Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 08 Gru, 2019   

Dla ludzi którzy mają wątpliwości co do endo zapraszam na mój profil na Facebooku Marek Baranowski Hilkenbrook. Chętnie mogę pogadać też na, mesenger.
 
     
Krzysiu 
Krzysiu


Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 23 Gru 2019
Posty: 2
Skd: Konstancin
Wysany: Pon 23 Gru, 2019   Obrąbek stawu biodrowego

Wiatm, nazywam się Krzysiek i mam 40 lat. Od niecałych dwóch lat borykam sie z uszkodzonym obrąbkiem stawu biodrowego do tego dochodzi konflik udowo panewkowy. Jedni lekarze mówią żeby wymieniac bioderko inni znowu że nie ze sam staw nie jest zniszczony. Prosze o porade.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Wto 24 Gru, 2019   

A artroskopia?
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Wto 31 Gru, 2019   

Witamy!

Krzysiu i tu cały paradoks, żeby to dokładnie zbadać ocenić idp. Mało osób, wyjazdy, dużo środków a i tak nic nie wiadomo do końca (często).
 
     
Wamo 


Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczy: 06 Sty 2020
Posty: 1
Skd: KCH
Wysany: Pon 06 Sty, 2020   

Dobry wieczór!

Jestem Wamo i niech na chwilę obecną tak pozostanie. Kocham muzykę prog-rockową, snookera, fotografię oraz piękne widoki. Nie ufam ludziom z zasady więc za dużo tu nie napiszę licząc się ze zrozumieniem. Nie zamierzam wstępnie pytać o to co mnie nurtuje - przewertuję forum - jak czegoś nie znajdę to zapytam. Z mojej strony, tak na koniec żeby nie było to mam niepełne 35 lat, czekam na operację prawego stawu biodrowego i jestem tym nieco przerażony. Nieco jest tutaj nad wyraz słabym przykładem, zatem Dzień Dobry Państwu.
 
     
Kreskaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 60
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 22
Skd: Lubuskie
Wysany: Wto 07 Sty, 2020   

Dzień dobry
_________________
Kreskaa
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 07 Sty, 2020   

Wamo, witaj na Forum :)
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 07 Sty, 2020   

Krzysiu, ewentualna wymiana stawu to już gruba ingerencja.
Najpierw zorientuj się czy w stawie zaszły już zmiany zwyrodnieniowe. Jeśli nie, to nie kwalifikujesz się na endo i wiele jeszcze dróg przed Tobą ;)
Jeżeli masz już zmiany zwyrodnieniowe to ważnym rozgraniczeniem dla Ciebie będzie czy ból jaki masz pochodzi z obrąbka, zmian zwyrodnieniowych czy tkanek miękkich przeciążonych źle działającym stawem. I w zależności od tego decydować się najpierw na artroskopię czy najpierw na rehabilitację, a potem na artroskopię. To o czym należy pamiętać to to że uszkodzenie obrąbka przyspiesza zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego i nie warto za długo z takowym uszkodzeniem biegać. Teraz możesz nadawać się do artroskopii za chwilkę zmiany postąpią do tego stopnia że będzie się "opłącało" tylko czekać na endo. Koniecznie wybierz się do dobrego terapeuty (fizjoterapeuty, osteopaty) niech potestuje Twoje biodro w tym kierunku.

Pozdrawiam Wendy
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Piotrek_SDE 


Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 31 Sty 2020
Posty: 3
Skd: Siedlce
Wysany: Pi 31 Sty, 2020   

Cześć, przykro mi, że tu jestem, ale fajnie, że jesteście :)

Piotrek, Siedlce (mazowieckie), zdiagnozowany 2x FAI
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Pi 31 Sty, 2020   

Powitać ;)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 04 Lut, 2020   

Witam nowe osoby.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Judy 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 08 Lut 2020
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Sob 08 Lut, 2020   

Cześć,
w marcu 2020 r. czeka mnie operacja w Otwocku w związku z wrodzoną dysplazją o której dowiedziałam się w sierpniu 2019 r. Ból biodra pojawił się po 30 roku życia i przez 2 lata błędnie mnie leczono. Jestem w trakcie studiowania forum, bardzo się boję operacji, ale dzięki forum będę się bała mniej ;-) Prof. Czubak podczas moje ostatniej wizyty powiedział, że 2 tygodnie przed operacją będą do mnie dzwonić, więc czekam..
 
