Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Po operacji- wskazówki i cenne rady
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pi 28 Wrz, 2018   

Ja odradzam Ci trzymać nogi zgiętej pod czas snu lepiej przejść nie wielki dystans np do łazienki. Plecy lekko uniesione mogą być to w niczym nie przeszkadza.Ja podkładałam sobie ręcznik pod kolano, lecz to rehabilitan na to pozwolił po operacji.
Jak masz możliwość to potpytaj się lekarza czy rehabilitanta o swoje wątpliwości.
_________________
Lwie serce
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 28 Wrz, 2018   

Z tego co pamiętam mi profesor pozwalał chociaż na krótką chwilę podłożyć w łóżku coś pod operowane kolano. Nie na długo ale pozwalał. Nigdy natomiast ani w klinice ani w domu nie spałam z klinem nikt mi tego nie kazał robić. Pacjentom z endo również nie w każdym razie - na oddziale - nie było takiej praktyki.


Natomiast - moim największym problemem było spanie na wznak i uciekająca stopa.

Problem uciekającej stopy rozwiązałam w domu za pomocą reklamówki napełnionej po prostu piaskiem układałam ją po zewnętrznej stronie z boku stopy na wysokości kostki. Może komuś się to przyda ;-) Tak samo jak nie miałam zaleceń od kiedy mi np wolno spać na operowanym boku Po prostu po powrocie do domu pewnej nocy bez problemu po prostu odwróciłam się na operowaną stronę i tak już zostało ;-) . Ciało samo nam pokaże na ile już można. Co nie znaczy kochani że zachęcam - do takich eksperymentów - krótko po operacji.

Ja uczyłam się sama na sobie - ponieważ - z kliniki - nie dostałam praktycznie żadnych wskazówek - forum nie istniało jeszcze. A mojego fizjoterapeutę spotkałam dopiero jakiś czas po operacji. Także do tego czasu byłam ciemna masa i uczyłam się metodą prób. Do czego absolutnie nie zachęcam. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości pytajcie lekarzy terapeutów. I drążcie temat forum też powstało dla was.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Lena62 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lut 2018
Posty: 11
Skd: śląskie
Wysany: Pon 01 Pa, 2018   

Największym problemem dla mnie jest spanie na wznak. Jestem bardzo szczupłą osobą i na kości ogonowej powstało otarcie. Jak sobie z tym radzić?
_________________
Lena
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 01 Pa, 2018   

Jest specjalna maść na otarcia odparzenia niestety nazwy nie pamiętam :-( .
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pon 01 Pa, 2018   

Mnie pomoglo chodzenie i tabletki nasenne oraz miekkie łóżko
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 01 Pa, 2018   

Ja też byłam zaskoczona ale jest coś takiego. lepsza maść niż wymiana całego łóżka :-) . Ale już poważniej faktycznie chodzić na ile można szybciej się zagoi
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 01 Pa, 2018   

Lena62 napisa/a:
Największym problemem dla mnie jest spanie na wznak. Jestem bardzo szczupłą osobą i na kości ogonowej powstało otarcie. Jak sobie z tym radzić?


Lena spróbuj z kółkiem przeciwodleżynowym albo z takim dla kobiet po porodzie - w sklepach medycznych na pewno znajdziesz.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Lena62 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lut 2018
Posty: 11
Skd: śląskie
Wysany: Wto 02 Pa, 2018   

Dziękuję za dobre rady, chyba najlepsze będzie kółko. Ten problem najbardziej dotkliwy jest w nocy. Gdyby można się było chociaż odrobinkę odwrócić. W ciągu dnia jest ok. Dużo chodzę, siedzę na poduszce ortopedycznej, ale noc MASAKRA.
_________________
Lena
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Wto 02 Pa, 2018   

Ja tam miałem łóżko bez boków i tez na brzuchu kimalem troche
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Wto 02 Pa, 2018   

Lena62 napisa/a:
Największym problemem dla mnie jest spanie na wznak. Jestem bardzo szczupłą osobą i na kości ogonowej powstało otarcie. Jak sobie z tym radzić?


