Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia u sportowca [moja historia]
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Sro 01 Sty, 2020   

Witam was bioderkowicze!
Mam gorącą prośbę. Otóż piszę właśnie prace inżynierską i potrzebuję jak największej ilości ankieterów. Pytań jest około 15, zajmie wam to 2 minuty a mi bardzo pomoże to w przygotowaniu pracy. Z góry dziękuję za udzielenie rzetelnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Link do ankiety poniżej :)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEJ-F4UkRu_huHP8j-SfYQ_X3F0UKZjPu92lGlya2MEJ9aDQ/viewform?usp=sf_link
 
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sro 01 Sty, 2020   

Mówisz masz ;) . Jak bioderko?
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Sro 01 Sty, 2020   

Wróciłem do wyczynowego uprawiania piłki noznej. 3 miesiące było ładnie a teraz rozwaliłem sobie staw w palcu u stopy.
A jak u Ciebie?
 
 
     
rgorec 


Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczy: 07 Gru 2019
Posty: 10
Skd: Z tad
Wysany: Sro 01 Sty, 2020   

Dawid04111 napisa/a:
Witam was bioderkowicze!
Mam gorącą prośbę. Otóż piszę właśnie prace inżynierską i potrzebuję jak największej ilości ankieterów. Pytań jest około 15, zajmie wam to 2 minuty a mi bardzo pomoże to w przygotowaniu pracy. Z góry dziękuję za udzielenie rzetelnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Link do ankiety poniżej :)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEJ-F4UkRu_huHP8j-SfYQ_X3F0UKZjPu92lGlya2MEJ9aDQ/viewform?usp=sf_link

Ok
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Czw 02 Sty, 2020   

A właśnie próbuję dzisiaj umówić Artrografie, poprzedni rezonans bez kontrastu nie jest za dokładny i chyba warto zrobić nowe badanie, żeby wiedzieć co i jak no tak to takie wróżenie z fusów. A tak to życie płynie Nowy Rok .... ;) .

A z tym palcem to jaka przerwa planowana?
Jak możesz się podzielić robiłeś sobie Artrografie i gdzie to było?

Pozdrawiam!
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

rgorec, dziękuję :)

Arronax, osobiście nie robiłem artrografii. U mnie diagnozę stawiano na podstawie MRI i RTG. Mam jednak kontakt z kolega, który zrobił sobie tomografię komputerowa i potem na jej podstawie sam wytworzyl obraz 3d stawu a na koniec na drukarce 3d wydrukował sobie model swojego stawu. W przypadku konfliktu panewkowo udowego to wydaje się świetną metoda diagnostyczna. Jakby co to mogę dać namiar, jeśli byś chciał i on się zgodzi.

Apropo mojego palca, to niestety wygląda to kiepsko. Zaczęło się niewinnie a tymczasem problem zrobił się duży. Może to się goić 2 tygodnie, może 3 miesiące albo w ogóle nigdy całkiem się nie zagoic. Poki co 3 tygodnie i nie widać poprawy.
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

Dawid, gratuluje powrotu do wyczynowego grania w piłke.

Mam tylko pytanie jak u Ciebie jest z obciazaniem tego biodra a wlasciwie z bieganiem? Boli Cie biodro po bieganiu albo na drugi dzień? Ja mam czekac teraz pół roku na to az mi sie obrabek zagoi, jednak musze najpierw schudnac 10 kg i przedewszystkim wypoczac, tylko jak tu wypoczac jak trzeba zarobic na zycie...

Jak lekarz zobaczył moje artroMR to powiedzial ze wynik nie jest dobry niestety... oczywisicie plytki nie widzial tylko przeczytal opis... wiecie jak to na nfz bywa.
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

Oj to ciężko. Stosujesz jakieś maści, lekarstwa?

To nieźle wymyślił :) . Pomogło mu to w diagnozie/leczeniu? Na podstawie tomografu?
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

Arronax napisa/a:
Oj to ciężko. Stosujesz jakieś maści, lekarstwa?

To nieźle wymyślił :) . Pomogło mu to w diagnozie/leczeniu? Na podstawie tomografu?

Nie jestem z tych co by ufali lekarzom i stosowali leki przeciwzapalne czy inne. Po prostu odpoczywam i odciążam noge, niech się goi.

