Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia biodra (tylny dostęp - portal)
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 55
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 13 Cze, 2019   Artroskopia biodra (tylny dostęp - portal)

Cześć wszystkim,
Mam pytanie czy jest ktoś kto miał robioną operację usunięcia konfliktu udowo-panewkowego, bądź usunięcia narośli w tylnej części biodra.
Wiem że robi sie taki artroskopie z dostępem bocznym i tylno-bocznym, ale mało cokolwiek o nich słuchać.

Oto moje zdjęcie tego co prawdopodobnie powoduje u mnie ból (zaznaczona narośl czerwonym keadratem).
Przeanalizowałem wszystkie ruchy które powodują ból dokładnie w tej okolicy i sie wszystko zgadza i potwierdza.
Żadne ćwiczenia nie pomagają wręcz wykonywanie ruchów które dają kolizję skutkuje sporym bólem i mój fizjoterapeuta mi takie
ćwiczenia zabronił wykonywać.
Co myślicie czy da sie coś z tym zrobić?

 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 13 Cze, 2019   

KrukersRadek, faktycznie o dostępie bocznym i tylno-bocznym mało się mówi i przyznam osobiście, że sama nie miałam styczności z takim rozwiązaniem.
Nie mogę odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie "czy da się coś z tym zrobić", ponieważ każdy przypadek jest absolutnie inny i wyjątkowy. Tylko Twój operator może w przybliżeniu oszacować skuteczność operacji, ale pamiętaj proszę że to trochę jak wróżenie z fusów. Medycyna to nie nauka ścisła. ;-)
Twój konflikt jest dość nietypowy, ciekawa jestem jego przyczyny. Wypadek komunikacyjny? Upadek z wysokości? A może namiętnie pół życia trenowałeś szpagaty? Napisz proszę, jestem bardzo ciekawa.
Życzę Ci powodzenia i szybciutkiej naprawy biodra :-)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 55
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 14 Cze, 2019   

Bardzo dluga historia, zresztą jak kazdego z nas :)

Jestem juz po operacji konfliktu z przodu, tam miałem duza narośl spowodowana kontuzją zerwania częsci włókien mięśnia prostego uda przy samym przyczepie. Przez lata to co sie oderwało szybko skostniało i powodowało konflikt który sie nadbudowywał kostnie. Doprowadzilo to do braku zakresu w rotacji wewnętrznej przy zgietym biodrze. Lata gry w piłkę z tym czymś odbiły sie prawdopodobnie na tylnej części biodra. Tak w pigułce to mogę wam wytłumaczyć. W pigułce bo przesiedziałem już setki godzin czytając dużo na temat bioder i biomechanice tego stawu, robilem bardzo duzo testów i mam model kostny 3d i uklada sie to wszystko w całosc.

Wiem że robią takie operacje z boku i z tyłu nawet artroskopowo ale ogólnie chyba w polsce jest z tym słabo.

Wcześniej operował mnie Dr Jacek Mazek i konflikt z przodu został chyba dosc dobrze naprawiony bo zakresy mi wróciły i są troszkę lepsze niz w zdrowej nodze.

Natomiast pozostał ból tylno boczny i mysle jak sie z tym czyms uporać. Ćwiczenia odpadają bo niszcze nimi struktury stawu ;/

Radek.
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

KrukersRadek, a kontaktowałeś się w tej sprawie z prof. Czubakiem?
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 27
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Nie 16 Cze, 2019   

KrukersRadek, W Otwocku slyszalem, ze usuwali konflikt metodą mini-open z dostepu tylnego. Wiec pewnie artroskopowo tez da radę.

A ja mam pytanie. Gdzie robiles takie badanie 3d i jaki byl koszt tego badania?
 
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 55
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 18 Cze, 2019   

Zadzwoń do mnie to wszystko Ci powiem.
Zostawiam telefon.
Pomoge Ci we wszystkim, smiało dzwoń w godzinach 7:00 - 15:00 :)

tel. 784187668
 
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 55
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 18 Cze, 2019   

Tak juz byłe u Czubaka :) Ale w sprawei wczesniejszego przedniego konfliktu. Teraz musze powtórzyc badania i spotkać sie z z Czubakiem i Mazkiem i obgadać jak sprawa wygląda.
Jezeli chodzi o to mini-open to jednak wolał bym artro bo cięcie mięsni nożem jednak trudniej się potem goi ;/

Drodzy forumowicze jak znacie kogoś tu co miał mini-open bądz jakis tylni konflikt i usuwał go operacyjnie to prosze o podpowiedz z kim moge pogadać :)
Pozdrawiam.
 
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Sro 19 Cze, 2019   

Cześć.
Ja miałem mini open w Otwocku.
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 55
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 08 Lip, 2019   

Icek :D Podał byś do siebie jakiś kontakt :) Napisałem też na priv.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.