     
Piotrek_SDE 


Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 31 Sty 2020
Posty: 3
Skd: Siedlce
Wysany: Pon 10 Lut, 2020   

Cześć, ja nie pomogę, bo jestem tu nowy, ale w każdym razie powitać i trzymaj się!
 
     
megan72 


Status: Przed
Wiek: 52
Doczya: 07 Lut 2020
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 10 Lut, 2020   

Dzień dobry,
Jestem tu nowa i potrzebuję porady, do jakiego lekarza lub fizjoterapeuty się udać, by otrzymać sensowną diagnozę i leczenie. A problem wygląda tak: pod koniec sierpnia zaczął się ból w prawej pachwinie-biodrze. Czasami punktowy, czasami rozlewający się.
Któregoś wieczora stał się makabryczny, poszłam na nocną pomoc lekarską. Tam dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Na SORze badania krwi, moczu – stwierdzili, że to nie wyrostek, tylko zapalenie pęcherza, bo w moczu były bakterie. Ból nieco zelżał, do – powiedzmy – stanu konstans – więc udałam się do rodzinnego zmyślą o skierowaniu do ortopedy.
Mój lekarz rodzinny jest ortopedą. Zbadał, stwierdził, że to raczej wygląda na wyrostek, i dał mi skierowanie do szpitala. Z tymże skierowaniem udałam się do szpitala, tym razem Bródnowskiego. Tam badania – pod kątem wyrostka – ale lekarz bardziej słuchający – więc próbowałam tłumaczyć, że może nie wyrostek, ale coś ortopedycznego. By wykluczyć wyrostek, zrobiono tomografię. W opisie wszystko ok, odchylenie w jednym miejscu: „Przed prawym mięśniem biodrowym widoczna pasmowata struktura szerokości 5 mm, bez widocznego światła, w łączności/przylegająca do skupiska pętli jelitowych. (…) Części kostne bez cech destrukcji. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L4/L5 i L5/S1.”
Więc znów do rodzinnego – ten orzekł, że to pewnie rwa kulszowa od kręgosłupa, dał kartkę z ćwiczeniami, NLPZ, kazał się rozruszać, ćwiczyć i ma być ok. Niestety nie było. Pozycje, które miały mi przynosić ulgę – sprawiały największy ból. Ponownie poszłam do niego, poprosiłam o skierowanie na RTG. Dostałam, zrobiłam. W opisie niewielkiego stopnia dyskopatia L3/L4. Obraz stawów biodrowych prawidłowy.
Więc znów do rodzinnego. No i znów słyszę, że to od kręgosłupa, mam robić ćwiczenia z kartki na lędźwiowy, i w końcu przejdzie. Nie przeszło, było coraz gorzej. Prywatnie do ortopedy. Ten w gabinecie zrobił USG, stwierdził obecność płynu w stawie biodrowym, zwolnienie, NLPZ, odciążyć, odpocząć. Stwierdził, że chrząstka na gł kości udowej jest rozmięknięta, i to boli. Jak płyn zejdzie, wstrzyknie do stawu kwas hialuronowy i będzie git. No nie jest. Po wstrzyknięciu kwasu mam dziwne wrażenie pełności, rozpierania. Ból jest, jak był.
Wszystkim kolejno mówię, że mam skłonności do stanów zapalnych przyczepów ścięgien i mięśni. Wcześniej, ostatnio co prawda kilkanaście lat temu, miałam problemy z przyczepem rozcięgna podeszwowego, stan zapalny przyczepu mięśnia płaszczkowatego, kolano skoczka – wszystko z prawej strony. A, jeszcze ganglion przy prawym nadgarstku.
Czy możecie doradzić mi konkretnego lekarza, który umie zdiagnozować i wyleczyć (no, wyciszyć – bo to zazwyczaj był zastrzyk) problemy z przyczepami mięśni/ścięgien w obrębie miednicy? Fizjoterapeutę, który jakoś sensownie zbada funkcjonalność, bo to chyba nie przypadek, że wszystko się dzieje po prawej stronie? Mieszkam pod Warszawą, okolice Radzymina.
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 14 Lut, 2020   

megan72, Twoja opowieść przypomina bardziej walkę z objawem niż prawdziwą diagnostykę. Mam wrażenie, że nikt nie postawił tak do końca diagnozy, a leczenie się już rozpoczęło. Wydaje mi się również, że Twój tok myślenia jest dobry: to jest coś bardziej ogólnego i dotyczy całego ciała, więc pomysł z fizjoterapeutą, kimś kto spojrzy na całe ciało to wydaje się dobrą drogą. Diagnostyka w takich przypadkach powinna dotyczyć stopy, kolana, odcinka lędźwiowego, barku, szyi, drugiej nogi, no i przede wszystkim miednicy. Oprócz powyższych elementów na taki ból może wywoływać nieprawidłowy wzorzec chodu czy przebyta dawno temu operacja (podaję przykład) woreczka żółciowego. Nie poddawaj się! :->

Powodzenia Wendy.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.