Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia u sportowca [moja historia]
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 20 Gru, 2019   

Czyli kolagen w postaci suplementów obojetnie jaki byle byl tak?

Takie pytanie, czy oplaca sie na te pol roku zrobic zastrzyk kwasu hiauloronowego do biodra rzeby bylo mniejsze tarcie i wtedy obrabek bedzie sie lepiej goił bo nie bedzie drazniony tak bardzo?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

Na stawy polecam All Compelete Nutrition od Allnutrition + omega3,d3.
Co do kwasu hialuronowego to lepiej zaoszczędź kase na rehabilitacje a spróbuj wbić się na NFZ na osocze bogatopłytkowe, ma ono pewne zdolności regeneracyjne- ja bym tak zrobił jak już.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

Tylko gdzie w krakowie to wykonuja na nfz? Musze chyba podzwonic po szpitalach i sie zapytac.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

Tak wogule to oprocz basenu i silowni na gorne czesci ciala to czy rower tez nie obciaza bioder? Pasuje zebym schudnol i nie wiem czy silownia i basen wystarczaja? Jestem ektomorfikiem ale waze 82 kg 185 cm wzrostu.
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

Na to pytanie chyba nikt Ci nie odpowie bo jednemu jedno pomoże drugiemu nie. Wszystko zależy od Twojego stanu, w jaki sposób się ruszasz, jak masz rower ułożony.
Ja np w okresie ciepłym jeździłem dla wzmocnienia nóg i nie powiem fajnie działało tak jak kontrolowane sprinty, Ale trochę za dużo i zaraz ból pachwin i sztywność biodra ( mięśniowe sprawy). Wszystko to sprawa indywidualna, plus jeszcze co Ci powie lekarz lub jakiś wykwalifikowany trener.
Bo Lekarze też różne rzeczy potrafią mówić, a kontrolowany odpowiedni ruch (tylko odpowiednio dobrany pod siebie) działa cuda. Czasem np w związku z tym, że trenujesz daną dyscyplinę sportu, masz typowe zmiany z nią związane. Ale przerywanie treningów zaszkodzi, a tak to treningi trzymają to wszystko w kupie. Nie ma chyba nic gorszego niż nic nie robić. Ruch to życie. Chyba, że są naprawdę poważne przeciwwskazania ale to ocenia dobry Lekarz.

Nikt nie weźmie odpowiedzialności, pytaj specjalistów Lekarza Fizjo do których chodzisz i podejmij wraz z nimi decyzję. Oraz dawkę :) ruchu.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

Są ćwiczenia nieobciążające bioder a bardzo przydatne w kontekście pracy bioder.
Siłownia i basen nie dadzą Ci nic jeśli nie będziesz trzymał diety z ujemnym bilansem kalorycznym :)
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

tolik24 napisa/a:
Są ćwiczenia nieobciążające bioder a bardzo przydatne w kontekście pracy bioder.
Siłownia i basen nie dadzą Ci nic jeśli nie będziesz trzymał diety z ujemnym bilansem kalorycznym :)


Jak to, przeciez od sportu tez mozna schudnac przeciez.

Czyli za duzo waze? Ile powinienem schudnac? Jak bede wazyl 75 to bedzie ok? BMI mam w normie.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

BMI jest złym wyznacznikiem, ważne jak się czujesz i jak wyglądasz. Pare kg mniej zawsze wyjdzie na plus.
Możesz całymi dniami się katować siłownią i basenem ale jeśli po nich będziesz jechał na pizzy i piwku to nic Ci to nie da.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

tolik24 napisa/a:
BMI jest złym wyznacznikiem, ważne jak się czujesz i jak wyglądasz. Pare kg mniej zawsze wyjdzie na plus.
Możesz całymi dniami się katować siłownią i basenem ale jeśli po nich będziesz jechał na pizzy i piwku to nic Ci to nie da.


Nawet jak jestem ektomorfikiem?

Problem w tym ze mam nerwice natrectw i biore psychotropy na to i jeden z nich powoduje porzadne tycie, ciezko zastapic go na cos innego.

