Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Pomoc w diagnozie problemu
arcziv96 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 27
Doczy: 31 Sty 2019
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 31 Sty, 2019   Pomoc w diagnozie problemu

Witam serdecznie, w końcu zarejestrowałem się na forum po przeczytaniu wielu artykułów.
Mianowice, mam problem z prawym biodrem już kilka lat (lewe jest w porządku), na początku kulałem i chodziłem strasznie przygarbiony, zacząłem oglądać różne filmy na Youtube i zacząłem stosować niektóre metody w praktyce. Większość nie działa, niektóre działały na krótką chwilę np (rozciąganie mięśnia biodrowo-lędzwiowego), ale ogólnie myślę, że postawa sylwetki się poprawiła, lecz biodro boli nadal.

Byłem niby u dobrego fizjoterapeuty, czytałem opinie o nim, że jest bardzo dobry, ale jakoś dalej boli mnie noga mimo jego zastosowań rozciągania mięśnia biodrowo-lędzwiowego odpowiednią techniką.
Także zrobiłem MRI Bioder i byłem też u dobrego ortopedy wychodzi na to, że mam oba biodra w podobnym stanie, tylko że lewe mnie nie boli, a prawe uwiera niesamowicie w pachwinie i strasznie utrudnia życie. (nie mogę wypchnąć prawego biodra do przodu, muszę często chodzić zgarbiony, np po dłuższym siedzeniu na krześle, praktycznie wyprostowanie i wypchnięcie prawego biodra na stojąco staje się bardzo uciążliwe i nieprzyjemne).


Ortopeda stwierdził, że mam konflikt udowo-panewkowy. Ale czy na pewno to jest ten problem?

Otóż mój problem jaki zauważyłem i mojego fizjoterapeuty (może to będzie kluczowa informacja)
Gdy stoję, moja prawa stopa rotuje do zewnątrz.


Fotki:











Lewa noga praktycznie przylega do ziemi po położeniu się, natomiast prawa jest strasznie napięta i z samego napięcia udo i łydka unoszą się do góry, + niesamowicie rwący ból w pachwinie.

Przy położeniu się i po prostu leżeniu na ziemi tak mnie uwiera w pachwinie, że aby zmniejszyć ból prawa stopa leci od razu na zewnątrz w prawo --> Nawet na stojąco tak się dzieję, jak widać na pierwszym zdjęciu.
Często muszę spać na lewym lub prawym boku z ugiętymi nogami, praktycznie zawsze leżąc uginam kolano w prawej nodze by zlikwidować ból, natomiast gdy prostuje ból automatycznie wraca.
Leżąc, gdy staram się prawą stopę zrotować do wewnątrz (lewej strony) ból daje się we znaki w biodrze i pachwinie.

Z moich obserwacji:
Dodam tylko, że mam ten problem już kilka lat i nic z tym nie robiłem.
Mam zapewne bardzo osłabiony pośladek bo nawet po samym dotyku czuje, że prawy jest bardziej masywniejszy od lewego, to tak jakby porównać dużą pierś z kurczaka z lewej do prawego cieniutkiego schabowego.
Również wydaje mi się, że moja miednica rotuje do tyłu w prawo.
Ból w lędźwiach również występuje. :cry:
Po dłuższym siedzeniu gdy wstaje i robię skręt w lewą stronę w lędźwiach i biodrze zaczyna pstrykać (słychać takie charakterystyczne dźwięki).
Po prostu czuje po sobie jakbym miał strasznie przykurczone mięśnie. (zamówiłem roller i będę coś działać)

Dodatkowo:
Grałem wyczynowo w piłkę nożną.
Ortopeda kazał schudnąć i zobaczymy co będzie dalej, aktualnie ważę 125kg przy wzroście 196cm, ruch ograniczyłem niestety przez ból biodra i zużywania stawu.

Robiłem także to ćwiczenie:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZP4Rcb1isQ

I po tym ćwiczeniu naprawdę zauważyłem dopiero efekty, podobno dużo zmienia w biodrach, miednicy oraz poprawia całą postawę sylwetki. Lecz jak zwykle na krótką chwilę i problem znowu się pojawia, a te ćwiczenie wykonałem już sporą ilość razy, czy ktoś miał podobny problem lub ktoś po prostu wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 31 Sty, 2019   

Na tym Forum z pewnością nie uzyskasz diagnozy. Ono nie służy temu.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 31 Sty, 2019   

Tak jak pisze Kinga od tego jest lekarz rehabilitNt fizjoterapeuta aby nie pogorszyć sytuacji
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
arcziv96 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 27
Doczy: 31 Sty 2019
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 31 Sty, 2019   

Możecie polecić jakiegos fizjoterapeute i ortopede, najlepszych którzy znają temat biodra i stawów?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 31 Sty, 2019   

Tutaj jest nasza baza sprawdzonych terapeutów:
http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=13

Jesteś z Wawy, więc jesteś w dobrej sytuacji :)

A tutaj są namiary na lekarzy:
http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=8

:) :) :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.