Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Rehabilitacja po osteotomii Ganza - Wrocław
Justyna D 
Justyna D
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 44
Doczya: 21 Sty 2019
Posty: 1
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 21 Sty, 2019   Rehabilitacja po osteotomii Ganza - Wrocław

Witam!
Mam 39 lat, jestem z Wrocławia i 3 tygodnie temu miałam osteotomię Ganza.
Operował mnie Pan dr Andrzej Sionek w Otwocku.
Wynik operacji ponoć bardzo dobry i czuję się coraz lepiej ale nie mam pojęcie dokąd iść na rehabilitację...
Czytam na forum, że rehabilitacja ma kluczowe znaczenie i wierzę, że tak jest!
Niestety moje doświadczenia dotyczące rehabilitantów we Wrocławiu sprzed operacji nie napawają mnie pozytywnie.
Będę bardzo wdzięczna za rady, opinie i namiary na rehabilitanta we Wrocławiu, który będzie wiedział co robić z pacjentem po osteotomii Ganza.
 
     
zaskoczony 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 06 Mar 2015
Posty: 3
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 27 Kwi, 2019   Re: Rehabilitacja po osteotomii Ganza - Wrocław

Justyna D napisa/a:
Witam!
Mam 39 lat, jestem z Wrocławia i 3 tygodnie temu miałam osteotomię Ganza.
Operował mnie Pan dr Andrzej Sionek w Otwocku.
Wynik operacji ponoć bardzo dobry i czuję się coraz lepiej ale nie mam pojęcie dokąd iść na rehabilitację...
Czytam na forum, że rehabilitacja ma kluczowe znaczenie i wierzę, że tak jest!
Niestety moje doświadczenia dotyczące rehabilitantów we Wrocławiu sprzed operacji nie napawają mnie pozytywnie.
Będę bardzo wdzięczna za rady, opinie i namiary na rehabilitanta we Wrocławiu, który będzie wiedział co robić z pacjentem po osteotomii Ganza.

Cześć.
Niestety, chyba we Wrocławiu jest dziwnie słabo z dobrą rehabilitacją okołobiodrową.
Ja też szukałem i nadal szukam.
I chętnie dowiem się jeżeli Ty lub ktoś inny znajdzie.
M.
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 29 Kwi, 2019   

http://www.fizjoterapiahd.pl/
nie wiem czy do bioder, ale tak o jako fizjo sporo osob ich poleca, wiec moze ogarną ;)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 29 Kwi, 2019   

zaskoczony Przede wszystkim dowiedziała bym się również jakimi innymi metodami Ci terapeuci pracują. Opis strony i swoich umiejętności mają dobry. Tylko że dobra terapia nie opiera się tylko na terapii manualnej w aspekt takiej terapii wchodzą również szersze techniki. W tym ćwiczenia nauczenie pacjenta prawidłowych wzorców ruchowych. Nauka prawidłowego chodzenia.

Podstawowa sprawa - to zebranie od pacjenta dokładnego wywiadu - przejrzenia dokumentacji medycznej. Jeżeli przy pierwszym spotkaniu zostanie to zrobione to rzeczywiście będziesz mieć doczynienia z profesjonalizmem fizjoterapeuty. Ja bym spytała też - czy mają jakąkolwiek wiedzę o Osteotomii Ganza to po prostu pytanie zabezpieczające Ciebie - z mojego doświadczenia to jeszcze nie wielu fizjoterapeutów słyszało o tego rodzaju operacji.

Jeżeli Ci panowie pracują nowoczesnymi metodami terapeutycznymi to powinieneś być bezpieczny jako pacjent.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 11 Sie, 2020   

Rehabilitacja Duławscy - Rehabilitacja Wrocław - dulawscy.pl

Miałam przyznanych 50 domowych zabiegów na nfz (obecnie jestem 8 tygodniu po Ganzu, wykorzystałam 20). Moja rehabilitantka jest bardzo młoda i ostrożna.

W tym tygodniu mam urlop i wczoraj postanowiłam przejechać całe miasto do polecanego przez mojego ortopedę pana Grzegorza Duławskiego. Ciągle mam delikatne kulnięcie jak chodzę bez kul.

W sumie zadane przez niego ćwiczenia proste ale mające sens - głównie stanie na jednej nodze i wymachy drugą po krzyżu z pilnowaniem miednicy, unoszenie ugiętej nogi naprzemienne w stanie (pilnowanie miednicy), trochę ćwiczeń na skośne brzucha i pośladki. No i chodziłam po sali wte i wewte ...Gdyby było bliżej, byłabym tam co tydzień. W tym tygodniu idę jeszcze w środę i w piątek i przekazuję wiedzę mojej młodej rehabilitantce :)

Mam nadzieję, że pomogłam.

PS Wcześniej polecałam 2 rehabilitantów z Luxmedu, ale przy Panu Grzegorzu mogą się schować ze swoim uciskaniem gruszkowatego przez 20 minut zamiast ćwiczeń... (byłam u nich przed ostetotomią)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.