Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza krótkotrzpieniowa
Bożena 58 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Lut 2019
Posty: 3
Skd: Pomorskie
Wysany: Sro 20 Lut, 2019   Endoproteza krótkotrzpieniowa

Witam serdecznie wszystkich . Mam 60 lat . Od kilku miesięcy wiem że w najbliższej przyszłości będę miała operację biodra.Strach we mnie wielki a wiedza znikoma.Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w uzyskaniu kilku cennych informacji . Czytałam o endoprotezie krótkotrzpieniowej, operacja małoinwazyjna. Czy ktoś z Was przeszedł taką operację ? Zastanawiam się czy na tą endoprotezę w moim wieku nie jest za późno ze względu na starzejące się kości.
Wasze doświadczenia w tym temacie będą dla mnie bardzo pomocne w podjeciu decyzji.Pozdrawiam.[/hide]
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 20 Lut, 2019   

Bożena 58, witaj na Forum :)
Znajdziesz tu dużo informacji. Możesz poczytać sobie historie różnych osób oraz inne ciekawe rzeczy.
Rodzaj endoprotezy wybiera lekarz. Oczywiście, możesz z nim porozmawiać, ale to jaką endo wstawi, to nie jest wybór pacjenta.
 
     
bolo777.30 
bolo777.30
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 23 Lip 2018
Posty: 5
Skd: slask
Wysany: Czw 21 Lut, 2019   

Teraz sa juz takie trzpienie ktore pokrywaja tytan mineralem podobnym do gestosci kosci..to taki sam mineral ktorym nadbudywuja ubytki kosci w implantologii stomatologicznej..kosc z implantem jest w tym miejscu silnie zwiazana i wzmocniona
 
     
Gośka 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 29 Kwi 2018
Posty: 11
Skd: Grodzisk maz.
Wysany: Czw 21 Lut, 2019   

Ja również dużo czytałam o dostępie małoinwazyjnym i protezach krótkotrzpieniowych. Nie wszyscy lekarze operują z dostępu przedniego, więc nie wszyscy proponują. Protezy z krótkim trzpieniem zazwyczaj proponują do 65 roku życia. Ogromne wrażenie wywarł na mnie film ,operacja biodra szybka rehabilitacja.
Mój rehabilitant , polecany na tym forum, był zadziwiony, jak szybko dochodzi do sprawności jego pacjent, operowany właśnie tą metodą, w porównaniu do operacji tradycyjnych.
To wszystko sprawiło,że zrezygnowałam z operacji w Otwocku, poszukałam lekarza , który operuje tą metodą i zostałam zakwalifikowana.
Operacja 28.02.
 
     
Bożena 58 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Lut 2019
Posty: 3
Skd: Pomorskie
Wysany: Czw 21 Lut, 2019   

Gośka gratuluję wyboru i życzę powodzenia .Zastanawiam się czy powinnam przed podjęciem decyzji wykonać scyntygrafię kości i badanie osteoporozy.Miałaś takie zalecenie ?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 21 Lut, 2019   

Krótki trzpień wstawiają też z cięciem z boku :) Ja mam i tak i tak. I dużo lepiej jest z cięciem z boku.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 21 Lut, 2019   

Kingo powiesz czemu lepiej jest z cięciem z boku? :)
Ja jestem "skazana" na cięcie z boku i było mi to nie w smak, że teraz są takie super mało inwazyjne dostępy a dla mnie niestety nie przeznaczone i własciwie pierwszy raz widzę, że ktoś wypowiada się, że cięcie z boku "jest lepsze" :)
Pozdrawiam.
 
     
Gośka 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 29 Kwi 2018
Posty: 11
Skd: Grodzisk maz.
Wysany: Pi 22 Lut, 2019   

Miałam robiony tylko RTG. Oczywiście protezy któtkotrzpieniowe można wkładać z dojścia bocznego, ale to przednie jest małoinwazyjne. Rozmawiałam z ludzmi operowanymi tą metodą i byli bardzo zadowoleni. Różnice , w szybkości dochodzenia do sprawności, wydają się być ogromne, szczególnie w pierwszych miesiącach. W pózniejszym czasie, być może, te różnice się zacierają.
Kingo też jestem ciekawa Twoich doświadczeń.
 
     
Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 54
Doczy: 05 Mar 2017
Posty: 4
Skd: Węgorzewo
Wysany: Pi 04 Lut, 2022   

kinga,
Witaj
Kingo powiedz czemu lepiej jest z cięciem z boku?
Pozdrawiam
_________________
Jacek
 
     
Grześ 


Status: Przed
Wiek: 50
Doczy: 11 Wrz 2022
Posty: 8
Skd: Koszalin
Wysany: Nie 23 Pa, 2022   

Dlaczego przednie lepsze
_________________
Kosa
 
     
MaggieODell 


Status: Zdrowy szczęściarz
Wiek: 36
Doczya: 21 Lip 2022
Posty: 5
Skd: Katowice
Wysany: Pon 07 Lis, 2022   

A na czym ta metoda polega ?
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 124
Skd: Katowice
Wysany: Pon 07 Lis, 2022   

Mięsnie są rozsuwane a nie przecinane, po operacji od razu chodzisz, kolega z forum miał tak założoną i chyba 7 dni po zabiegu wrócił do pracy.
 
     
MaggieODell 


Status: Zdrowy szczęściarz
Wiek: 36
Doczya: 21 Lip 2022
Posty: 5
Skd: Katowice
Wysany: Czw 17 Lis, 2022   

Witek83 napisa/a:
Mięsnie są rozsuwane a nie przecinane, po operacji od razu chodzisz, kolega z forum miał tak założoną i chyba 7 dni po zabiegu wrócił do pracy.


Oo dobrze wiedzieć. Dzięki za informacje.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.