Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Uszkodzenie obrąbka stawu i konflikt udowo panewkowy FAI.
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   Uszkodzenie obrąbka stawu i konflikt udowo panewkowy FAI.

Witam.
Od ok. pół roku bola mnie biodra, przez pierwsze 2 miesiace to ledwo co chodziłem o bieganiu nie mowiac a teraz po ok pół roku to moge chodzic w miare normalnie, czasami boli natomiast biegac moge ale tak ze 30 metrów bo wiecej nie sprawdzłem,tylko jak przebiegne te 30 metrow to mnie biodra znowu po kilkudziesieciu minutach bola ale tylko troche.

Kilka dni temu dostalem wynik rezonansu i wyszło mi uszkodzenie obrabka i konflikt udowo panewkowy FAI. Napisali mi ze mam wykonac dodatkowo rezonans magnetyczny ale altro czyli z podaniem kontrastu do stawu. Na informacji medycznej powiedzieli ze nie ma zadnego lekarza fizjoterapii w krakowie, ktory by takie skierowanie wypisal, czy to prawda? Zostaje tylko ortopeda?

Nie byłem jeszcze na fizjoterapi a jedyne co bralem to ritocox przez 2 tygodznie na poczatku pojawienia sie objawów i teraz biore structum i ketonal zel.

Mam pytanie jakie sa rokowania takich schorzen bez operacji a ajkie kiedy trzeba odbyc operacje? Czy jak nie bede musial isc na operacje tylko wystarcza leki i rehabilitacja to czy jak skoncze leczenie to bede mógł wyczynowo uprawiac sport czy tylko amatorsko lub czy wogule bede mógł uprawiac sport? Jakie zazwyczaj sa rokowania w tej kwestii, zalezy mi na sporcie, bardzo lubie biegac i chcialbym tez chodzic na silownie i trenowac sztuki walki i chcialbym to robic wyczynowo jakie mam na to szanse po wyleczeniu?

Juz mineło ok. pó roku po pojawieniu sie objawow i ból podczas chodzenia nie do konca ale prawie ustał natomiast tak jak pisze 30 metrow moge przebiegnac ale nie wiem jak z normalnym dlugodystansowym bieganiem. Problem w tym ze jakis miesiac temu jak spacerowalem ok. 2 godzin to na drugi dzien mnie biodra troche bolaly.

Czy mozliwe ze mam niewykryta martwice kosci udowej bo podobno ona jest czasami przyczyna takich schorzen?

Czy myslicie ze jak pojde do chirurga to mi wypisze skierowanie na altroMR bo na ortopede sie czeka zbyt długo?

Pozdrawiam[/list]
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 27
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

Poczytaj moj temat na tym forum. Tytul: Artroskopia u sportowcow.
Niestety nie jest to optymistyczna historia, ale jest bardzo podobno do twojej, mozesz się sporo dowiedziec.

Pozdrawiam
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.