Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Osteotomia podpórcza
Kali 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczy: 19 Lip 2018
Posty: 1
Skd: Północ
Wysany: Sro 25 Lip, 2018   Osteotomia podpórcza

Witam serdecznie. Czy są może na forum osoby zoperowane rodzajem osteotomii podporczej? Ktoś moglby sie wypowiedzieć na czym owy zabieg polega, o dochodzeniu do sprawnosci po nim i o ewentualnych ograniczeniach. Z góry dziękuje :)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 07 Sie, 2018   

Z tego co wyszukałam w necie jest to oparcie kości udowej krętarzem mniejszym w miejscu panewki, jednoczeście stosuje się (chyba nie we wszystkich przypadkach) wydłużenie kości udowej żeby wyrównać ewentualną nierówność nóg. Wiec w konsekwencji pacjent ma bardziej stabilną miednice, wyrównane kończyny, ale samo biodro tak jakby nie istnieje. Z informacji, które wyczytalam wynika, że stosuje się tą metodę przy zniszczeniu głowy kości udowej i jednoczesnych przeciwskazaniach to endo, np.przy stwierdzonej alergii na metale, z których zbudowany jest implant. Zainteresowałam się tym bo ja jako "dziecko szczęścia" oczywiście po zrobieniu testów tą alergie mam :/ . Chociaż wydaje mi się, że jest możliwość (nawet odpłatnie) aby została na zamówienie szpitala wykonana endo z jakichś materiałów, które danego osobnika nie uczulają. Ogólnie z informacji, które znalazłam wynika, że ten rodzaj osteotomii, o który pytasz to dość archaiczna operacja.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.