Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
kamilo1990 
Aktywny
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczy: 17 Lip 2018
Posty: 10
Skd: Radom
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

Witam:) 28 lat do nie dawna aktywny człowiek, teraz pozostał jedynie rower, szukam pomocy w diagnozie moich problemów, o czym więcej we właściwym temacie:)
 
     
JMC 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 07 Sie 2018
Posty: 1
Skd: Jaworzno
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum :-)
Joasia, lat 45, od dwóch tygodni posiadaczka endo w lewej nodze.
Pomimo że zarejestrowałam się dziś, forum towarzyszyło mi już od jakiegoś czasu. Dzięki Wam nie czułam się osamotniona z tym, co działo się w moim ciele przed operacją, a i po samej operacji, wiedząc że jesteście,
trochę łatwiej się ogarnąć ;-)
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za to że dzielicie się swoimi doświadczeniami.

Joasia
_________________
Do podróży w przyszłość potrzebny mi tylko optymizm i wytrwałość ... chociaż sprawne biodra nie zaszkodzą 😉
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

Witam nowe osoby :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Lodomeria 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 08 Sie 2018
Posty: 1
Skd: Kielce
Wysany: Sro 08 Sie, 2018   

Dzień dobry wszystkim :)

Ewelina, lat 30, od 9 lat dumna posiadaczka endo w lewej nodze i trochę mniej dumna posiadaczka kapo w prawej.
Zaglądałam tu już daaawno temu, zanim zafundowałam sobie części zamienne :D
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 09 Sie, 2018   

JMC, Lodomeria, witajcie na Forum :)
 
     
Ruda Anita 
Anita
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 53
Doczya: 10 Sie 2018
Posty: 1
Skd: okolice Warszawy
Wysany: Pi 10 Sie, 2018   

Witajcie,
od 2014 roku jestem posiadaczką dwóch endoprotez stawów biodrowych (operacje styczeń i listopad). Jak na endo - byłam dość młoda - 44 lata w roku operacji. Na forum zaglądałam jeszcze przed operacjami w poszukiwaniu informacji i uspokojenia swoich strachów. Zaglądałam też po operacjach, w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące wątpliwości. Naprawdę sprawna poczułam się dopiero po 2 latach od ostatniej operacji, wkładając w rehabilitację sporo wysiłku. Warto było. Jestem jak nowo narodzona, chociaż coraz starsza to jakby młodsza. Jeśi operacja przeprowadzona jest prawidłowo i uczciwie ćwiczymy po operacji to w zasadzie można żyć normalnie, tańcować całą noc, podróżować, chodzić, pływać, jeździć na rowerze. Ostrożnie można naprawdę wiele. Nie bójcie się ani operacji, ani ciężkiej pracy po niej. A jeśli chcecie dowiedzieć się jak żyję po operacji - zapraszam na bloga, którego założyłam ostatnio z mężem www.piernikibezlukru.pl

Pozdrawiam i życzę życia bez bólu, prawie bez ograniczeń, z radością
Anita
_________________
Ruda Anita z dwiema endoprotezami
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 10 Sie, 2018   

Ruda Anita Witaj na Forum :) Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze i że zaglądałaś na nasze strony - może coś się przydało?
A tak już z trochę innej strony... wiem, upierdliwa jestem ;) ale wystarczy, że adres Twojego bloga wpiszesz w odpowiedniej zakładce na swoim profilu forumowym, tam jego miejsce :)
Pozdrawiam :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Witam wszystkich Adam lat 29 jałowa martwica kości udowej prawej w trakcie przygotować do operacji. Jeśli jakaś osoba operowana w Piekarach Sl miała by chwile czasu chętnie zamienił bym parę zdań na priv mam kilka pytań .
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pon 13 Sie, 2018   

Zapraszam
 
     
Daro Darecki 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 27 Sie 2018
Posty: 3
Skd: Lodz
Wysany: Pon 27 Sie, 2018   Zmartwiony

Witam serdecznie Wszystkich uzytkownikow forum :-)

Mam 54 lata. Urodzilem się z obustronnym zwichnięciem stawow biodrowych. Majac jeden rok dopiero to zauważono
wiec jedno biodro nastawiono mi zakladajac gips, drugie jednak zaniedbano i tak przez dziesięć lat chodziłem na palcach lewej nogi gdyz noga była krotsza W wieku 11 lat zostałem poddany operacji mojego lewego biodra. Biodro zostało naprawione jednak noga jest krotsza 5 cm.
Po tej operacji przez caly czas chodziłem w butach ortopedycznych z wyrównaniem 5 cm. Po 40 tym roku zycia biodro zaczelo bolec z roku na rok coraz mocniej. Od kilku lat zaczolem odczuwać bol kregoslupa. Noga jak zauwazylem znacznie wyszczuplała .
Zastanawiam się nad wstawieniem endoprotezy i w tym momencie zaczol się duzy problem jaka endoprotezę wybrać.
Mieszkam i pracuje jako kierowca ciezarowki w Anglii i chciałbym nadal pracować gdyż ta praca jest również moja pasja. W Anglii proponowano mi
wstawienie endoprotezy glowa metal wkład panewki polietylen . Obawiam się jednak ze polietylen nie wytrzyma zbyt długo ponieważ ja zyje aktywnie.
W Polsce proponowano mi zestaw ceramica-ceramica czy ktoś z grupowiczow miał wstawiona ktoras z w/w endoprotez. Proszę o opinie


