Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Artroskopia biodra - problem z diagnozą.
ddk27 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 24 Wrz 2018
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Pon 24 Wrz, 2018   [PYTANIE] Artroskopia biodra - problem z diagnozą.

Witam,

od ponad roku zmagam się z bólem biodra lewego w okolicach pachwiny oraz z boku. W kwietniu robiłem badania USG oraz RTG. Podczas USG stwierdzono poszerzenie kaletki krętarza większego, a zdjęcie RTG wskazało na konflikt udowo-panewkowy typu CAM. Lekarz skierował mnie do ortopedy, który specjalizuje się w tego typu dolegliwościach. Dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny stawu biodrowego.

Przechodząc do sedna: Dysponuję wynikami z USG, RTG oraz artrografią rezonansu magnetycznego.

Opinia 1:
Ortopeda / radiolog (wykonujący operacje tego typu regularnie):
Nie czekając na opis z rezonansu, udałem się do specjalisty, który potrafi sam opisać wynik rezonansu oraz zajmuje się artroskopią konfliktu udowo - panewkowego. Według Jego opinii występuje u mnie postać mieszana tego schorzenia oraz doszło do uszkodzenia obrąbka. Lekarz wskazał na artroskopię biodra.

Radiolog:
Po 2 tygodniach od rezonansu do domu dostałem list z opisem (opis sporządzony w tej samej klinice). Z opisu wynika, że jestem zdrów jak ryba. Brak predyspozycji do konfliktu, obrąbek prawidłowy, kaletki niepowiększone.

Opinia 2:
Ortopeda:
Udałem się do ortopedy nie zajmującego się konfliktem udowo-panewkowym. Lekarz specjalista rehabilitacji i medycyny manualnej, dość długo mnie badał, po czym zapoznał się z moja dokumentacją. Według jego opinii jest to problem z kręgosłupem, a na RTG nie widać nieprawidłowości jeżeli chodzi o biodro. Dostałem skierowanie do radiologa na USG biodra oraz RTG kręgosłupa.

Radiolog 2:
Kolejne USG biodra wskazało na lekką nadżerkę w obrębie krętarza większego. Poza tym lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości oglądając RTG, artrografię rezonansu magnetycznego.

Opinia 3:
Ortopeda (wykonał kilka artroskopii):
Z RTG stwierdził, że mam konflikt udowo-panewkowy. Stwierdził, że powinienem zainteresować się metodami, które pomogą mi zredukować ból związany z moją dolegliwością. Twierdząc, że operacja może mi bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Kończąc mam kilka pytań do Was.

1. Możecie mi polecić dobrego specjalistę we Wrocławiu?
2. Czy ktoś z Was spotkał się z tak odmiennymi opiniami?
3. Co proponujecie zrobić w moim przypadku?

Mam nadzieję, że zbytnio Was nie zanudziłem moim opisem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
     
ewka34 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 16 Wrz 2018
Posty: 6
Skd: Poznań
Wysany: Sro 26 Wrz, 2018   

Cześć

Co prawda ja jestem jeszcze w trakcie diagnostyki i poszukiwania ortopedy do ewentualnej artroskopii i nie jestem ekspertem, jednak przedstawię swoją opinię 😊
Jeśli jesteś z Poznania, to pewnie atrografię MR miałeś w Rehasporcie i opis został wykonany przez doktora Dzianacha.
W moim przypadku tak było i chyba jest to jedyny radiolog, który opisuje u nich rezonanse stawów.
Mimo mało specyficznych objawów (ból z boku biodra i w pośladku, więc nie jestem niestety pewna co ostatecznie jest przyczyną bólu) w badaniu obrąbek jest uszkodzony.
W trakcie dwóch wizyt u ortopedów każdy z nich mówił, że ten radiolog jest najlepszy, zajmuje się praktycznie tylko stawami. Obaj ortopedzi sami obejrzeli płytkę i pokazali gdzie jest widoczne uszkodzenie obrąbka.
Reasumując - może wróć do pierwszego ortopedy i pokaż ponownie płytkę z rezonansu i opis radiologa.
W każdym bądź razie wydaje się mało prawdopodobne, że ortopeda lepiej zinterpretuje badanie MR niż radiolog specjalista od stawów...
Chyba, że jednak wykonałeś to badanie w jakimś innym miejscu, a opis przygotował "radiolog od wszystkiego".

