Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
_Coda_ 


Status: Przed
Wiek: 54
Doczya: 03 Lis 2020
Posty: 2
Skd: Kluczbork
Wysany: Czw 05 Lis, 2020   

Witajcie
Jestem nowa tutaj i całkowicie zielona. Od lipca mam problem z biodrem. Chrupocze i coś klika w czasie chodzenia. Pojawił się ból pośladka i uda. Wieczorem po dniu chodzenia bardzo dotkliwy. Byłam o ortopedy ale zalecił tylko buty na lekkim koturnie. Jestem z małej mieściny i teraz w dobie pandemii będzie kiepsko. Poza tym mam jedną krótszą nogę i skrzywienie w odcinku lędźwiowym to od urodzenia. Teraz doszło biodro. Gdzie znaleźć dobrego diagnostę? Jestem z opolszczyzny.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 11 Lis, 2020   

Coda, przejrzyj dział ogólny temat coś mnie boli i dział o rehabilitacji temat o krótszej nodze. Na początek tam znajdziesz najwięcej pomocnych informacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
_Coda_ 


Status: Przed
Wiek: 54
Doczya: 03 Lis 2020
Posty: 2
Skd: Kluczbork
Wysany: Sob 21 Lis, 2020   

Aga możesz podać mi link do działu rehabilitacja temat o krótszej nodze? Słabo poruszam się po forum. Byłam u ortopedy dał mi zastrzyk w staw z kwasu hialuronowego. Ostrzyknął staw dwóch miejscach w jednym nie bolało nic w drugim zapiszczałam. Zapisał leki na odbudowę chrząstki i lek przeciwbólowy. Poprawa była może na tydzień. W przyszłym tygodniu jadę do Sport Kliniki w Żorach. Nie wiem co tam doradzą. Robiłam RTG i z nim poszłam do ortopedy. Wymądrzał się ale nie wspomniał ze to zwyrodnienie. Jestem bezradna a ból daje do wiwatu. Biorę skudexe ona mi pomaga, ale po dniu kiedy troszkę pochodzę wieczór jest okrutny.Póki co poproszę o link z tym dziełem o krótszej nodze i rehabilitacji.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 21 Lis, 2020   

_Coda_, http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=1050

proszę bardzo :)
 
     
Andrzej1 


Status: Przed
Doczy: 01 Sty 2021
Posty: 1
Skd: Śląskie
Wysany: Pi 01 Sty, 2021   

Witam
Mam na imię Andrzej. Jestem nowy na forum.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sob 02 Sty, 2021   

Andrzej1 witaj na forum. Czytaj, pytaj, pisz :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Witek 


Status: Inne operacje
Doczy: 05 Gru 2020
Posty: 1
Skd: Świętokrzyskie
Wysany: Czw 14 Sty, 2021   Re: Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)

Cześć! Jestem Witek.
Obecnie mam 17 lat, za chwilę 18. Pochodzę i mieszkam w województwie świętokrzyskim.
Na forum jestem totalnie świeży więc w sumie nie bardzo się orientuję.
We wczesnym dzieciństwie mialem nieprzyjemność przejść przez chorobę Perthesa.... Niby została wyleczona ale później trochę zostało to zaniedbane no i obawiam się nawrotu...Przed jakimkolwiek lekarzem pomyślałem żeby napisać na tym forum co nie co, może czegoś się dowiem, może moje obawy są mylne albo cokolwiek.. No i przy okazji pisząc w tym konkretnym wątku chciałem spytać, który dział by pasował do wstawienia takiego wpisu? Za wszelkie wskazówki wielkie dzięki ^^
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 15 Sty, 2021   

Witek napisa/a:
Cześć! Jestem Witek.


witaj na Forum :)
bardzo fajnie, że chcesz się podzielić swoją historią :)
możesz napisać tutaj Choroby dzieci - historie

albo tutaj Inne choroby stawu biodrowego - historie
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Wto 19 Sty, 2021   

Witam wszystkich serdecznie, nazywam się Justyna i w tym roku skończę 34 lata :) Jestem pedagogiem szkolnym i pochodzę z miejscowości w woj. zachodniopomorskim, 20 km morza.
Od jakichś 15, 16 lat jestem entuzjastką ćwiczeń (fitness, wzmacniające, rower itp.)
Lewe biodro zaczęło mnie boleć jakieś 7 lat, niestety zostało to zbagatelizowane przez ortopedę (rada - nie ćwiczyć, rehabilitować, diagnozy żadnej). Zdiagnozowano mnie prawie 2 lata temu kiedy już było bardzo źle (ciągły ból, słaba rotacja w stawie) - konflikt udowo-panewkowy, zwyrodnienie. 1,5 roku temu miałam artroskopię tego biodra, niestety po niej jest jeszcze gorzej. Szukałam innego lekarza, aż znalazłam w Warszawie (z polecenia). Niestety pomoże mi tylko proteza. Operację miałam mieć w październiku 2020, ale niestety odwołano ją przez pandemię. Na szczęście mam już nowy termin - 27.01, czyli już niedługo :shock: nie ukrywam, że bardzo się stresuję, ale cały czas czytam różne tematy i Wasze wypowiedzi i jestem dobrej myśli :-) Na pewno będzie lepiej niż jest teraz. Marzeniem jest wrócić do intensywniejszego sportu, no ale zobaczymy na ile mi endo pozwoli.
W niedalekiej przyszłości czeka mnie, póki co, artroskopia drugiego biodra, bo mam tam jakieś torbiele.

