Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 30 Mar, 2020
kamilo1990 - historia
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 18 Lip, 2018   

karolina23 Wiem że dużo przeszłaś to widać, ale spokojnie ok. To czy ktoś zdecyduje się na wszczepienie endo, czy nie jest tylko i wyłącznie jego decyzją. Nie możesz w takim tonie tego robić.


Jeżeli chcesz pomóc możesz pokazać alternatywę. Ale czy dana osoba z tego skorzysta to już decyzja tej osoby. I jeszcze jedno pomagając komuś bierzesz w pewien sposób odpowiedzialność za losy tej osoby.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sro 18 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Sro 18 Lip, 2018   

Bonia
Masz w 100 % racje w ty co piszesz
_________________
Lwie serce
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Sro 18 Lip, 2018   

Witaj karolina23 ! Bardzo emocjonalny ten Twój wpis i pewnie masz do tego powody ale nie powinnaś chyba w tak zdecydowany sposób odwodzić kogoś od podjęcia decyzji. To czy potrzebne będzie endo na już czy też może poczekać a być może w ogóle nie będzie takiej potrzeby, zadecyduje lekarz zapewne w porozumieniu z pacjentem. Są sytuacje gdzie nie ma alternatywy i pozostawienie choroby samej sobie będzie miało poważne następstwa. Jeśli choroba będzie postępować, to w niedalekiej przyszłości pojawi się ból odbierający rozum. Wiem co piszę, bo z takim bólem zmagałem się przez prawie rok i nie pomagały nawet narkotyczne leki przeciwbólowe. Dlatego pozwólmy wypowiedzieć się fachowcom. Niech zlecą dodatkową diagnostykę i pomogą podjąć właściwą decyzję.
Z poszanowaniem - Krzysiek
 
     
kamilo1990 
Aktywny
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczy: 17 Lip 2018
Posty: 10
Skd: Radom
Wysany: Czw 19 Lip, 2018   

Dziękuje za żywiołową dyskusję, będe dalej szukał pomocy, chciałbym zrobić wszystko żeby normalnie funkcjonować, o sporcie na takim poziomie na jakim miałem przyjemność go uprawiać już nie marze;) endo to ostateczność, teraz jestem umówiony na wizytę u dr Kłębukowskiego w Nałęczowie, polecił mi go przyjaciel, mam nadzieje że to ktoś kto będzie chciał porządnie zdiagnozować mój problem. Czy może słyszeliście o tym lekarzu? Czy trombofilia to choroba zagrażająca życiu? Trochę boje się co mogło spowodować taki stan i będe starał się znaleźć przyczyne zanim podejme decyzję o leczeniu. Jeszcze jedno pytanie, dr Mazek powiedział że artroskopia którą zalecił mi na lewe biodro to zabieg nierefundowany na NFZ, a w innych postach czytam że ludzie przechodzili ten zabieg na NFZ? Będe informował o mojej walce i jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie ;-)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 19 Lip, 2018   

kamilo1990 o etnologii tej choroby można poczytać w Internecie - robiąc ostatnio badania pielęgniarka pobierająca mi krew - też zwróciła uwagę że mam za gęstą krew i to nie pierwszy raz zresztą. Natomiast i mój lekarz rodzinny i inni lekarze nie zwracali na to jakoś uwagi.

Więc albo w moim przypadku jest inna - przyczyna. Albo po prostu - nie jest to tak bardzo zagrażające życiu. Ale radzę mimo wszystko poinformować o tym ewentualnego - operatora lekarza dla swojego bezpieczeństwa. Będą mogli odpowiednio zareagować.



Życzę powodzenia w diagnostyce i szybkiego powrotu do zdrowia. Informuj nas jak to wszystko u Ciebie się potoczyło. Powodzenia Bonia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
kamilo1990 
Aktywny
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczy: 17 Lip 2018
Posty: 10
Skd: Radom
Wysany: Pi 27 Lip, 2018   

