Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Konflikt panewkowo-udowy/artroskopia
trivonix 
Rafał


Status: Inne operacje
Doczy: 09 Wrz 2019
Posty: 1
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 09 Wrz, 2019   Konflikt panewkowo-udowy/artroskopia

Witam wszystkich :)

Piszę do was z kilkoma pytaniami, które nasunęły mi się po ostatniej wizycie u ortopedy.

Jestem niecałe 10 lat po wyjęciu drutów kirschnera ze stawu biodrowego. Niestety w ostatnim czasie poczułem ból w stawie biodrowym po czym udałem się do ortopedy, który wstępnie mówi o konflicie panewkowo-udowym w stawie biodrowym. Polecił mi wykonanie rezonansu by ocenić czy nie doszło też do uszkodzenia obrąbka. Więcej informacji nie chciał mi udzielić co mnie trochę zaniepokoiło. I tu mam do was kilka pytań.

Czy mogę w chwili obecnej uprawiać sport, tzn. jakieś delikatne cardio + pływanie (niestety ostatnio trochę przytyłem i chciałbym coś z tym zrobić).
Ile można ,,zwlekać'' z taką operacją? Moja obecna sytuacja zawodowa nie do końca mi pozwala na gwałtowne ruchy.
Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego ortopedę z okolic Turku, Koła, Poznania ewentualnie Łodzi i Warszawy.
Czy wyżej wymieniona artroskopia wykonywana jest na nfz? Nie będę ukrywał że w chwili obecnej nie byłbym w stanie ponieść takich kosztów.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 24 Wrz, 2019   

trivonix, Twój post, a raczej informacje jakie podajesz są bardzo, bardzo ogólnikowe. Bez informacji co w stawie dzieje się na tą chwilę (konflikt? Jaki? Obrąbek?) niemalże na żadne z Twoich pytań nie da się odpowiedzieć. Podaj jakieś informacje, to może bez bawienia się w diagnostykę przez Internet uda mi się coś Tobie podpowiedzieć.
Jeżeli chodzi o dobrego ortopedę to znajdziesz takie informacje na Forum, tylko trzeba przejść do odpowiedniego działu. Dziewczyny moderatorki na pewno pokoerowałyby Cię precyzyjniej niż ja (zdecydowanie są w tym lepsze), ale myślę że z odrobiną dobrej woli dasz sobie radę. ;-)

Pozdrawiam.
Wendy.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.