Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
jurg 
J61


Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 11 Cze 2020
Posty: 2
Skd: Płock
Wysany: Sob 13 Cze, 2020   

kinga napisa/a:
jurg, witaj Ula :)
No niestety upadki bywają niefajne.
Ze mną na ortopedii leżała pani, która robiła porządki przed Wielkanocą i skończyła upadkiem ze stołka i paskudnym złamaniem barku.

Z endoprotezą można prowadzić normalne życie :)



:-) :-) :-)
 
     
CookyPuss 



Status: Kapo x 2
Wiek: 37
Doczy: 24 Cze 2020
Posty: 1
Skd: Wroclaw
Wysany: Sro 24 Cze, 2020   

Wczoraj spadłem ze schodów i miałem otwarte złamanie nogi. Stracił przytomność. Czy to na ogół normalne?

Teraz w traumatologii zostaną poddani operacji.







Edit od moderatora: usunięto w podpisie link do reklamy. Regulamin się kłania :)
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Sro 24 Cze, 2020, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
Michał77 


Status: Inne operacje
Doczy: 29 Lip 2020
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 29 Lip, 2020   

Dzień dobry. Jestem Michał, po czterdziestce. W latach 90. miałem przeprowadzoną osteotomię i naprawę lewego biodra. W październiku będę miał w szpitalu na Szaserów operację prawego i endoprotezę. Miło mi poznać forumowiczów.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 29 Lip, 2020   

Michał77, witaj na Forum :)
 
     
Forsecoo 


Status: Inne operacje
Doczy: 02 Sie 2020
Posty: 2
Skd: Podlaskie
Wysany: Nie 02 Sie, 2020   

Witam. Tomek 30 lat, jestem po operacji złamania panewki z przesunięciem.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 02 Sie, 2020   

Forsecoo, witaj na Forum :)
 
     
anulaanuluj 
po artro, przed endo


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczya: 15 Lip 2020
Posty: 4
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 07 Sie, 2020   

Hej, jestem Ania , jestem po artroskopii i przed endoprotezą , ale jeszcze szukam alternatyw z dr. Robertem Śmigielskim , może ktoś o nim słyszał i ma jakieś doświadczenie?
 
     
Iksińska 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 15 Sty 2017
Posty: 1
Skd: Kamień Pomorski
Wysany: Pon 10 Sie, 2020   

Cześć,

szukam godnego polecenia specjalisty od bioder z rejonu najlepiej woj.zachodniopomorskiego.

Moja "sytuacja biodrowa" po krótce: stan po chorobie Perthesa, nieleczony ( za póżna diagnoza ). Od około 3 miesięcy codziennie odczuwam ostry ból kolana, rzadziej biodra, za to pogorszyła się jego ruchomość. Z tego powodu musiałam mocno ograniczyć nawet krótkie spacery, nie wspominając już o obowiązkach domowych czy przy małym dziecku. Nie wiem czy czeka mnie operacja wymiany biodra ( tak mi mówiono kiedy jeszcze byłam nastolatką, że w przyszłości tylko to mnie czeka ) ale może 20 lat póżniej istnieje jakaś alternatywa. Dlatego szukam lekarza do dalszej diagnostyki. Może jesteście w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam,

Kamila
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 10 Sie, 2020   

Iksińska, witaj na Forum :)
Tutaj http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=8 znajdziesz polecanych lekarzy :)

Czy próbowałaś konsultacji z fizjoterapeutą? To pomaga. I to bardzo.
 
