Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wasze objawy PRZED artroskopią
Tomi99 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Sie 2018
Posty: 6
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Sie, 2018   Wasze objawy PRZED artroskopią

Witajcie,

chciałem zapytać jakie bóle mieliście przed diagnozą artroskopii przy konflikcie udowo-panewkowym FAI CAM? U mnie jest to ból prawej pachwiny, jądra, a czasami samego biodra. Czy czasami podczas leżenia też występował u Was ten ból czy tylko podczas ruchu/poruszania się? Ja mam też inne problemy zdrowotne m.in. zapalenie bakteryjne prostaty i nie wiem czy na pewno pochodzą te bóle od biodra... Na rezonansie magnetycznym mam napisane, delikatne zmiany mogące w nieznaczym stopniu wpływać na konflikt FAI CAM (obustronny).
Inna kwestia to czy ćwiczyliście czy przy takim bólu lepiej jest odstawić ćwiczenia, niestety nie zdążyłem zapytać o to ortopedy..
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 20 Sie, 2018   

Odnosnie cwiczen pytaj nie ortopede a fizjoterapeute.
Cwiczenia nie moga sprawiac bolu, znajac Twoj stan po diagnozie terapeuta bedzie wiedzial co mozna zrobic praca manualna a co mozesz bezpiecznie cwiczyc.
Terapia w jakims stopniu (zalezy u kogo) jest w stanie nawet znacznie zlagodzic bol.
Wszystko zalezy od umiejetnosci fizjoterapeuty.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Tomi99 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Sie 2018
Posty: 6
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Sie, 2018   

dzięki. Wiem właśnie najgorzej znaleźć kogoś dobrego, szukam kogoś z mojej okolicy bo do tych co chodziłem do tej pory są obecnie ode mnie daleko.
 
     
Tomi99 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Sie 2018
Posty: 6
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 23 Sie, 2018   

73 wyświetlenia - może ktoś się wypowie nt bólu przed jak to u Was wyglądało? Szczególnie interesuje mnie płeć męska czy jądro i pachwina Was bolały? Czy tylko podczas ruchu czy czasami podczas leżenia/siedzenia też?
Okolice bólowe są podobne jak przy zapaleniu prostaty, które niestety też mam..
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Czw 23 Sie, 2018   X

Ból przed raczej w skrajnych ruchach nogą a w momencie gdy jeszcze aktywnie uprawiałem sport po rozpoczeciu aktywności szybki strzał bólu w pachwinie i "po zawodach". Ból występował tylko podczas aktywności/ruchu a oprócz tego było ograniczenie ruchomości i "strzelanie" stawu.
Co do ćwiczeń to ćwiczyłem pod kątem przygotowania do zabiegu bo jakikolwiek sport w tej sytuacji mijał się z celem.
W razie czego - pisz priv ;)
 
     
Tomi99 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Sie 2018
Posty: 6
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 23 Sie, 2018   

To ja mam chyba troche inaczej jednak... podczas ruchu to najczesciej mi sie pojawia przy chodzeniu ale czasami jest tyklo pachwina/jądro i biodro nie boli jak idę, a czasami chodze i nic nie boli - nie wiem od czego to zależy. Podczas cwiczen - na kregoslup nie boli mnie, podczas ruszanai nogami odginania tez nie, podczas np. jazdy na rowerze nie boli. Zakres ruchow mam raczej dobry (ortopeda stwierdził, że w pełnym zakresie). Ale czasami mnie tez boli jak siedze np. teraz albo podczas lezenia czyli troche inaczej moze ja mam jakies zapalenie/reumatoidalne tego stawu prawego.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Czw 23 Sie, 2018   

Ogarnij kogoś, kto zna temat FAI. Ja na początku chodziłem do lokalnych ortopedów i według każdego RTG i ich opinii byłem 100% zdrów.
Zbadaj się też pod kątem reumatoligcznym, ja również pod tym kątem byłem badany( MRI krzyżowo-biodrowe, badania z krwi pod kątem mięśniowym i coś tam jeszcze było).
Co do objawów to jest ich tyle i każdy ma tak różne odczucia, ze ciężko to porównywać.
 
     
Tomi99 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Sie 2018
Posty: 6
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 24 Sie, 2018   

Tylko widzisz.. ja mam jeszcze bakterie w sterczu i ona tez moze dawac objawy w postaci bolow pachwiny/jądra ale biodro?-nie wiem moze na zasadzie promieniowania.
Antybiotyki, ktore bralem na jej wybicie sa z grupy Ciprofloksacyna - silnie toksyczne leki i wyczytalem, ze kazdy z nich ma mozliwy skutek uboczny w postaci bolow miesni/stawow, zapalenia miesni/stawow/sciegien - kolejna mozliwosc powodu dolegliwosci.

Co do ortopedy to wlasnie powiedzial, na podstawie zdjecia MRI obu bioder ze mam obustronny konflikt FAI CAM i zaleca zrobienie artro przynajmniej prawego biodra - ze wzgledu na bol. Bedac u niego nie mialem jeszcze opisu - tam z kolei jest "delikatne zmiany mogace w niewielkim stopniu wplywac na FAI CAM. A co jak bol pochodzi jednak z innego zrodla? Ortopeda taka diagnoze postawil z powodu opisanych przeze mnie boli po prawej stronie, a zmiany sa niewielkie wg opisu po obu stronach (on tego opisu nie widzial).
Do speca od artro na razie nie mam co isc bo ortopeda powiedzial, ze poki te bakterie mam nie ma mowy o zadnym zabiegu.

A badania reumatologiczne o jakich mowisz z krwi robilem i czekam na wynik, u reumatologa nie bylem jeszcze.
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 24 Sie, 2018   

Miałem robione kilkukrotnie RTG bioder i za KAŻDYM razem w opisie jest napisane, ze wszystko jest idealnie, dopiero niektórzy lekarze, bardziej doświadczenie ogarneli o co chodzi.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.