Rozumiem ze mam jesc normalnie tylko unikach slodyczy i cukrow tak? A te garaletki z kolagenem, rosol i golonko maja jakis wplyw na tycie? Chodzi mi o to czy na diecie z kolagenem mozna schudnac?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sob 21 Gru, 2019   

Bądź kim chcesz ale jeśli jesz więcej niż potrzebujesz to w życiu nie schudniesz.
Nie pytaj tutaj o takie rzeczy, masz problemy zdrowotne i najwłaściwszym schematem postępowania będzie jeśli skonsultujesz to z fizjoterapeutą i lekarzem u którego się leczysz. Jak chcesz się dowiedzieć czegos o treningu i diecie to zajrzyj na Sportowe Forum Dyskusyjne.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 27 Gru, 2019   

Mam takie pytanie lecze sie na nerwice natrectw, biore wenlaflaksyne i olzapine, po olzapinie sie tyje i to porzadnie, ja biore najnizsza dawke olzapiny czyli 5 mg. Bez niej wazylem 72 kg a teraz waze 83, pytanie czy jak zmienie ja na cos innego albo odstawie to czy to 11 kg mniej mi cos pomoze na te moje biodra? Mam budowe ektomorfika wiec pewnie dla mnie 11 kg to duzo ale jesli chodzi o olzapine to bralem prawie wszystkie neuroleptyki nowej generacji i tylko olzapina jest akceptowalna, jesli juz to bym ja odstawil albo wzial inny neuroleptyk, ktory jest wlasciwie ostatnim ktorego nie bralem. Jak myslicie czy w moim przypadku 11 kg to duzo czy nie jesli chodzi o moje biodra? Do lekarza pojde za ok. 2 tygodnie wiec wtedy go zapytam a do ortopedy mam isc za pol roku... Oczywiscie wszystko za porozumieniem lekarza ale pytam t re z tu czy te 11 kg to duzo czy nie, chyba ze trening mi zrzuci chociaz z 7 kg ale z tego co mi pisal tolik24 to ciezko chyba bedzie na olzapinie zrzucic 7 kg tak zebym chociaz 75 wazyl?

Jak myslicie pytam tylko o to czy 10 lub 11 kg to duzo jesli chodzi o uszkodzenie obrabka szczegulnie ze mam budowe typowego ektomorfika?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 27 Gru, 2019   

Uszkodzenie ubrąbka to nie wynik 11 kg za dużo tylko zapewne anomalii kostnych w stawie.
To czy możesz rzucić/zmienić lek to konsultuj z lekarzem bo możesz się wpakować w jeszcze większe bagno w taki sposób.
Ale tak ode mnie: bierzesz leki czy nie to trzymanie diety, umiarkowany ruch, basen, siłownia ale z głową wyjdzie Ci tylko na zdrowie.
I tego Ci życzę ;)
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 27 Gru, 2019   

tolik24 napisa/a:
Uszkodzenie ubrąbka to nie wynik 11 kg za dużo tylko zapewne anomalii kostnych w stawie.
To czy możesz rzucić/zmienić lek to konsultuj z lekarzem bo możesz się wpakować w jeszcze większe bagno w taki sposób.
Ale tak ode mnie: bierzesz leki czy nie to trzymanie diety, umiarkowany ruch, basen, siłownia ale z głową wyjdzie Ci tylko na zdrowie.
I tego Ci życzę ;)


Wiem ze to nie wynik nadwagi ale chodzi mi o to czy zrzucenie tych 11 kg bedzie mialo znaczenie na gojenie sie obrabka czy nie warto ryzykować? Podobno w internecie ktos na jakims swoim portalu napisal ze najlepsze dla bioder jest schudnac kilka kilogramow, sam nie wiem czy ryzykowac czy nie, sobaczymy co na to lekarz?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 27 Gru, 2019   

Zrzucenie zbędnych kilogramów wpłynie pozytywnie na biodra, na kolana, na układ krążenia itp itd ale czy pomoże w gojeniu to wróżenie z kart, na pewno nie zaszkodzi.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Pi 27 Gru, 2019   

Kurde, dzisiaj po tym rowerku i basenie boli mnie to biodro a nie wiem jak jutro bedzie mnie boleć, pewnie gorzej bo to zawsze na drugi dzien bardziej boli. Ale przeciez wszystko wykonywalem tak jak trzeba, rower stacjonarny na wyprostowanych nogach a basen to tak amatorsko tylko wiec mam nadzieje ze to nic takiego.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.