Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Najczęstsze problemy po operacji
sylwia890 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 35
Doczya: 03 Sty 2017
Posty: 8
Skd: wieś
Wysany: Pi 01 Lut, 2019   

Kochani ,jak długo u Was występował stan podgorączkowy po operacji ? dziś mija 9 doba od Osteotomi Ganza ,i właściwie ciągęle mam podwyższoną temperaturę,wieczorem jest ok 37,8 rano 36,7 ,w szpitalu pielęgniarki mówiły ,że to normalne i żeby do 38 niczym nie zbijać ,ale dziś jest juz 9 doba i ciągle to samo osłabia mnie to i zaczynam się martwić .Z raną jest ok nie ma żadnego zaczerwienienia.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pi 01 Lut, 2019   

Nie wiem jak to po Ganzu, ale u mnie po endoprotezie stan podgorączkowy utrzymywał się nawet 3 tygodnie. Samo minęło :) Rana była ok, wszystko przebiegało zgodnie z planem.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Ankaa92 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 31
Doczya: 08 Kwi 2018
Posty: 4
Skd: Niemcy
Wysany: Wto 12 Lut, 2019   

Ja tez kilka dni miałam podwyższona temperaturę.
37,8 to jeszcze nie jest nic groźnego, rana się goi od środka, organizm zwalcza pewnie jakieś drobnoustroje i dochodzi do siebie. Posłuchaj pielęgniarek, pij dużo wody i odpoczywaj :)
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Wto 08 Gru, 2020   

Jestem już 5 miesięcy i 9 dni po operacji :) czuje się już bardzo dobrze i wszystko idzie naprawdę w dobrym kierunku. Operajca bardzo mi pomogła. Ale.. nie mam czucia w dość dużej części uda... częściowo czucie mi wróciło, ale nie wszędzie dodatkowo w jednym miejscu mam nadal przeczulice :(masuje się codziennie, pod prsznicem zawsze szoruje się szorstką gąbką, żeby pobudzić krążenie. Chodzę do fizjoterapeuty na terapie manualną i podczas wizyt on też rozbija mi te mięsnie itp. A czucia jak nie było tak nie ma.. Trochę się martwię, że już nie wróci to do normalnego stanu.

Czy ktoś miał podobie, czy jeszcze mam szanse na odzyskanie czucia? A może macie jakieś sposoby, które mogłabym wypróbować?


Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 08 Gru, 2020   

Szpunk napisa/a:
Czy ktoś miał podobie, czy jeszcze mam szanse na odzyskanie czucia?

ja mam endo, ale też brak czucia na skórze - pół uda. Operacja była w marcu 2008r. Trochę to dziwne, ale idzie się przyzwyczaić. Najgorzej, jak swędzi noga, a drapanie nic nie pomaga ;-)
 
     
AnetaSuper 
Aneta


Status: Przed
Wiek: 45
Doczya: 07 Sty 2023
Posty: 1
Skd: Chodzież
Wysany: Sob 07 Sty, 2023   

Witajcie,
Jestem przed operacja osteotomii okolopanewkowej
W Otwocku u prof. Czubaka teoretycznie ma być w czerwcu 2023r. Mam pytanko, jak przebiega rehabilitacja, ile czasu po trwa chodzenie o 2 kulach, jednej, bez, ile czasu potrzeba aby przejść powiedzmy do sklepu 500-700m, prowadzenie auta...nie mam na myśli pełnej sprawności a wyjście z domu, przysiąść na godzinkę w pracy...ile czasu jest się uziemionym w domu do tego stopnia, że nie ma opcji zejscia po schodach j wyjścia z domu.
Ile czasu trwał powrót do sprawności normalnej (beż uprawiania sportow)
Ktoś wrocil do biegania po osteotomii?
Może i głupie pytania ale dla mnie ważne bo niestety jestem pracoholikiem i na dodatek dobę mam zajęta na maxa treningami (jak nie bieganie to rower teraz) praca, nowe projekty i aktualne uziemienie źle wpływa mimo, że cały czas coś robię i mając już naprawione biodro plan mam na szybki powrót do poruszania się chociaż na tyle aby nie być w domub
_________________
AnetaSuper
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 08 Sty, 2023   

Aneto, na większość Twoich pytań są już odpowiedzi tu na forum-wystarczy poczytać.
Polecam oprócz działu ogólnego, o metodzie Ganza też dział o rehabilitacji bo tam też znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Bardzo wiele będzie zależeć od Twojej rehabilitacji także od tego czy będziesz mieć przedoperacyjną-jak to ważne dowiesz się w wielu miejscach tego forum.
Owocnej lektury :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.