Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Nie 13 Gru, 2020
Jaś Mela. Co mu wolno a co nie?
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   Jaś Mela. Co mu wolno a co nie?

Jest taki facet jak Jaś Mela. Zdobykl2 bieguny a jako 13 latek zostal porazony pradem i amputowano mu podudzie... nie ma chyba tez reki. Mam pytanie czy jemu wolno dzwigadz? Czy jemu wolno mniej rzeczy robic od osob ktore maja schorzenia bioder i nie moga dzwigac. Gosciu orzenil sie i ma corke wiec skoro my jestesmy kalekami a jemu sie udalo to i moze nam tez wolno...?
 
     
owalter 



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 36
Doczya: 23 Gru 2020
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 23 Gru, 2020   

Jest to osoba do której każdy człowiek podchodzi z ogromnym szacunkiem.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 05 Sty, 2021   Re: Jaś Mela. Co mu wolno a co nie?

Paweł007 napisa/a:
...wiec skoro my jestesmy kalekami a jemu sie udalo to i moze nam tez wolno...?


a kto Ci wmówił, że jesteś kaleką?

kaleka to człowiek użalający się nad sobą, wymuszający na innych pomoc, chcący być zawsze w centrum uwagi wykorzystując swoje ułomności.

kaleką stajemy się w głowach nie na ciele.

przeczytaj o gościu Nicholas James Vujicic, który urodził się bez kończyn i to nie przeszkadza mu w normalnym życiu. prawda - musi mieć wiele rzeczy dostosowanych do siebie, ale nie czuje się kaleką i nie chce być postrzegany jako kaleka. jest w pełni samodzielny, zarabia na siebie i rodzinę.

poza tym nie można żyć cudzym życiem, Mela ożenił się, ja nie muszę zrobiłem to ponad 30 lat temu, on zdobył bieguny, ja gram w siatkówkę.

rób to co Ci odpowiada i to co sprawia Ci satysfakcję (no może nie tak jak Hannibal Lecter) i nie oglądaj się na innych.
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Wto 05 Sty, 2021   Re: Jaś Mela. Co mu wolno a co nie?

Cyryl napisa/a:
Paweł007 napisa/a:
...wiec skoro my jestesmy kalekami a jemu sie udalo to i moze nam tez wolno...?


a kto Ci wmówił, że jesteś kaleką?

kaleka to człowiek użalający się nad sobą, wymuszający na innych pomoc, chcący być zawsze w centrum uwagi wykorzystując swoje ułomności.

kaleką stajemy się w głowach nie na ciele.

przeczytaj o gościu Nicholas James Vujicic, który urodził się bez kończyn i to nie przeszkadza mu w normalnym życiu. prawda - musi mieć wiele rzeczy dostosowanych do siebie, ale nie czuje się kaleką i nie chce być postrzegany jako kaleka. jest w pełni samodzielny, zarabia na siebie i rodzinę.

poza tym nie można żyć cudzym życiem, Mela ożenił się, ja nie muszę zrobiłem to ponad 30 lat temu, on zdobył bieguny, ja gram w siatkówkę.

rób to co Ci odpowiada i to co sprawia Ci satysfakcję (no może nie tak jak Hannibal Lecter) i nie oglądaj się na innych.


A czy ten Vujicic ma zone i dzieci???
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 05 Sty, 2021   

co prawda dzisiaj są nowoczesne czasy, ale ma żonę i to płci odmiennej oraz chyba trójkę dzieci.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.