Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Podróż po nową jakość życia
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

Nekkar
Powoli dojdziesz do pełnej sprawnoćsi tylko jest kwestia czasu.Wiem że może być przy obowiązkach domowych a także przy dzieciach.Doskonale wiem co piszesz bo ja miałam zakaz przez 6 tygodni nie stawania na nogę tylko mogłam lekko się opierać. Wiem że to trudne ale wiedz że warto wytrzymać do odstawienia kul.Bądź cierpliwa.Trzymam kciuki. ;-) ;-)
_________________
Lwie serce
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

Nekkar mnie to na ile endo przeszkadza u uprawianiu sexu tez zastanawia :)
Jest dział na forum poświęcony temu tematowi, ale jednak każdy z nas jest inny, każde endo jest inne, inny stan wyjsciowy itp. Poznalam przez neta dziewczyne lat 34, endo ma od roku i mowi, ze problemow nie ma, bardziej jej facet boi sie, ze ona sie rozleci ;)
 
     
Nekkar 
Nekkar
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 42
Doczya: 07 Sty 2017
Posty: 24
Skd: Łódzkie
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

karolina23 napisa/a:
Wlasnie nie. Ja mam pelna ruchomosc, nie boli mnie. Ale biodro jest wysoko zwichniete, glowa nad panewka. Przez to kuleje, mam krzywy kregoslup, wygladam jak 7 nieszczesc, mam mniejszy posladek... ale oswajam sie z tym co mnie czeka. I mam głęboka nadzieje, że faktycznie endo wstawiane na dzien dzisiejszy służyc bedzie uzytkownikowi wiecznie. Ale przynajmniej ilesdziesiat lat !;)


No to rzeczywiście... Tu trzeba wyposrodkowac korzyści. Bo przecież krzywisz kręgosłup, kasujesz kolana i inne stawy...
Posladek powiadasz - jak mi rehabilitant każe napiąć pośladek to się długo zastanawiam który to mięsień 😉
_________________
Jeszcze wszystko będzie możliwe :)
 
     
Nekkar 
Nekkar
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 42
Doczya: 07 Sty 2017
Posty: 24
Skd: Łódzkie
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

lwie serce napisa/a:
Nekkar
Powoli dojdziesz do pełnej sprawnoćsi tylko jest kwestia czasu.Wiem że może być przy obowiązkach domowych a także przy dzieciach.Doskonale wiem co piszesz bo ja miałam zakaz przez 6 tygodni nie stawania na nogę tylko mogłam lekko się opierać. Wiem że to trudne ale wiedz że warto wytrzymać do odstawienia kul.Bądź cierpliwa.Trzymam kciuki. ;-) ;-)


Mi już na wpisie napisali że mogę obciążać noge. Byłam zdziwiona że nie muszę uważać bo wszędzie czytałam że 6 tyg nie można obciążać. A tu proszę.
_________________
Jeszcze wszystko będzie możliwe :)
 
     
Nekkar 
Nekkar
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 42
Doczya: 07 Sty 2017
Posty: 24
Skd: Łódzkie
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

karolina23 napisa/a:
Nekkar mnie to na ile endo przeszkadza u uprawianiu sexu tez zastanawia :)
Jest dział na forum poświęcony temu tematowi, ale jednak każdy z nas jest inny, każde endo jest inne, inny stan wyjsciowy itp. Poznalam przez neta dziewczyne lat 34, endo ma od roku i mowi, ze problemow nie ma, bardziej jej facet boi sie, ze ona sie rozleci ;)


Hehe, podejrzewam że mój mąż kochany też będzie się pytał co pozycje czy tak mogę 😂😂😂.
A gdzie ten wątek? Bo nie mogę znaleźć. Wrzucisz mi linka?
_________________
Jeszcze wszystko będzie możliwe :)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=212 psze bardzo :) )
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 21 Sie, 2018   

Nektar
Każdy co innego mówi, bo operator odrazu mi powiedział że nie mogę stawać na tą noge.A ja zresztą troche też czytałam o endo i co trzeci artykuł był że nie wolno z obciązeniem.Także mój rehabilitant powiedział że nic z ćwiczeń na obciążenie.Więc sama wiesz jak się czujesz i na ile masz sił że by móc z obciążeniem.
_________________
Lwie serce
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 22 Sie, 2018   

Czy można obciążać nogę, czy nie - decyduje operator. I lepiej się go posłuchać. W końcu to on widzi, jaki jest stan kości.

