Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Przeczulica
Martita81 


Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczya: 29 Wrz 2019
Posty: 2
Skd: Zachodniopomorskie
Wysany: Nie 29 Wrz, 2019   [PYTANIE] Przeczulica

03 września miałam wstawioną endoprotezę lewego biodra. Jeszcze w szpitalu jak siadslam na WC to szły mi po lewej nodze mrówki i łydka była jakby pozbawiona czucia. Po powrocie do domu miałam słabe czucie w stopie i łydce oraz ból przy dotyku łydki. Stopa była cały czas zmarznieta. Teraz sytuacja w łydce się unormowała ale pojawiła się straszna przeczulica stopy. Czy ktoś miał problem z przeczulicą? Czy to normalny objaw czy trzeba się martwić?
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 16 Pa, 2019   

Martita81, przeczulica i brak/niewielkie czucie w różnych obszarach kończyny dolnej to częste powikłanie po operacji endoprotezoplastyki, w szczególności jeśli kończyna została wydłużona po operacji. Wesprzyj regeneracje nerwu sporymi dawkami witamin B kompleks i D3, oraz ciepłem - nerwy do regeneracji nie lubią przeciągu i ochłodzenia. Coś co powinno pomóc w szybkości regeneracji nerwu to niestety (to nieprzyjemne) impulsowanie porażonej okolicy. Czyli masowanie ciepłem/zimnem, delikatne kłucie i wibracje, lekkie szczypanie i łaskotanie miejsc gdzie czucie jest za małe i za duże. Ta impulsacja pomaga "odnaleźć" drogę dla nerwu, a kora mózgu (tzw. kora czuciowa) wspomaga jego regenerację. Cierpliwości i powodzenia ;)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
ADRIAN36 


Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 26 Lut 2020
Posty: 22
Skd: zawiercie
Wysany: Nie 01 Mar, 2020   

Pewnie i takie bóle mnie też czekają po operacji bo mam nogę krótszą o około 6,5 cm. i będzie jak najwięcej wyrównana.
_________________
ADRIAN36
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.