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ece50be8dca7de5e Dodaje zdjęcie rtg moich bioder, jeśli zrobiłem to w złym formacie to z góry przepraszam i poprawię. Jeśli byście mogli na nie zerknąć byłbym bardzo wdzięczny. Jestem po wizycie u kolejnego ortopedy, nie widzi dla mnie innej możliwości niż endoproteza, jako przyczynę podał że być może było to młodzieńcze złuszczenie kości, które kiedyś przeszedłem, powiedział że nie możliwe jest że to autoagresja organizmu. Tylko jak to możliwe że ja od dziecka aż do 27 roku życia tak intensywnie uprawiałem sport, bez żadnego bólu? Jedyne co sobie teraz przypominam, to że ostatni rok mojej aktywność odczuwałem powiedzmy że takie zmęczenie, kiedyś po graniu w piłkę leciałem na siatke, a w ostatnim roku po 2 godzinkach treningu musiałem odpocząć jeden dzień bo bolały mnie nogi, tłumaczyłem się tym że się starzeje. Czekam teraz na wizytę u profesora Czubaka, który jest moją ostatnią nadzieją, jeśli on też przyzna że tylko endoproteza pozwoli mi normalnie funkcjonować to chyba zacznę się z tą myślą oswajać...
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 27 Lip, 2018   

kamilo1990 Pierwsze zdjęcie od góry nie wiem czy krzywo je sfotografowałeś i dlatego mam wrażenie jakbyś lekko miał wysuniętą prawą panewkę biodrową. Natomiast druga fotka nic na niej takiego nie widać.


Nie sugeruj się jednak moją opinią nie jestem lekarzem ani terapeutą. To musi ocenić fachowiec. Myślę że zasięgnięcie opinii Profesora Czubaka to dobry wybór. Pozdrawiam Bonia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sob 28 Lip, 2018   

kamilo1990 napisa/a:
Dodaje zdjęcie rtg moich bioder.


Nie wiem czy osoby z większym lub mniejszym doświadczeniem pacjenta są kompetentne do stawiania diagnoz na podstawie zdjęcie RTG. Na ich podstawie mogę doradzić tylko jedno - jeżeli chcesz je nadal prezentować, przytnij je tak, żeby usunąć z pola widzenia Twoje dane łącznie z numerem PESEL. Jeszcze zaciągniemy kredyt na Twoje konto... ;D
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 28 Lip, 2018   

29palms Nie stawiam diagnoz nigdy bym tego nie zrobiła. Wrażenie to nie diagnoza. A co do PESEL to przyznaję Ci rację ;-) . Chociaż ja nie zwróciłam na to uwagi ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
kamilo1990 
Aktywny
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczy: 17 Lip 2018
Posty: 10
Skd: Radom
Wysany: Sro 01 Sie, 2018   

Macie racje, powinienem zamazać pesel, zbyt ufam ludziom. Nie twierdzę że ktoś zobaczy więcej niż lekarz, ale może ktoś po swoich doświadczeniach coś powie, czekam na wizytę u dr Czubaka, jeszcze miesiąc, a oczekiwanie jest ciężkie i człowiek stara się coś robić, czegoś się dowiedzieć:) Zainteresowałem się ostatnio kapoplastyką, co o niej sądzicie? Jakie są plusy i minusy? Co dyskwalfikuję pacjenta do zastosowania kapo? Pomyślałem że to większa szansa dla mnie na utrzymanie aktywności fizycznej tylko nie wiem czy moje biodro się kwalfikuje...
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 02 Sie, 2018   

odchodzi się od kapoplastyki. kobietom (szczególnie w wieku rozrodczym) w ogóle nie była polceana ze względu na ryzyko metalozy, to akurat aspekt który Cię mniej dotyczy, choć z racji wieku trochę jednak też (metale się kumulują w organizmie, a czasu przed Tobą potencjalnie dużo). Czytałam, że badania wykazały, że ryzyko reoperacji jest wyższe, i potencjalne problemy to były - martwica pod kapą bardzo trudna do zdiagnozowania (bo długo jej nie będzie widać), ale też skomplikowanie samej operacji wstawienia kapy (endo generalnie prościej więc ryzyko błędu lekarza mniejsze). Z dyskwalifikujących czynników zmiany martwicze, dysplazja stawu, różnica długości kończyn (kapą długości nie skorygujesz, a endo owszem).
Ale jednocześnie mam w rodzinie osobę z kapo wstawianą z 10 lat temu i jest wciąż bardzo zadowolony.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

