Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania dotycz. Ganza
Torcia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 02 Maj 2019
Posty: 9
Skd: Wejherowo
Wysany: Pi 04 Pa, 2019   

Cześć wszystkim jestem 6 tygodni po Ganzu. Operacja była na koniec sierpnia tego roku. Pierwsze dwa tygodnie były straszne ale teraz jest super nic mnie nie boli i od paru dni chodzę po domu bez kul. Jest naprawdę dobrze tylko boję się czy to wszystko nie za szybko(próba chodzenia bez kul). Wizytę kontrolną w Otwocku mam za dwa tygodnie. Czy ktoś z Was też tak szybko wracał do zdrowia.
_________________
Asia
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 16 Pa, 2019   

Torcia, BEZ KUL???? Wiesz, nie wiem jak chodzisz, nie znam Twojego przypadku, ale rzucenie kul po 6 tygodniach od Ganza to bardzo szybko.
To że możesz obciążać kończynę nie znaczy że po pierwsze możesz to robić w 100%, a po drugie: pytanie o Twój wzorzec chodu. Czy Twój terapeuta powiedział Ci że chodząc w ten sposób w jaki chodzisz nie zrobisz sobie krzywdy w kolano/drugie biodro/kręgosłup, albo czy nie utrwalasz nieprawidłowego wzorca... powiem szczerze, że to bardzo szybkie tempo, niepokojąco szybkie... ale może jesteś mistrzem świata i zasuwasz jak miło ;)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Torcia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 02 Maj 2019
Posty: 9
Skd: Wejherowo
Wysany: Pi 18 Pa, 2019   

Witam , bez kul chodzę trochę po domu kontrolując chodzenie ale muszę przyznać nie jest to proste. Dłuższe dystanse robię tylko z kulami. Wiem że muszę być ostrożna bo nawet fizjoterapeuta kazał mi zwolnić tempo.Dziekuje za zainteresowanie. Dla ta operacja(moją pierwszą w życiu) to był duży szok, że nie mogę wszystkiego sama robić:). Więc jak tak szybko zaczęłam wracać do formy to myślałam że zaraz będę biegać o własnych nogach(Bez kul). A tu trzeba trochę zwolnić.
_________________
Asia
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 21 Pa, 2019   

Torcia, tak :) Koniecznie zwolnij ;) Nie trzeba pobijać wszystkich rekordów świata, a już na pewno rekordów kosztem zdrowia. Czasem jak się biegnie za szybko to potem trzeba wracać kawał drogi z powrotem i poprawiać błędy... zupełnie nieopłacalne ;)

Pozdrawiam i powodzenia
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Torcia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 02 Maj 2019
Posty: 9
Skd: Wejherowo
Wysany: Pon 21 Pa, 2019   

Mimo wszystko jest dobrze .Właśnie wróciłam z Otwocka. Kontrol przebiegła pomyślnie lekarz też powiedział żebym jeszcze poczekala z odstawieniem kul choć ruchomośc w stawie mam dobrą. Jeszcze problemem jest mięsień i czucie które wraca powoli. Dostałam zielone światło na intensywne ćwiczenia i za 4 tygodnie mogę zacząć obciążać operowana noga.
_________________
Asia
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 23 Pa, 2019   

Torcia, gratki! :) Ale pamiętaj jeszcze o jednym: żeby odstawić kule potrzebujesz 2 zielonych świateł. Jednego od lekarza, gdy stwierdzi, że zrost kostny jest dostateczny i wszystko jest ok, a drugiego od Twojego fizjoterapeuty, który musi potwierdzić że Twój wzorzec chodu jest dostatecznie dobry, abyś nie robiła sobie krzywdy w kolanie czy drugim biodrze źle obciążając kończyny.
Trzymaj się ciepło!!! :-D
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Pon 09 Mar, 2020   

Mam pytanko do osób po osteotomii, po jakim czasie po operacji mogliście się schylać, żeby na przykład podnieść coś z podłogi? :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 11 Mar, 2020   

Zbyt dawno to było, nie pamietam. Ale na ile się da można kucnąć lub pomoc sobie chwytakiem.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Czw 12 Mar, 2020   

A noga do tyłu? Mnie osobiście najbardziej po operacji przydawał się chwytak
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Czw 12 Mar, 2020   

Pytałam o schylanie się w kontekście mojej pracy, ponieważ niestety dość dużo mam w niej ruchu i własnie schylania się po dokumenty w szufladach. Zastanawiam się czy po tych 3 miesiącach jak już mi się skończy zwolnienie czy nie będę miała problemów z powrotem do pracy. Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Sob 25 Kwi, 2020   

Wrocilem do pracy, po 3,5 miesiąca. Praca moja wymaga i schylania się przysiadu i roznego rodzaju ruchu i dłuższego przebywania w ruchu. Po powrocie zero ograniczeń, praca nie stwarza żadnego problemu, a nawet jest dużo przyjemniejsza bi bez bólu ;-) Życzę zdrowia i pozdrawiam
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Wto 28 Kwi, 2020   

Kaptur dzięki za odpowiedź :)
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 02 Cze, 2020   

Kochani, czy na oddziale w Otwocku jest podwyższana ubikacja, czy trzeba zabrać swoją nakładkę?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.