Drodzy użytkownicy forum mam tyle obaw i wiele pytan jak to jest już po operacji
Bardzo proszę Was o pomoc - napiszcie
Z góry dziekuje
Daro

ps ; bardzo przepraszam za bledy interpunkcyjne ( angielska klawiatura )
[/fade]
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 28 Sie, 2018   

Daro Darecki! Mam podobne rozterki i podobna przypadlość :) po pierwsze witaja na forum :) po drugie musisz porozmawiać z operatorem, opowiedziec mu o charakterze swojej pracy i wątpliwościach. Po trzecie (jak nauczyło mnie forum ) nie ma ponoc jednego, najlepszego typu endo. Najlepsza będzie taka, która jest dopasowana do Ciebie. Ja jako, że jestem spanikowana i żądna informacji znalazłam tu na forum historię dziewczyny, której ceramiczna wkładka pękła... a też "jarałam sie" ceramika.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 28 Sie, 2018   

ja mam ceramika-ceramika. tryb życia i waga ma znaczenie. ceramika jest twardsza, mniej się ściera, ale jak napisałą karolina23, jest bardziej krucha - podatna na pęknięcie. Wstrząsy niewskazane - np. skakanie na asfalt z szoferki kilka razy dziennie - na takie akcje musiałbyś uważać.
I na wagę z przyczyn oczywistych - w przypadku każdej endo i nawet u osób zdrowych prawidłowa masa ciała jest istotna, ale jak ktoś ma z tym problem to faktycznie lepszym rozwiązaniem może być polietylen, a nie ceramika.
 
     
Daro Darecki 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 27 Sie 2018
Posty: 3
Skd: Lodz
Wysany: Wto 28 Sie, 2018   

karolina23 napisa/a:
Daro Darecki! Mam podobne rozterki i podobna przypadlość :) po pierwsze witaja na forum :) po drugie musisz porozmawiać z operatorem, opowiedziec mu o charakterze swojej pracy i wątpliwościach. Po trzecie (jak nauczyło mnie forum ) nie ma ponoc jednego, najlepszego typu endo. Najlepsza będzie taka, która jest dopasowana do Ciebie. Ja jako, że jestem spanikowana i żądna informacji znalazłam tu na forum historię dziewczyny, której ceramiczna wkładka pękła... a też "jarałam sie" ceramika.



Karolina23 Bardzo dziekuje za wszelkie informacje . Co do endo ceramika-ceramika tez mam obawy z uwagi na charakter mojej pracy
gdzie kilka razy na dzień wychodzę z ciezarowki i czy ktoregos dnia może peknąc .

pozdrawiam

Daro
 
     
Daro Darecki 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 27 Sie 2018
Posty: 3
Skd: Lodz
Wysany: Wto 28 Sie, 2018   

biedronne napisa/a:
ja mam ceramika-ceramika. tryb życia i waga ma znaczenie. ceramika jest twardsza, mniej się ściera, ale jak napisałą karolina23, jest bardziej krucha - podatna na pęknięcie. Wstrząsy niewskazane - np. skakanie na asfalt z szoferki kilka razy dziennie - na takie akcje musiałbyś uważać.
I na wagę z przyczyn oczywistych - w przypadku każdej endo i nawet u osób zdrowych prawidłowa masa ciała jest istotna, ale jak ktoś ma z tym problem to faktycznie lepszym rozwiązaniem może być polietylen, a nie ceramika.



Bardzo dziekuje za wszelkie podpowiedzi . Wezme to pod uwagę ze czeste wychodzenie z ciezarowki może spowodować pekniecie endo ceramika-ceramika
A może metal-metal była by dobra.
Pozdrawiam

Daro
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 28 Sie, 2018   

Ja bym osobiscie nie chciala miec artykulacji metal-metal ze wzgledu na te słynne jony metali uwalniajace sie do organizmu. Mi sie marzy trzpień tytanowy, ceramiczna głowa i wkładka. Poczytaj historie Biedronne. Ona z ceramiczna endo urodziła (naturalnie :shock: ) dwoje dzieci, jeździ na rolkach, chodzi na siłownie. Normalnie żyje. A ta dziewczyna, której pękła ceramiczna wkładka miała endo z jakiejś wadliwej serii. Znam osobiscie osobe z nadwagą, która ma ceramiczne endo i sobie chwali. Tak naprawdę jak się ma pecha to najlepsza endo będzie nie odpowiednia. Patrz, są użytkownicy, którzy mają protezy starego typu, z długimi trzpieniami i chodziły z nimi 20 lat i wiecej. U Ciebie będzie też kwestia wydłużenia nogi, więc napewno przed operacja bedziesz miał wykonane dokładne badania żeby dobrać wszystko tak, aby jak najlepiej "grało".
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.