Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Długoterminowe efekty i skutki artroskopii
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Nie do końca - dobry fizjo - nie powie wam że unikać ingerencji operacyjnej jak najdłużej. Jeżeli stan pacjenta budzi wątpliwości - to nie będzie kontynuował rehabilitacji. Bo to się mija z celem. Nie będzie narażał pacjenta.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Arronax 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 24 Kwi 2019
Posty: 85
Skd: Kielce
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Jak u mnie żaden nie zauważył problemu (jeden ponad rok temu powiedział, że jak kiedyś gdzieś tam będę na NFZ u lekarza 1 kontaktu to żebym prześwietlił biodro przy okazji, a że nie chodzę to nie było okazji ... ) - "struktura jest ok" a przykurcze wzięły się z niewiadomo skąd, mam robić /ruszać się normalnie, iść na saunę to trochę straciłem zaufanie. Tym bardziej, że sprawa dla mnie dość czytelna pewne rzeczy się widzi/czuje. No ale ciężko żeby dokonać samodiagnozy :) . A wystarczyło powiedzieć, wysłać na zwykłe RTG gdzie już to widać albo wejść głębiej w temat, zrobić testy, które sam od razu widzę jak się rozciągam gdzie leży problem.
Za przeproszeniem z szacunku (to taka luźna analogia) do mojego Pieska przed śmiercią ok 2-3 ostatnie lata jego sposób poruszania idp .... coś podobnego takie "początki" zacząłem zauważać u siebie :) .
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Dawid04111 napisa/a:
Oczywiście kwestia indywidualna, im człowiek młodszy tym lepiej przyjmie taki zabieg, ja np jestem 4.5 miesiąca po zabiegu i negatywne skutki operacji dawno poszły w niepamięć. Więc gdyby naprawiono co trzeba obecnie nie byłoby chyba zadnych problemów.

jestem w Twoim wieku, mielismy operacje w odstepie tygodnia, a zobacz jaka jest roznica w tym co ja moge robic a co Ty i w tym jak sie czujemy :P
Mysle ze ten wiek to jednak drugorzedna kwestia ;)

A co do fizjo - mnie wlasnie fizjo namowili na wizyte u lekarza i potem na operacje :-)
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 27
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

Od wieku i od ogolnego stanu biodra. O to mi chodzilo bardziej.

A jak u ciebie ruchomoscia? Masz pelne zakresy? Jak reagujesz na rotacje zewnetrsna, wewnetrzna? Faber test?
 
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 21 Cze, 2019   

z tymi zakresami to ciezko powiedziec, bo zakres normalnego czlowieka to polowa mojego :-P
nie no, jeszcze nie mam takich jak w drugiej nodze, dopiero od niedawna mam pozwolenie na siadanie w kokardke i nie, jeszcze nie jest to dla mnie komfortowe.
Przy rotacji wewn i zgieciu boli, z rotacja zewn jeszcze nie probowalismy.

Ale mi w ogole chodzilo o to, ze u kazdego przebiega to inaczej, nie tylko wiek ma znaczenie, ale tez proces rehabilitacji, stan biodra oczywiscie tez (aczkolwiek smiem twierdzic, ze u mnie byl niezly smietnik :P ) No i dopiero caly ten komplet czynnikow daje nam efekt końcowy. Kiedy ja jeszcze miałam zakaz rotacji i zaczynalam chodzic na krotkie spacery, Ty juz probowales biegac, wiec roznica ogromna, tak samo jak w tym jak sie czujemy. Takze stwierdzenie ze jakby bylo wsio ok to juz bys zapomnial o sprawie, jest mocno na wyrost :-P
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.