Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Ból biodra - wynik artografii
miedziak_12 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 32
Doczy: 13 Sty 2019
Posty: 1
Skd: Koszalin
Wysany: Nie 13 Sty, 2019   [PYTANIE] Ból biodra - wynik artografii

Witam serdecznie
Od ponad roku borykam sie z problemem bólu biodra z przodu - na wysokosci kolca biodrowego przedniego górnego. Odwiedziłem 2 ortopedów, którzy twierdzą, że nie wiedzą skąd pochodzi ból.
Ból kłujący zazwyczaj pojawia się po uprawianiu sportu (nie zawsze) lub rozciąganiu mieśni biodro-lędzwiowych (pojawia się po około 2-3h) - kiedy pięte przyciągam do posladka i wypycham miednice do przodu.

Poniżej opis rezonansu:

Badanie MR miednicy ze stawami biodrowymi wykonane sekwencjami TSE, TIRM i FLASH w obrazach T1- i T2-zależnych po dostawowym podaniu środka kontrastowego (artrografia MR).
Stwierdza się obrzęk przednio-górnej części panewki stawowej prawego stawu biodrowego z możliwym niewielkim uszkodzeniem pokrywy chrzęstnej.
Ponadto niewielkie podwyższenie sygnału w obrębie przedniej i przednio-dolnej części obrąbka stawowego o niejednoznacznym charakterze – nie można wykluczyć niewielkiego uszkodzenia obrąbka.
Poza tym obraz głowy kości udowej i panewki stawowej prawidłowy.
Nie stwierdza się konfliktu panewkowo-udowego w obrębie stawu biodrowego.
Nie uwidoczniono cech wysięku w okolicy krętarza ani kaletki okołokrętarzowej.
Lewy staw biodrowy wykazuje prawidłowy obraz panewki stawowej i głowy kości biodrowej. Nie stwierdza się cech obrzęku szpiku w obrębie kośćca. Nie uwidoczniono również istotnych cech obrzęku w okolicy okołokrętarzowej.
Nie uwidoczniono cech konfliktu panewkowo-udowego.
W obrębie objętych badaniem części stawów krzyżowo-biodrowych nie stwierdza się istotnych patologii.

Drodzy forumowicze
Jakiego ortopede od biodra byście polecili, zebym ze spokojnym sumieniem mógł pojechać i otrzymać diagnoze, gdzie leży problem.
Z góry dziękuje
 
     
Dziubalson 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczy: 16 Lut 2019
Posty: 1
Skd: Rawa Maz.
Wysany: Nie 17 Lut, 2019   

Witam
Na podstawie swojego przypadku dam tylko podpowiedź.
Jestem po 2 artroskopiach biodra lewego (Fai CAM) a bol jest nadal. Mam podobne objawy
Jesli problem jest w uszkodzonym obrąbku i czesciowo chrząstce panewki to na 99% jest element kostny który wystaje i uszkadza te elementy przy rotacji wewnetrznej nogi.
Z całym szacunkoem ale lekarze patrzą na badania typu rezonans i nie raz nie widzą elementy który powodujr iszkodzenia
U mnie tak prawdopodobnie jest że wystający w okolicy głowy kości udowej element uszkadza panewke i obræbek w chwili gdy zegnę nogę i zrotuje do wewn.
Ostatni rezonans ktory robiłem ppkazuje ten element ale lekarz potwierdził dopiero gdy mu palcem pokazałem.
Może sprobuj w tę stronę
 
     
Piotr C. 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Doczy: 03 Lut 2017
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 17 Lut, 2019   Re: Ból biodra - wynik artografii

miedziak_12 napisa/a:
Witam serdecznie
Od ponad roku borykam sie z problemem bólu biodra z przodu - na wysokosci kolca biodrowego przedniego górnego. Odwiedziłem 2 ortopedów, którzy twierdzą, że nie wiedzą skąd pochodzi ból.
Ból kłujący zazwyczaj pojawia się po uprawianiu sportu (nie zawsze) lub rozciąganiu mieśni biodro-lędzwiowych (pojawia się po około 2-3h) - kiedy pięte przyciągam do posladka i wypycham miednice do przodu.

Poniżej opis rezonansu:

Badanie MR miednicy ze stawami biodrowymi wykonane sekwencjami TSE, TIRM i FLASH w obrazach T1- i T2-zależnych po dostawowym podaniu środka kontrastowego (artrografia MR).
Stwierdza się obrzęk przednio-górnej części panewki stawowej prawego stawu biodrowego z możliwym niewielkim uszkodzeniem pokrywy chrzęstnej.
Ponadto niewielkie podwyższenie sygnału w obrębie przedniej i przednio-dolnej części obrąbka stawowego o niejednoznacznym charakterze – nie można wykluczyć niewielkiego uszkodzenia obrąbka.
Poza tym obraz głowy kości udowej i panewki stawowej prawidłowy.
Nie stwierdza się konfliktu panewkowo-udowego w obrębie stawu biodrowego.
Nie uwidoczniono cech wysięku w okolicy krętarza ani kaletki okołokrętarzowej.
Lewy staw biodrowy wykazuje prawidłowy obraz panewki stawowej i głowy kości biodrowej. Nie stwierdza się cech obrzęku szpiku w obrębie kośćca. Nie uwidoczniono również istotnych cech obrzęku w okolicy okołokrętarzowej.
Nie uwidoczniono cech konfliktu panewkowo-udowego.
W obrębie objętych badaniem części stawów krzyżowo-biodrowych nie stwierdza się istotnych patologii.

Drodzy forumowicze
Jakiego ortopede od biodra byście polecili, zebym ze spokojnym sumieniem mógł pojechać i otrzymać diagnoze, gdzie leży problem.
Z góry dziękuje



Poszukaj doktora Jacka Mazka.
Warszawa i Kielce.

Znam wiele osób,którym pomógł w sprawach biodrowych.
Też u niego robiłem, i arstroskopie,i endoprotezę.
Młode chłopaki i sportowcy robią biodra u niego.
_________________
Pozdrawiam Piotr
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.