1. odciążenie odleżyny (wspomniane kółko p/odleżynowe lub cokolwiek co spełnia podobną funkcję, leżenie/ spanie na boku)
2. Jest możliwość zastosowania elastycznego plastra ( np. kinesio/kinesiology tape / medical tape) stosowanych do plastrowania/tapingu wokół otarcia w taki sposób by przyśpieszyć zbliżanie się brzegów otarcia/odleżyny.
Sposób nałożenia: napięcie na części zewnętrznej (dalszej) od rany powinno być większe niż przy części bliższej - wytworzy to rodzaj odwróconego leja z tkanek - zabezpieczy brzegi odleżyny przez rozrywaniem/pociąganiem przy najmniejszym ruchu i przyśpieszy wytwarzanie strupa (zamknięcie rany)
nakładanie od części bliższej (brzegu rany) do części dalszej
. Stosowałem to u pacjentów neurologicznych z dużymi, głębokimi odleżynami i małymi powierzchownymi otarciami (w urazówce/ortopedii) - w tych ostatnich znacząco przyspiesza wytworzenie strupa. Plaster mino wszystko powinien założyć odpowiednio przeszkolony personel.
3.maść p/odleżynowa (zapytać w aptece)

Powyższe punkty i ich kolejność (priorytetowość) oraz ich przestrzeganie/zastosowanie będzie miała istotne znaczenie w przebiegu procesu samogojenia tego otarcia.
mam nadzieję, że przydadzą Ci się te informacje
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 02 Pa, 2018   

Jezeli mozesz to smarować to polecam balsam na odlezyny i odpazenia firmy dr beta............
Mi pomógł gdzie dwa mieśiące lezałem na wznak
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Lena62 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lut 2018
Posty: 11
Skd: śląskie
Wysany: Sro 03 Pa, 2018   

Dziękuję, kółko już mam, smaruję maściami, jest lepiej. Pozdrawiam.
_________________
Lena
 
     
KasiaJoanna 
Kasia
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Wiek: 45
Doczya: 17 Mar 2019
Posty: 3
Skd: Berlin
Wysany: Nie 17 Mar, 2019   

Jestem nie całe 3 tyg po operacji prawego biodra . Mam łóżko na cegłach tu na forum o tym przeczytałam. Operacje miałam w Berlinie i odrazu mogłam spać na boku z poduszką między nogami. Ja w tydzień po operacji zaczęłam spać na nie operowanym boku. Rana ma 5 szwów myślałam że będzie więcej. A tydzień po wyjściu że szpitala zacząłem intensywną rehabilitację 6 godz dziennie. Po 5 dniach w domu poruszam się bez kul. Dodam że pierwsze doby po operacji płakałam dzień I noc z bólu. A teraz nie boli nic. Im wiecej ćwiczę I to intensywnie tym lepiej się czuję. Można powiedzieć że nie czuję że mam endoproteza. :-D
_________________
Joanna
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 19 Mar, 2019   

KasiaJoanna napisa/a:
A tydzień po wyjściu że szpitala zacząłem intensywną rehabilitację 6 godz dziennie.

Czy mogłabyś opisać dokładniej, na czym polegała ta rehabilitacja? Myślę, że wiele osób chętnie by się dowiedziało. W polskich realiach tak to nie wygląda...
 
     
KasiaJoanna 
Kasia
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Wiek: 45
Doczya: 17 Mar 2019
Posty: 3
Skd: Berlin
Wysany: Sro 20 Mar, 2019   

W szpitalu po wybudzeniu zostałam postawiona na nogi i musiałam chodzić. A teraz mam codzinnie rehabilitacje . Mam 1.5 godziny ćwiczeń na siłowni oczywiście mam dobrane cowcznia Ale są ciężkie . Nikt nie oszczędza operowanej nogi i mimo wszystko po kilku takich treningach zaczęłam lepeij się czuć A noga przestała boleć. Do tego są masaże nogi . Terapia prądem oraz ciepłem. Różne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pośladków i ud. Wracam do domu i jestem zmęczona Ale dziś mija 3 tyg od operacji A ja po treningu jadę na zakupy chodzę około 5 km i nie płacze nie narzekam. Dziś lekarz mówił że Wszystko jest w porządku .
_________________
Joanna
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.