok . Do mazka w Kielcach mam skierowanie ale nawet na zabiegi nie przyjmują puki co zapisy tez nie . W czerwcu kończy im się refundacja na arto i nie wiedza czy podpiszą nowa . Gruba tez robi artro i nawet u małych dzieci . Pewnie mazek lepszy ale po mazku aż musilam brać leki na uspokojenie bo myslam ze ze mną taka tragedia .
Gruba mówił ze artro w Otwocku bie na śpiąco :-x :shock: a ja zesrana taka jestsemm ze sobie nie wyobrażam dwie godziny leżeć i być świadoma tego

Dodać ze biodro balowało mnie 2 mc w ciągu roku po badaniu mazka zaczęło teraz mnie bolec znowu
_________________
Dorota
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Pi 15 Sty, 2021   

Dr Mazek dość ostro testuje biodro wedle mojej opinii, też mnie bolało ;) . Druga sprawa psychicznie dobiła Cię jego opinia, to i biodro mocniej zaczęło boleć. Na spokojnie podejmuj decyzję, konsultuj, sprawdzaj.
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 27
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Pon 18 Sty, 2021   

Dorota89, mnie operował właśnie dr Gruba w Otwocku. Znieczulenie faktycznie w kręgosłup. A co do efektów? Ciężko stwierdzić, rotacja wewnętrzna mi się polepszyła z 0st do 40st, ale generalnie po artroskopii biodro nadal jest w fatalnym stanie i boli przy zakresach. Ale moje biodro było na prawde zdewastowane przez konflikt.
Ostatnio byłem u innego lekarza w sprawie kolana i mówił, że słyszął w w Otwocku jest jakiś super lekarz co robi dobrze artoskopię bioder. Nie pamietał nazwiska, ale z moich doświadczeń z Otwocka to na pewno chodziło u właśnie o dr Grube.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.