Czy pomogło w diagnozie.. na pewno potwierdził swoje objawy dot. Konfliktu tylnego. Jego lekarz wziął ten jego model i chwalił się nim na jakiś tam konferencjach :)
 
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

Paweł007 napisa/a:
Dawid, gratuluje powrotu do wyczynowego grania w piłke.

Mam tylko pytanie jak u Ciebie jest z obciazaniem tego biodra a wlasciwie z bieganiem? Boli Cie biodro po bieganiu albo na drugi dzień? Ja mam czekac teraz pół roku na to az mi sie obrabek zagoi, jednak musze najpierw schudnac 10 kg i przedewszystkim wypoczac, tylko jak tu wypoczac jak trzeba zarobic na zycie...

Jak lekarz zobaczył moje artroMR to powiedzial ze wynik nie jest dobry niestety... oczywisicie plytki nie widzial tylko przeczytal opis... wiecie jak to na nfz bywa.


Generalnie nie boli. Sport dobrze wpływa na biodra u mnie, nawet wyczynowy. Jestem w stanie trenować codziennie (byłem, bo teraz nowy rok, nowy ja, nowa kontuzja). Najgorzej jest właśnie jak pracowałem jakiś czas, zwłaszcza na stojąco. Mam tak, że jak chodzę jest ok, ale jak długo stoję to całe nogi to odczuwają.
Zakresy oczywiście słabo, ale na boisku mi to nie przeszkadza, w życiu też nie.

Lekarzom też nie ma co ufac. Wyniki wynikami a życie życiem. Też wielokrotnie usłyszałem bym zapomniał o piłce a tymczasem w ostatnich tygodniach grałem na poziomie wyższym niż kiedyś. Oczywiście każdy przypadek jest inny, do tego trzeba brać pod uwagę ryzyko jakie niesie za sobą sport. Jednak wierzę, że jeśli zależy Ci bardzo na bieganiu to w końcu Ci się to uda. I tego też ci życzę. :)
 
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

To precedens zrobiłeś :) . Super sprawa! Z chęcią jakby się chciał skontaktować to przyjmę kontakt :) .

Ja stosuje m.in. kąpiele z Soli Epsom. Tylko to masz spuchnięte czy masz ranę otwartą?
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 04 Sty, 2020   

Jesli chodzi o palec u stopy najwiekszy to ja mam jakies zwyrodnienie i nieduza torbiel w stawie palucha chyba, ale to przez dawna martwice II kosci srodstopia a teraz buty mnie uciskaly i myslalem za mam zlamanie marszowe co pewnie jest prawda ale coz ja sie nie znam na tym. Kilka dni temu mialem RTG.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sro 08 Sty, 2020   

PILNA SPRAWA!
Kurcze juz miesiac biore jeden psychotrop po ktorym przytylem jakies 12 kg, wizyte u lekarza psychiatry mam w nastepnym tygodniu, czekac czy samemu odstawic bo juz mnie biodra zaczynaja bolec nawet jak chodze... W sumie nie mam wyjscia jak odstawic ta olzapine albo zmienic na rispolept ale rispolept tez sprawia ze czlowiek tyje mniej wiecej tak jak olzapina czyli chyba nie mam innego wyboru bo reszte neuroleptykow bralem. Musze chyba zostac na samej wenlaflaksynie bo ja biore z olzapina. Co robic, czekac ten tydzien na lekarza czy samemu odstawic bo i tak lekarz kaze mi odstawic ze wzgledu na tycie. Tylko takie pytanie: CZY 7 DNI TO DUZO JESLI CHODZI O CZEKANIE NA ODSTAWIENIE TEJ OLZAPINY CZY JEDNAK DLA BIODER TO NIE MA ZNACZENIA? Dodam ze jak odstawie lek to musi minac ze dwa tygodnie jak schudne...
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Wto 14 Sty, 2020   

Sory Paweł, nie jesteśmy psychiatrami ani nawet lekarzami, więc nie pomożemy. A 7 dni czekania to na pewno nie jest dużo biorąc pod uwagę, że pewnie bierzesz je juz duzo dłużysz okres.
 
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Wto 11 Lut, 2020   

Minął rok od zabiegu, już od dawna w nodze nic się nie zmienia, ani na plus ani na minus.
Pisze jednak z pytaniem do Was, jak wy się czujecie po tak długim czasie, bo długo nie pisaliście na forum. Mam na myśli głównie Icka, Kasię, Ketraba czy Bartosza, bo z resztą "ekipy" jakiś tam kontakt mam :)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.