Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Bonia - osteotomia okołopanewkowa wg Ganza
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 12 Kwi, 2017   

Bonia Lepiej skonsultuj, będziesz mieć spokojne sumienie że niczego nie zlekceważyłaś. Wiem, że nerwy są ale policz do 10 i działaj. Będzie dobrze :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 13 Kwi, 2017   

Bonia to nie zwlekaj tylko skonsultuj to
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Kwi, 2017   

Dzięki za troskę skonsultuje na pewno. Mam pełną świadomość jak poważny był to zabieg i takich objawów nie mogę lekcjo ważyć. O tyle dobrze że na razie nie nasila się to jest mniej więcej na takim samym poziomie. Jak tylko będę po konsultacji z lekarzem dam znać.

Uzupełnienie przeholowałam z ruchem jakkolwiek dziwnie to brzmi. Bo stare ludowe przysłowie mówi że ruch to zdrowie ;-) . Jednak chyba nie zawsze bo u mnie poszło to ale w odwrotnym kierunku moi terapeuci kazali mi zwolnić tempo. Innymi słowy trochę za bardzo szaleje. Teraz chodzę tak jak chodzą pełnosprawni ale mój organizm musi się też do tego przyzwyczaić dla niego normalny ruch jest dziwny . Bo przed terapią ostatnią rzeczą którą robiłam to normalne chodzenie. A jak zaczęłam chodzić normalnie to mój organizm zgłupiał i tyle. :-) Musimy po prostu w tej kwestii się z sobą dogadać.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 05 Lip, 2017   

Kochani to co teraz do was napiszę weście sobie do serca i potraktujcie bardzo poważnie jak wiecie od dłuższego czasu miałam problem z zębem konkretnie z siódemką na górze. Jak wiecie nie jednokrotnie z tego powodu odwiedzałam gabinet stomatologiczny. Pomimo leczenia problem nawracał jak nie rzekome zapalenie dziąseł to ból zęba. Dwu krotnie z powodu ropnia miałam antybiotyk bo zapalenie powracało 4 razy miałam leczenie kanałowe zęba. A problem powracał.

Ostatnio również w przeciągu tego miesiąca odwiedziłam stomatologa bo najpierw wdało się zapalenie więc antybiotyk następnie znowu kanałowe i zakładanie plomby. W trakcie brania antybiotyku objawy i ból ustąpiły. Jednak po wyjęciu fleczera i założeniu plomby ból powrócił. Więc znowu udałam się do gabinetu. Pani dr po zbadaniu stwierdziła że z zębem nic się nie dzieje że to znowu dziąsła i że nie mam jeść kwaśnych owoców bo moje dziąsła są wrażliwe. Kazała mi nie jeść truskawek itp. owoców zmienić pastę i kupić specjalistyczny płyn do płukania. I powinno być dobrze.

Na moją sugestię że może lepiej tego zęba
wyrwać . stwierdziła że mocno siedzi i że go szkoda. Uwierzyłam że nic się nie dzieje i mimo że bolało robiłam jak mi radziła. Traf chciał że w piątek wypadła mi plomba z przedniego zęba też leczonego przez tą lekarkę. Druga z kolei wkurzona byłam jak nie wiem co zwłaszcza że mojej mamie też wypadła trzecia plomba z zęba zakładana przez tą lekarkę u której się leczyłyśmy i ząb się mamie po prostu złamał. Na marginesie obie do tej pory leczyłyśmy zęby na NFZ

Zdecydowałam w końcu że zmieniamy obie dentystę i idziemy prywatnie. Na pierwszej wizycie gdy dentysta zakładał mi plombę na przedni ząb nie zgłaszałam mu że boli mnie też po prawej stronie uwierzyłam poprzedniej dentystce i postanowiłam odczekać. Jednak objawy nie ustępowały i gdyby nie Ewa która kazała mi iść ponownie . Jeszcze trochę a nie było by mnie z wami. Dentysta do którego teraz chodzę gdy usłyszał co się dzieje od dłuższego czasu z tym zębem pomimo leczenia przez moją poprzednią dentystkę.Postanowił że go wyrwie i gdyby nie to że tak szybko zaingerował to wylądowała bym w szpitalu z powodu sepsy. Ponieważ ząb się psuł pomimo tego że poprzednia dentystka wiedziała że mam zapchane i nie drożne kanały i nie da rady porządnie tego oczyścić na siłę go leczyła. Ten dentysta stwierdził po wyrwaniu zęba że siedziałam na tykającej bombie zegarowej. Ostatni antybiotyk opóźniał zatrucie do którego by w końcu doszło.