I to jest to co mi nie daje spokoju. Kilka lat temu lekarze specjalizujący się szczególnie w zakładaniu kap zbili fortune bo chorzy zachęceni "dobrymi wynikami, znakomitą ruchomością oraz minimalna resekcja kości" walili do nich drzwiami i oknami,często przemierzając wiele kilometrów aby znaleźć swój ratunek. Dzisiaj już wiemy o wiekszym ryzyku reoperacji, metalozie, ryzyku martwicy pod kapą etc. Ogladalam ostatnio nagranie z sympozjum gdzie wypowiadał się Prof. Blacha -niegdyś entuzjasta kapoplastyki, z jego wypowiedzi wynikało, że nawet ta "słynna, genialna ruchomość" nie jest wcale lepsza a w wielu przypadkach gorsza niż po endo. Za swój ostatni wpis w tym temacie przepraszam. Był wulgarny, zbyt emocjonalny. Mam nadzieje, że większość nie zdążyła przeczytać. Wstyd mi za to.
Jednak stoję przy swoim. Martwica z nikąd się nie wzięła o ile to w końcu na bank jest martwica. Wymienisz biodra i (nie daj Boże) za chwile bedziesz wymieniał np.kolana? Ja bym szukała przyczyny, starała się ją zbaleźć/skorygować/wyleczyć. Martwicę czasem można "załatwic" artroskopowo, można nawiercać czynnikami wzrostu. Ja bym nie szukała u lekarzy "od endoprotez". Jeżeli będą konieczne-tridno. Ale może gdzieś jest jakaś szansa na to, żeby je przynajmniej odwlec w czasie... Ja swoim "okiem laika" nic ciekawego nie widze na zdjeciach. Ale to tylko "oko laika"
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

"Czy trombofila to choroba zagrażająca życiu". Tak. Trzeba ją kontrolować, przyjmować leki, robić to jakiś czas kontrolne badania krwi, ktore zobrazują Twój układ krzepnięcia. Tylko powtarzam po raz kolejny: jeżeli się z nią urodziłeś to raczej napewno się jej nie pozbędziesz. Żeby to sprawdzić możesz zrobić badania czy masz mutację jakiegoś genu odpowiedzialnego za krzepniecie. Pomyśl, może w rodzinie występował ten problem. Ale z drugiej str.jest szereg chorób, które powodują trombofilię, od nowotworów, przez zaburzenia metaboliczne aż po przyjmowane leki. Jeżeli przyczyna jest uchwytna to należałoby się nią zająć.
 
     
kamilo1990 
Aktywny
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczy: 17 Lip 2018
Posty: 10
Skd: Radom
Wysany: Czw 09 Sie, 2018   

Dziekuje za wpis, pytam o kapoplastyke, bo na swoj chlopski rozum rozkminiam to tak, utną mi kosc i potem po zuzyciu endo robi sie problem, a jesli kapo się nie powiedzie, moge sprobowac endo, czy moj tok myślenia jest prawidłowy?
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 09 Sie, 2018   

Jak dla mnie to jest. I sama będąc kilka lat temu u lekarza, wyszłam z płaczem bo "nie nadaję się na kapo". Weź wpisz sobie w YOUTUBE 'Profesor Blacha-wykład", tam w filmikach na dole będziesz miał również film z wykładem Prof. Czubaka, myślę, że wtedy Ci się rozjaśni.
a dzisiaj nawet o ile się nie mylę, na forum był wpis z zapytaniem, gdzie wykonują kapoplastykę na NFZ bo w Otwocku już nie. Może skontaktuj się z Piekarami Śląskimi?
Na forum jest kilka osób, które nadawały się na kapo, ale same zdecydowały, że chcą endoprotezę. I osoba, która chciała kapę, ale lekarz "bardzo nie polecał, chociaż ostateczny wybór zostawił jej", ma endo i żyje z nią całkiem sympatycznie:)
i tak jeszcze na mój rozum to, jeżeli zachodzi konieczność wymiany kapy albo endo to z powodu obluzowania czy zakażenia wtedy kość się niszczy, tkanki w wokół itp. Czy będą wymieniać jedno czy drugie to tak naprawdę chyba od szczęścia zależy, jak to się potoczy. Są historie osób, które po jednej endo miały "montowaną" drugą bez wiekszych problemów. A jest też historia NUTY, która po kapie (fakt, że założonej przez lekarza, który nie jednego forumowicza uszkodził) miała przez jakiś czas wiszące biodro.
Wszystko jest kwestią operatoram, szpitala, szczęscia, stanu przed zabiegiem i przygotowania.
Najlepiej byłoby nie chorować na te nasze nieszczęsne biodra :roll:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.