Pozdrawiam i trzymajcie kciuki :->
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Trzymamy kciuki! Nie jest łatwo niestety, jak nas dopada, ale finalnie wszystko się uda. Tylko niestety trzeba trochę powalczyć.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Justyna3003, witaj na Forum :)
Justyna3003 napisa/a:
wypowiedzi i jestem dobrej myśli
mam nadzieję, że takie dobre myśli będą cały czas z Tobą :)
trzymam mocno kciuki i czekam na dalsze wieści :)
 
     
PaulinaLieder 
Paulina1986


Status: Endo x 1
Wiek: 37
Doczya: 21 Sty 2021
Posty: 3
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 21 Sty, 2021   

Hej hej, witam wszystkich :) Paulina melduje się na forum :) Mam 34 lata, mieszkam w Szczecinie, jestem masażystką a dzisiaj mija tydzień od operacji wszczepienia endoprotezy lewego biodra:D Problemy od dzieciństwa - wrodzona dysplazja stawu biodrowego już za bardzo dawała popalić.
Mam dwuletnią córkę, która teraz bardzo mi pomaga i jest przedłużeniem moich rąk ;)
Mam nadzieję, że szybko dojdę do siebie i wrócę do pracy :) Moi klienci już nie mogą się doczekać :D
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Pi 22 Sty, 2021   

PaulinaLieder napisa/a:
Hej hej, witam wszystkich :) Paulina melduje się na forum :) Mam 34 lata, mieszkam w Szczecinie, jestem masażystką a dzisiaj mija tydzień od operacji wszczepienia endoprotezy lewego biodra:D Problemy od dzieciństwa - wrodzona dysplazja stawu biodrowego już za bardzo dawała popalić.
Mam dwuletnią córkę, która teraz bardzo mi pomaga i jest przedłużeniem moich rąk ;)
Mam nadzieję, że szybko dojdę do siebie i wrócę do pracy :) Moi klienci już nie mogą się doczekać :D


Hej Paulina! Super, że już po :) Ja mieszkam 100 km od Szczecina w stronę morza :) jestem pełna podziwu, że dajesz radę z córką! Naprawdę tak dobrze, że jest po operacji? Ja mam 9,5 letniego syna i na pierwszy tydzień, dwa daję go do mamy (przede wszystkim chodzi o zawożenie do szkoły), ale też myślałam, że nie dam razy obiadu ugotować itp.
Napisz proszę, kto robił Ci operacje? Byłam u dr Karaczuna, ale jeśli chodzi o biodra to wysłał mnie do innego lekarza, który jego zdaniem jest specjalistą w tej dziedzinie - do dr Mazka (Warszawa).
Pozdrawiam i szybkiego powrotu do sprawności :->
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 22 Sty, 2021   

PaulinaLieder, witaj na Forum :)
PaulinaLieder napisa/a:
Mam nadzieję, że szybko dojdę do siebie i wrócę do pracy :)
trzymam mocno kciuki :) koniecznie daj znać, co u Ciebie :)
możesz też napisać swoją historię w dziale do tego przeznaczonym :)
 
     
PaulinaLieder 
Paulina1986


Status: Endo x 1
Wiek: 37
Doczya: 21 Sty 2021
Posty: 3
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 22 Sty, 2021   

Cytat:
Justyna3003 napisa/a:
Napisz proszę, kto robił Ci operacje? Byłam u dr Karaczuna, ale jeśli chodzi o biodra to wysłał mnie do innego lekarza, który jego zdaniem jest specjalistą w tej dziedzinie - do dr Mazka (Warszawa).


I córcia i mąż bardzo mi pomagają więc no ... szczęściara ze mnie ;)

Operację robił mi dr Roszkowski Dariusz, ordynator oddziału ortopedii w szpitalu w Zdunowie. On też asystował przy mojej operacji 30 lat temu razem ze szczecińską sławą profesorem Żukiem, więc w sumie historia zatoczyła koło i spotkaliśmy się ponownie ;)

No, ogólnie jest lepiej niż się spodziewałam. W grudniu już było mi bardzo ciężko chodzić - bez tabletek nie dawałam rady a miałam jeszcze otorbioną głowę kości udowej, więc było nie za ciekawie ...
Teraz jedynie doskwierają mi szwy, puchnie mi trochę kostka i mam różnicę w długości kończyn, ale tu kłania się dobra rehabilitacja, poprawne ustawienie miednicy itp.
Więc trochę pracy mnie czeka :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.