Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Funkcjonowanie po zabiegu artroskopii
marcin1223 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczy: 12 Mar 2019
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: Pon 09 Wrz, 2019   Funkcjonowanie po zabiegu artroskopii

Cześć wszystkim.
Za 2 tygodnie będę miał zabieg artroskopii prawego biodra u dr Piontka w Poznaniu (konflikt udowo panewkowy + szycie obrąbka). Trochę się stresuje, ale też zastanawiam nad kwestiami organizacyjnymi tuż po zabiegu.
Stąd moje pytania:
1. Po jakim czasie doszliście do samodzielności?
Na co dzień mieszkam sam, zastanawiam się jak szybko będę mógł wykonać podstawowe czynności, jak pójście po małe zakupy, ugotowanie czegoś itd. Oczywiście przez pierwsze dni, będę miał pomoc rodziców, jednak chciałbym w miarę szybko wrócić do życia.
2. Jak szybko siadaliście i czy siedzenie przez dłuższy czas wchodzi w grę? Pracuje przy komputerze i również zastanawiam się kiedy będę mógł wrócić do pracy. Nie muszę siedzieć 8h, mogę pracować "na raty", jednak czy to będzie tydzień po zabiegu, 2,3,4?
Może dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie miejsca do pracy? Myślałem nad specjalnym uchwytem na monitory, który można przymocować do blatu i mieć zmienne stanowisko (na leżąco/stojąco/siedząco), ale czy jest sens?
3. Jak wyglądała u was częstotliwość ćwiczeń w ciągu pierwszych dni/tygodni? Czy to była godzina dziennie, czy może kilka razy dziennie do oporu? Może nie będę miał czasu na pracę? :)

Wiem, że wszystko zależy od konkretnego człowieka, aczkolwiek interesują mnie wasze przypadki, aby móc wyciągnąć jakąś średnią ;)

Tak pokrótce, ruchomość jest całkiem niezła, od ponad pół roku chodzę do fizjoterapeuty i ćwiczę w domu/na siłowni. Szczególnie kiedy ból się nasila, wtedy zwiększam częstotliwość ćwiczeń (2x dziennie rozciąganie) i jest w miarę ok. Jednak pomimo starań ból ciągle jest i mam wrażenie, że z czasem się nasilił. Tak więc zdecydowałem się na operację i mam nadzieję, że to mi pomoże.
pozdrawiam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 11 Wrz, 2019   

Zapraszam do działu Artroskopia - historie pacjentów
http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=37

:)
 
     
marcin1223 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczy: 12 Mar 2019
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: Sro 11 Wrz, 2019   

Przeczytałem większość wątków ale nikt nie wchodził w takie szczegóły. Być może temat już się powtarzał ale aktualnie nie bardzo mam czas na czytanie :(
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Czw 12 Wrz, 2019   

Cześć.
Miałem cztery artroskopie i to jest zależne od wielkości uszkodzeń w biodrze.
Najgorsze pierwszy tydzień ale tragedii nie ma więc w domu spokojnie dasz sobie radę że wszystkim co do zakupów to może być problem bo od trzech do sześciu tygodni poruszanie o kulach.
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Czw 12 Wrz, 2019   

Co to siedzenia to nie będzie problemu wszystko zależy w którym miejscu jest konflikt po artroskopii dowiesz się do jakiego konta nie zginać nogi w biodrze.
 
     
marcin1223 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczy: 12 Mar 2019
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: Czw 12 Wrz, 2019   

kolejny raz dziękuje Icek. Jak się czujesz po ostatniej artroskopii?
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Pi 13 Wrz, 2019   

Po ostatniej artroskopii zakres ruchu w biodrze jest dobry przeszkadza mi jedynie ciagniecie przy wykroku ponoć jest to przyszyty miesien prosty uda czekam cierpliwie na poprawę.

Też miałem kiedyś artroskopie u Dr Piontka ale nie wspominam tego dobrze.
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 27
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Sob 14 Wrz, 2019   

Jak wyżej. Najgorzej parę dni po zabiegu. Ból dosyć mocny, ale na środkach idzie przezyc. Po tygodniu zacząłem powoli kręcić na rowerze, normalne funkcjonowanie o kulach po 2-3 tygodniach (czyli sprawne chodzenie, jakieś zakupy, kąpiel w wannie) Po 6-8 odstawienie kul. Powrót do normalnego życia po około 3 miesiacach.

Chodzac o kulach polecam nie rozstawać się z plecakiem. Wszystko co nosi się w rękach tam wrzucałem i bylo ok, zwłaszcza wyżej wymienione zakupy.

Oczywiście wszystko to indywidualna kwestia.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.