Ewentualnie mogłeś dostać opis rezonansu innej osoby, przez pomyłkę ;) -

Jeśli znajdziesz jakiegoś eksperta od bioder we Wrocławiu albo w Poznaniu, który wykonuje artroskopię, to napisz proszę.
Ja póki co umówiłam się na konsultację do prof. Czubaka, posłucham jego opinii. W Poznaniu byłam również u doktora Piontka.
Pozdrowienia
E.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Czw 27 Wrz, 2018   

Co do objawów to co osoba to ma inne "wrażenia".
Ortopedzi nie zaznajomieni z tematem biodra będą zawsze mówić, że ból pochodzi z kręgosłupa a w zdjęciu RTG nie zobaczą nic - to absolutny standard z tego co widzę.
W Poznaniu dr. Piątek, Warszawa - prof. Czubak.

Może się koleżanka wypowie, gdzie złapała dr. Malinowskiego :P
Wrocław czy Piotrków Trybunalski ?
Ogólnie w/w jest bardzo polecany ( i odpisuje na maile! )

Zdrowia :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 27 Wrz, 2018   

Z doswiadczen ludzi z Forum jak i tego co wiem od fizjoterapeutow sklonna jestem do opinii nr.3.
Bardzo czesto umiejetnie poprowadzona fizjoterapia funkcjonalna daje b.dobre efekty po ktorych zobaczysz czy operacja faktycznie jest konieczna.
Miej na uwadze ze zabieg operacyjny to ostatecznosc a jesli jest szansa zeby go uniknac to warto probowac.
Zalezy z fizjoterapeuta o jakich umiejetnosciach bedziesz pracowac i od wkladu Twojej pracy w realizacje wskazowek tego specjalisty.
Moja opinia: zoperowac sie zdazysz, szukaj fizjoterapety pracujacego calosciowo, szukajacego PRZYCZYN powstania konfliktu.
Jesli nie przepracujesz przyczyny ooeracja raczej nie da oczekiwanych efektow.
Przejrzyj Forum, znajdziesz wiele pomocnych informacji zwlaszcza w dz.o rehabilitacji.
Powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ewka34 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 16 Wrz 2018
Posty: 6
Skd: Poznań
Wysany: Czw 27 Wrz, 2018   

Mój komentarz odnośnie otrzymania opisu czyjegoś badania, to oczywiście kiepski żart. Na pewno nic takiego nie miało miejsca.
Natomiast można się wściec otrzymując całkiem odmienne opinie od różnych lekarzy- praktycznie samodzielnie trzeba zadecydować czy warto/trzeba się operować!


Tolik24- kto kontaktował się z doktorem Malinowskim?
Ja go nie znam. Słyszałeś o nim dobre opinie? Do Wrocławia z Poznania jest niedaleko, więc może warto się przejechać na konsultację. Czy ten doktor wykonuje artroskopię biodra również na NFZ?
Jeśli miałabym mieć operację prywatnie, to zdecydowałabym się na doktora Piontka, jest doświadczony i na miejscu. Jednak jest to duża kwota i chciałabym poszukać kogoś dobrego na NFZ, jeśli będzie to możliwe...
Ty byłeś na wizycie u profesora Czubaka, prawda? Jednak chyba nie bardzo pomógł w diagnozie i uznał, że wszystko jest ok z Twoimi biodrami? Chyba, że pomyliłam posty Użytkowników, to wtedy przepraszam:)
Właśnie nie wiem, czy profesor ostatecznie wykonuje artroskopie bioder z naprawą obrąbka, czy jedynie inni lekarze z jego kliniki? Może warto pojechać do kogoś innego z Otwocka na konsultację? Czy podczas wizyty profesor zajrzał do Twoich płyt/ rezonansu? Obawiam się, że w trakcie bardzo krótkiej wizyty może być to trudne.
Pozdrowienia serdeczne!
 
     
ewka34 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 16 Wrz 2018
Posty: 6
Skd: Poznań
Wysany: Pon 01 Pa, 2018   

Orientujecie się, czy profesor Czubak wykonuje również artroskopie biodra (naprawa obrąbka) ?
Czy lepiej wybrać się na wizytę do doktora Mazka? Czy on wykonuje artroskopie na NFZ?
Możecie ewentualnie kogoś jeszcze polecić z okolicy Poznania/ Wrocławia/ Warszawy, kto jest dobry i wykonuje jednocześnie operacje na NFZ? Albo chociaż pracuje w szpitalu, gdzie artroskopie bioder są wykonywane?
Chciałabym skonsultować się prywatnie i zapisać na listę oczekujących w jakieś polecane miejsce na NFZ.
Z góry dziękuję.
E.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.