U mnie przy pierwszej endo bardzo długo nie mogłam obciążać nogi (w ogóle!!!), bo taki był kiepski stan i mnóstwo przeszczepów kostnych zrobili.
Przy endo w drugiej nodze mogłam obciążać już tego samego dnia :wink:
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 22 Sie, 2018   

Nekkar napisa/a:
Dzisiaj rehabilitant zaproponował bym korzystała z jednej kuli. Jest to wygodniejsze bo jedną rękę mam wolną i mogę sama przynieść sobie herbatę .

Ten rehabilitant ma staroświeckie podejście do odstawiania kul. Tak mówią ortopedzi i kiepscy fizjoterapeuci. Chodzi się z dwoma kulami albo bez kul. Odstawia się dwie.
Jeżeli chodzi o herbatkę to najlepszy jest kubek termo z przykrywką, a i talerzyk można przynieść z dwoma kulami. Ja zamiast talerzyka miałam małe salaterki.
Podczas rehabilitacji nie miałam napinania mięśni przy chodzeniu, ale wypracowanie prawidłowego chodzenia poprzez powtarzanie tych samych ćwiczeń. Poruszać się możesz w różny sposób, ale to mózg ma wiedzieć, jak się chodzi. Czyli trenujemy mózg podczas nauki nowego chodzenia po operacji, a to wymaga powtórzeń.
Tyle z moich doświadczeń fizjoterapii funkcjonalnej po wcześniejszych operacjach, utykaniu i wstawieniu dwóch endo.
Chodzę dużo lepiej, nie utykam, ale fachowa ocena pod koniec września, wizyta u fizjo i ortopedy :what: :?: :roll: .
Pozdrawiam :)
_________________
Beata8
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 22 Sie, 2018   

Tak dokładnie jak napisała dorotabeata nasz mózg uczy się prawidłowych wzorców przez wielokrotne powtarzanie. Co do odstawienia kul - to ja ich nigdy nie odstawie, jednak w trochę innej formie powiedział mi mój fizjoterapeuta z jedną kulą się nie chodzi ponieważ zaburza to prawidłowe chodzenie. Powoduje przeciążenia struktur mięśniowych i kostnych. Pacjent robi sobie krzywdę.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pi 24 Sie, 2018   

Nekkar, całkowicie Cię rozumiem z tymi łyżeczkami nie tam gdzie trzeba. Ja lubię w swoim domu mieć po swojemu. Ale taki okres przejściowy - trzeba wytrzymać. I zleci szybciej niż się spodziewasz - z perspektywy czasu zaraz już to będzie przeszłość. To jak z małymi dziećmi - jak akurat wyją i jęczą to masz wrażenie, że czas stoi w miejscu, a mrugniesz raz i się zastanawiasz kiedy one tak szybko urosły. Ja już nawet z trudnem sobie przypominam życie przed operacją - tak się to wszystko zatarło w pamięci. A nowe biodro i życie bez bólu trwa! Trzeba tylko przetrwać najgorszy okres. Trzymam kciuki!
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pi 24 Sie, 2018   

Nekkar i jak tam "sytuacja na froncie"? ;) dajesz radę z mamą, teściowa i rehabilitacja?
 
     
bartek806 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 35
Doczy: 24 Sty 2017
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 06 Wrz, 2018   

właśnie, daj znać jak się trzymasz :)
pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.