Dbajcie o żeby bo z tym naprawdę nie ma żartów. Mnie uratowało to że Ewa na siłę wygoniła mnie ponownie do lekarza i że zmieniłam dentystę bo mogło się skończyć nie wesoło. Bo zapalenia i dziąseł i ropne brały się z tego zęba. I jeszcze trochę gdyby nie mój obecny dentysta zbierająca się ropa zatruła by mi cały organizm.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 12 Sie, 2017   

Rzadko teraz piszę. U mnie wszystko w porządku jestem w dalszym ciągu pod opieką Pana Piotra i Ewy, chodzę już tak że każdy kto mnie znał kiedyś nie może uwierzyć że osiągnęłam takie wyniki. Oczywiście mój fizjoterapeuta nie pozwala mi jeszcze spocząć na laurach ;-) . Cały czas muszę nad sobą pracować. Jednak gdyby nie to że trafiłam na wspaniałego fachowca to nigdy z całą pewnością nie chodziła bym tak jak chodzę w tej chwili/ :->
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 30 Sie, 2017   

Bonia Ty to jesteś dzielna dziewczyna :) Nic dodać. Pozdrawiam :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 21 Pa, 2017   

Brawo Bonia :)
Jestes swiadoma ile moze dac dobra terapia i tego sie trzymasz. Do tego pracujesz nad soba. Nie mabinnej opcji niz sukces :)
Bardzo sie ciesze ze tak dobrze chodzisz :) pracuj aby to utrzymac (ja tez pracuje i utrzymuje forme) :)
Serdecznie pozdrawiam!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 14 Lis, 2017   

Kochani jestem żyje nie piszę bo zasadniczo wszystko jest dobrze. Ostatnio co prawda był mały wypadek bo wyłożyłam się jak długa centralnie na miednicę. Tak że chyba wszystkie gwiazdy zobaczyłam. I przez kilka dni normalnie chodzić nie mogłam. No ale jak się człowiek glebnie na beton. Na szczęście ucierpiała moja duma i mięśnie nic poza tym. Mój fizjo skomentował to tak że im lepiej chodzę to zaczynam sztuczki cyrkowe uprawiać :-D . Nie będę teraz może często pisać ale radą i pomocą chętnie służę pozdrawiam serdecznie Bonia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 09 Gru, 2017   

Bonia super i tak trzymaj i nie poddawaj się....myśle ze postępy w chodzeniu i rehabilitacji dają siłe i chęć do dalszych ćwiczeń cego Tobie zycze.....
ps nie patrz na ludzi tylko Siebie sam pamiętam jak mnie po wypadku pytali czy się nie boje chodzic bez kul czy pracować hmmm a pierwsze wujście na miasto gdy ludzie mnie zobaczyli ze zyje chodze dziś jak komuś mówie ze mam endo to jest zdziwiony bo pracowałem i pracuje na Sobą i Tobie tez zycze super wyników....
Bonia mi wypadła od tak jedynka chodz chwiała się ale wszystko oki mostek bedzie
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 23 Sie, 2018   

Dawno mnie tu nie było z biodrem nadal jest dobrze. Ale jak to w życiu bywa - czyli różnie. Z biodrem jest dobrze - niestety po raz kolejny dopadło mnie poważne przeciążenie z powodu wykonywanej przeze mnie pracy jak wiecie pracuje przy pakowaniu. Teraz dostałam już po całości bolą mnie ręce w każdym możliwym miejscu. Mięśnie - tkanki kręgosłup na każdym odcinku. Dlatego - mam też bóle nóg w tym operowanej nogi. Jednak E po badaniu uspokoiła mnie co do biodra. To nie bol biodra tylko kręgosłupa objawia się w ten sposób. Mam po prostu wrażenie jakby walec po mnie przejechał - przez ostatni okres w pracy mieliśmy takie tempo z powodu dużego zamówienia i braku ludzi przez sezon urlopowy. Że w końcu mój organizm nie wytrzymał tego tempa i się zbuntował. Jak zobaczy mnie mój terapeuta to chyba dostanie zawału. Poszło po równej pochyłej.

E pomaga mi na tyle ile może bo w pracy nie mamy warunków - do tego czego bym w tej chwili potrzebowała. A mój fizjo na urlopie. :-(
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 14 Maj, 2019   

Czytając wasze posty dziewczyny aż buzia mi się śmieje cieszę się z waszych postępów. Nie piszę ostatnio często ale jestem na forum codziennie chociaż na chwilkę.
Króciutko o sobie biodro spisuje się dobrze - jest jeszcze coś ale tym pochwalę się może za jakiś czas. Teraz rehabilitację musieliśmy wstrzymać - nie podoba mi się to no ale cóż względy medyczne i bezwzględne polecenie mojego fizjoterapeuty - tak zwane działanie zabezpieczające. Czyli miesiąc siedzenia - na tyłku. Nie da się tego - niestety obejść.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 15 Maj, 2019   

Bonia, wytrwałości w dbaniu o formę :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 24 Pa, 2019   

Codziennie zaglądam na forum chociaż na chwilkę. Nie piszę bo z bioderkiem ok rehabilitacyjnie również. Najlepszy chyba dowód jaki pacjent może dostać to pochwała od terapeutów. Obecnie jestem na wyższym poziomie rehabilitacji. Bo mam ćwiczenia których zwykle nie stosuje się u osób z MPD i zaburzoną równowagą nie w takim szerokim kontekście bo są trudne i wymagają naprawdę koordynacji.

Jednak ku zaskoczeniu moich terapeutów ja sobie daję z nimi świetnie radę. Efekty mam w codziennym funkcjonowaniu. Począwszy od tego jak chodzę skończywszy na tym. Że nie tak łatwo mnie . Wytrącić z prawidłowej postawy mój terapeuta ostatnio próbował i mu to nie wyszło :mrgreen:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 07 Lis, 2019   

Bonia, gratulacje!!! Super dziewczyno że tak ogarniasz! Aż zazdroszczę Twojemu terapeucie takiej zmotywowanej i wytrwałej pacjentki :) :ok: :jupi: :clap:
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 07 Lis, 2019   

Bonia, gratuluję 👍💪👍
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.