     
Eliska 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczya: 16 Pa 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 21 Sie, 2020   

Cześć,
ja Was podglądam co jakiś czas od paru lat ale teraz mam już poważny powód ,żeby czytać dokładniej ;) Na początku września mam być wezwana na operację biodra metodą Ganza do Otwocka, do dr. Sionka (jeśli oczywiście wszystko pojdzie ok). Przestraszliwie sie boję ;) Czytam powoli co i jak, ale mam poczucie ze i tak jestem nieprzygotowana ;) Martwię się też trochę ż enie ma odwiedzin, ze pandemia itp- czy ktoś teraz był w szpitalu i wie, co i jak? Czy jak czegoś zabraknie to jakóś można przekazać i też jakoś się zobaczyć z bliskimi itp? Pozdrawiam wszystkich!
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 21 Sie, 2020   

Eliska, witaj ponownie :)
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Pi 21 Sie, 2020   

Cześć, byłam w szpitalu prawie dwa miesiące temu na operacji Ganza. To prawda, że nie ma odwiedzin, ale odział IB znajduje się na parterze, więc Twoi bliscy mogą Tobie przez okno wszystko podać :) Jeżeli chodzi o brak odwiedzin to ja osobiście uważam to za bardzo duży plus, ponieważ przez pierwsze dwie - trzy doby nie jest się w stanie wstać do łazienki i trzeba wypróżniać się do basenu. To jest bardzo krępujące i czasami ciężko się przemóc, ja musiałam na słuchawkach włączać sobie odgłosy wodospadu inaczej nie byłam wstanie zrobić siku. Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie robienia siku przy odwiedzających.

Mam jeszcze dla Ciebie małą radę dotyczącą sikania, lepiej się przemóc, ponieważ jeżeli nie uda Ci się siusiać do basenu to pielęgniarski będą musiały Cię zacewnikować, a to jest strasznie bolesne w szczególności jeżeli ma się pełny pęcherz. Janda z koleżanek na sali nie dała rady i nacierpiała się okropnie.. nie będę wdawać się w szczegóły.

Jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu to aktualnie, starają się wypisać jak najszybciej ze szpitala. Mnie i jeszcze jedną koleżankę z sali wypisali po 3 dniach. Nie umiałyśmy praktycznie chodzić, a ja byłam w tak złym stanie, że fizjoterapeuta dowiózł mnie na wózku inwalidzkim do schodów, pokazał jak chodzić i to byłoby na tyle. Ledwo doczłapałam się do samochodu.
Polecam przeczytać temat dotyczący co zabrać do szpitala, znajdziesz tam naprawdę dużo fajnych gadżetów, które warto mieć.
Trzymam za Ciebie kciuki!
 
     
Umpladumpla 
Umpladumpla


Status: Przed
Wiek: 39
Doczy: 26 Sie 2020
Posty: 2
Skd: Elbląg
Wysany: Sro 26 Sie, 2020   

Witam wszystkich.
Nazywam się Marcin mam 36 lat i od niedawna zdiagnozowaną postępującą degradację stawów biodrowych na tle FAI typu Cam z ścienczeniem chrząstki stawów biodrowych 😕 Z zawodu jestem listonoszem na razie zwyrodnienie za mocno nie przeszkadza mi w życiu prywatnym jak i zawodowym, ciekawe jak długo taki stan się jeszcze utrzyma.
Pozdrawiam
 
     
Joanna Wawa 
Joanna Wawa


Status: Endo x 1
Doczya: 02 Lis 2020
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 03 Lis, 2020   

Cześć,
Ze zmianami zwyrodnieniowymi biodra walczę od 35 roku życia.
Zdiagnozowano FAI, CAM, i coś tam jeszcze :->
Kilka lat temu miałam operację nr. 1. czyli artroskopię biodra, u jednego z najlepszych Dr w Polsce. Na długo jednak nie pomogło. W tym roku miałam operację nr. 2 - wymieniłam biodro na nowe :)
Wiele lat starałam się za wszelką cenę nie dopuścić do endo, bo lekarze twierdzili że za młoda jestem na protezę. Wiem więc bardzo dużo o rehabilitacji oraz o metodach odraczających wymianę stawu.
Mam też sporo doświadczenia zebranego po obu operacjach /książkę można napisać, tylko po co?/
Jeśli mogę swoim doświadczeniem komuś pomóc, to pytajcie proszę :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich dzielnych bioderkowców!
Joanna
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 03 Lis, 2020   

Joanna Wawa, witaj na Forum :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.